Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P306 vybíjí se baterie


kiss_cz

Recommended Posts

Zdravím,

mám problém s autobaterií Varta 44Ah stáří necelé 3 roky. Doposud žádné problémy nebyly, až nyní, kdy se mi samovolně vybila. Klidový odběr je nyní 0,12A. Nikde mi žádné světlo nesvítí. V autě je od výroby alarm a centrální zamykání, které nyní začalo zlobit, poněvadž dveře u řidiče se nezamknou a ani se o to centrálem nepokusí (necvakne), ostatní dveře se normálně zavřou.

Specifikace auta: Peugeot 306 1.1i 44kW rok výroby 96.

Předem děkuji za jakékoliv rady a zkušenosti s podobným problémem. Případně pokud by někdo věděl, která pojistka je pro centrál a pro alarm, tak napište, zkusím ho odpojit a pak proměřit baterii bez něj. Případné foto skříně s pojistkami zašlu, pokud bude potřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidový odběr baterie byl možná před prvním vybitím daleko větší, poněvadž se baterie vybila za necelých 10 dní zcela. Auto si ani neškrtlo při startování. Centrál občas jde a občas nejde. Předchozí majitel auta dělal nějakou úpravu na autě a přestřihnul kabeláž v ohybu mezi dveřmi a karoserií auta. Každý zvlášť je spájen a v izolaci, ale mohla se tam dostat vlhkost. Auto mám 3 roky. V loňské zimě centrál také chvilku blbnul, ale jak se oteplilo, tak to přestalo. Kabely byly v létě přepájeny a přeizolovány, přesto se problém objevil nyní znovu. Nevím, zda by centrál mohl nějakým způsobem vybíjet baterii. Je to možné? Nebo by to mohl dělat alarm? Rádio je neoriginální, značkové, je v autě od počátku, co ho mám, je vypnuté a panel vyndaný, tudíž by odběr neměl být tak velký. Mohu ho zkusit odpojit a pak přeměřit baterii v klidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidový odběr baterie byl možná před prvním vybitím daleko větší, poněvadž se baterie vybila za necelých 10 dní zcela. Auto si ani neškrtlo při startování. Centrál občas jde a občas nejde. Předchozí majitel auta dělal nějakou úpravu na autě a přestřihnul kabeláž v ohybu mezi dveřmi a karoserií auta. Každý zvlášť je spájen a v izolaci, ale mohla se tam dostat vlhkost. Auto mám 3 roky. V loňské zimě centrál také chvilku blbnul, ale jak se oteplilo, tak to přestalo. Kabely byly v létě přepájeny a přeizolovány, přesto se problém objevil nyní znovu. Nevím, zda by centrál mohl nějakým způsobem vybíjet baterii. Je to možné? Nebo by to mohl dělat alarm? Rádio je neoriginální, značkové, je v autě od počátku, co ho mám, je vypnuté a panel vyndaný, tudíž by odběr neměl být tak velký. Mohu ho zkusit odpojit a pak přeměřit baterii v klidu.

Centrál budeme řešit až potom, jo? Teď vyndej to rádio a vyzkoušej kolik je klidový odběr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že tahle světýlka (i v kufru) časem zhasnou. Ale jist si nejsem, nikdy jsem se v kufru nezavíral. To s tím rádiem je dobrá cesta.. Aspoň něco by se vyloučilo. Jinak mě se občas (velmi zřídka) nevypne třeba podsvětlení displeje PC (zatím jsem to zpozoroval dvakrát). Jinak s drátama od CZ bych tu myšlenku taky tak moc nezatracoval.. Kdo ví, kde může být nějaký svod. A napětí tam určitě někde nějaký je trvale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak světýlko dělalo před třemi lety problém, protože spínač nerozpojoval, takže stále svítilo. Koupila se kvůli tomu tato baterie a spínač světýlka se nechal odpojit - zůstal pouze manuální. Světlo je vypnuté. Tím to určitě není.

Zkusím odpojit rádio a změřím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po odpojení autorádia klidový odběr baterie činí 0,00 až 0,01, i při nižším nastavení, není schopne multimetr více naměřit. Toto bude pravděpodobně odběr alarmu. Baterie ukazuje 12,5 V. Po zpětném zapojení autorádia se měřené hodnoty nezměnily, i při nesprávném vypnutí autorádia (odpojením jen panelu při přehrávání). Mohlo se něco odpojením a zapojením autorádia změnit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To taky... U feldy jsem si kcysi všiml, ře jak baterka stárla, tak se citlivost na tyhle typy spotřeby zvyšovala... No.. přecijen kapacita šla dolů, že a tím i napětí po delší době. Nová baterka tyto problémy tak na rok... dva... umí dobře skrýt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...