Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vymena oleje 10w40 za 5w40


Ruslan

Recommended Posts

Jj to mas pravdu to neresim kdyz na aute kazdych pul roku opravuju veci za x tisic jestli dam za 5 litru oleje 500 nebo 700 to je opravdu detail. Proto jsem si puvodne vybral ten castrol magnatec 5w nasel sem ho nekde za 800.- 5 litru... tak to tam naleju bud ten total nebo castrol ten magnatec by asi mohl byt jeste kvalitnejsi nebo ne ? A jeste jednou diky vsem za odpovedi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když máš Total, který považuju za výrazně lepší hlavně v tom, že proti Castolu minimálně karbonuje, za 490,- tak je to pro mě teda cena nic moc.

... mimochodem má Badisák ten Magnatec 5W v nabídce taky a stojí 550,- za 4l což je výhodnější... ;)

[upravil dne 12/9/13 12:51 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Probůh !!!!:bacha koho napadla taková \"zhovadilost\"? Vy si vážně myslíte že ten kdo vyrobil RHZ je takový idiot aby nevěděl jaký olej je pro něj nejlepší ? Víte vůbec proč se u některých motorů používá 5W a u jiných 10W ? (možná by asi bylo nejlíp kdyby tam nalil třeba Mobil 0W-50 za cca 250kč/l)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Probůh !:bacha koho napadla taková \"zhovadilost\"? Vy si vážně myslíte že ten kdo vyrobil RHZ je takový idiot aby nevěděl jaký olej je pro něj nejlepší ? Víte vůbec proč se u některých motorů používá 5W a u jiných 10W ? (možná by asi bylo nejlíp kdyby tam nalil třeba Mobil 0W-50 za cca 250kč/l)

No ja to treba nevim ale rad se necham poucit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Víme a ty?:P

Tak \"schválně.....\" pouč mě v čem je běžný 5w40 kvalitnějí než 10w40 ? (pokud to neni di/tri ester)

U běžných olejů co se vyrábí hydrokrakem se kvalita dosahuje tzv. modifikátory,rozhodující je \"především\" výkonová specifikace ACEA

5W se tak akorát dřív dostane k mazacímu místu (ale taky ho dřív opustí) a u RHZ jsou na to nadzvedátka a třeba hřídel turbodmychadla obzvlášť háklivé.(nebo znáš někoho kdo krmí \"třeba\" závodní motor 5w nebo 0w ?)

Tohle je téma na zvlášť fórum, pro mě za mě ať si tam každý leje co chce !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víme a ty?:P

:mad:

omlouvám se !!!

1.) Jenom jsem chtěl poukázat že viskozita oleje nijak nesouvisí s jeho kvalitou a mazacími schopnostmi. U opotřebeného motoru se dá přejít o třídu výš,ale vždy je potřeba dodržet specifikaci.Opačným směrem bych to nikomu nedoporučoval.Mohlo by se lehce stát že po zahřátí na provozní teplotu přestane mazat.

2.) Podle toho,v jakých tolerančních hodnotách je motor vyroben,stanovuje výrobce jaký olej se má používat,atd......atd.... Mazání motoru zpravidla určuje jeho životnost.

3.) Pokud chce někdo experimentovat a nemá o této problematice ani\"páru\",může se mu snadno stát že bude chodit pěšky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...