Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vibrace při akceleraci


Recommended Posts

Zdavím Peugeoťáci, obracím se na zkušenější s problémem, kdy jsem během cesty Karlovy Vary - Praha vymetl větší počet děr našich skvělých silnic a auto mi začalo vibrovat. Při Rozjezdu 1,2 a 3 rychlostní stupeň je klid a vibrování začne při 4 rychlostním stupni v rychlosti 70 - 90 km/h, poté zařadím 5 rychl. stupeň a je klid. k dalšímu takovému stavu vibrací se dostanu až tak od 130 km/h. Myslel jsem, že ulítalo závaží na diskách a proto jsem nechal kola vyvážit znovu, ale vibrování nepřestalo.

Nevím, jestli se mi dírama rozhodila geometrie, nebo to může dělat nějaký koub.

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kĺb by to robil nezávisle na zaradenej rýchlosti. Vonkajší sa prejavuje pukaním pri vytočených kolesách a vnútorný chvením celého auta pri akcelerácii.

Mne to pripadá na poškodenú pneumatiku a skúsil by som prehodiť predné kolesá so zadnými.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď som mal pošahanú geometriu tak to ťahalo do strany, ale žiadne vybrácie.Na druhej strane ak si nabehol do výmolov, geo nie je tak drahá....dať skontrolovať, najma ak máš nové gumy. Popýtaj sa v okolí na preferovaný servis, značkový nie je vačšinou najlepší (mal som osobnú skúsenosť):grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kola jsem přehodil, ale vibruje pořád. Dnes jsem zjistil na zvedáku vadné tyčky stabilizátoru, čep řízení špatný, svislé čepy a silentbloky ramen také špatné...mohlo by to být i tímto?

Zkoušel jsem i hýbat poloosama, zda-li je nějaká vůle v koubech, ale nic jsem necítil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mám podobný problém na trojku trochu a taky na 4tym rychl. stupni to dělá nejvíce .. rozvybruje se celé auto i řadíci páka. Kola tam má druhé a pneu nové a dělá to stále. (1.4 HDI)

napadlo mě jestli to nemůže dělat i výfuk, že se rozklepe a roklepe tak celé auto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoro určitě je to vnitřní kloub poloosy, ten co je v převodovce. Projevuje se při přidání plynu, obvykle v rychlostech 50 až 70, na trojku nebo čtyřku.

Těžko říct, jestli L nebo P, obvykle pravý (delší), ale minule na Ducatu to dělal levý.

Obvykle se k tomu přidají vadné silentbloky motoru - je potřeba zkontrolovat všechny.

Toto je jedna z závad, kterou můžete identifikovat se zavřenýma očima po internetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne presne toto robila poloos ako vravel kolega nadomnou ta co ide z prevodovky ale iba pri urcitej rychlosti nie vzdy. Problem bol v tom ze je tam pruzinka(vo vnutri v klbe) ktora sa po case lubi rozlamat a kusky sa usadia na spodku kde na ne naraza cast klba a vznikaju vybracie, riesil som to iba vymenou tej pruziny od vtedy je pokoj problem bol ju zohnat. Napokon som nasiel v zasobach doma. Inak tie vybracie su viditelne aj pri mensich rychlostiach na riadiacej pake ale zalezi aj od toho aka velka cast pruziny sa ulomila citi ich je potom pri vatsich rychlostiach..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Myslím, že by to mohlo být tou pružinkou. Při výměne spojky a demontáži převodovky a poloos praskla tato pružinka v kloubu. Mechanik mi rozlomené, menší kousky pružinky vyndal a nechal tam ten delší zlomenej kus se slovy ,,to bude chodit,,. Můžu říct, že jsem na to najezdil několik tisíc, ale pravděpodobně se pružinka v kloubu hnula a dělá paseku. Sehnal jsem jinou celou poloosu, starou, investice cca. 1000,- Kč. Při výměně poloosy vyměním i ramena, čepy a tyčky stabilizátoru (za nové).

Doufám, že bude po problému s vibracemi. Až vše vyměním, písnu informaci zda-li pomohlo...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Závada odstraněna,

bylo to opravdu prasklou pružinkou ve vnitřním kloubu levé poloosy. Zbylý, menší kus pružinky poškodil původní kloub, takže jsem jej vyměnil za jiný. Při této práci jsem současně vyměnil ramena se silentbloky a všechny čepy a udělal novou sbíhavost.

Nikde nic nevybruje ani neklepe. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...