Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autobaterie-jak na ni


haasa

Recommended Posts

Hmm, tak jsem se k baterce dostal, bohuzel bez pouziti hrubeho nasily to fakt neslo, a vzhledem k tomu, ze jsem se potrebovat v pondeli dostat do prace, byl jsem v casove tisni. Ty plastovy packy samozrejme popraskaly. No asi budu shanet novy kryt baterky, v tom mrazu to proste neslo, jenze v cervenci clovek vetsinou baterku nedobiji... No neni to zrovna stastne resene...

V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

nejlepší bude pokud auto stojí v zimě venku ho projet na jiném foru jsem četl že stačí auto projet tak 2x nebo 3x za měsíc a najet nejméně 50 km aby se baterka dobyla tak zamezíte nenastartování auta i v těch největších mrazech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 6 měsíců později...

Tak jsem se po pěti letech věku auta a dvou letech sledování :D  odhodlal a objednal novou baterku - EXIDE Premium 64Ah, 640A za necelé 2100Kč i s dopravou. Stará ještě funguje a kdybych jezdil denně dlouhé trasy, tak by ještě vydržela, ale stačí, když auto pak dva dny stojí nebo jezdí "kolem komína" a hned točí v počínajících mrazech pomalu. Vysledoval jsem, že při "pomalém" startu startér nakonec při chytnutí motoru zaškrčí - předpokládám, že motor se začne točit vůči startéru příliš rychle. No a nechci oddělat startér a nové baterce bych se stejně nevyhnul...

Upraveno uživatelem Ajap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 7 měsíců později...
  • O 1 měsíc později...

Tak me pravdepodobne taky dohnala vymena baterie. Po zasunuti klicku do zapalovani a otocenim na pozici jedna, na displeji se mi hned rozsviti Economy Mode Activate. Pri pokusu o nastartovani to jenom "cvakne". Baterii jsem si vybral jako onedar - Varta Silver 12v 77Ah 780A. Videa jsou hezke, ale ja mam u diesla 2.0 trochu jine rozlozeni v motoru. Muze mi nekdo poradit jak odmontovat ten velky blok plastu :-), abych mohl vytahnout baterii? Foto prikladam.

PS: Nema nekdo kontakt na sikovne ruce (servis) v okoli Trince? Budu potrebovat udelat rozvody.

20160822_174613.jpg

20160822_174642.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak operace se povedla, pacient prezil. Po vymene baterie auto nastartovalo, zitra ho poradne projedu. Snad neni problem v alternatoru, ale pouze v zivotnosti baterie. Takze pokud nekomu hlasi Economic Mode Enabled hned pri otoceni klicku v zapalovani, je problem v baterce.

Dekuji kluci za pomoc. Diky Premo, skutecne cely filterbox jde vytahnout, drzi to pouze jedna zapatka na prave strane filterboxu. Diky MJSytic, nakonec jsem povolil i sroubky a rozebral filterbox. A udelal jsem dobre, toho marasu co jsem tam nasel. Zbytek postupu je uz stejny jak na video navodu nahore. Diky onedar za cenne info o typu a rozmeru baterie. Skutecne, baterie o rozmeru 278x175x190 se vlezou do kastliku bez problemu.

Tak a ted uz se jenom odhodlat na vymenu pyloveho filtru a nevim zda jit do vymeny oleje :-). Zdar a silu vsem Pazoutum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak na mojej 308 1,6 HDI r.v. 2010 mi prave odisla povodna baterka, bola tam Varta 12V L3 70Ah 720 A, idem tam dat Bosch S5 77Ah 780A. Snad vydrzi aspon tak isto.

Vybratie povodnej baterky bola otazka max 5 minut. Najprv som myslel, ze dost blbo to vyriesili a myslel som, ze nepojde lahko von, ale opak je pravda, islo to pekne von

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Já měnil loni, šlo mě to taky docela dobře, akorát jsem se zasekl na vycvaknutí pojistek z kastlíku. Nakonec se povedlo, pak už to byla hračka.

Robocop: Pylový filtr vyměníš za pár minut, stačí oddělat levou stranu (při pohledu zepředu) "koberce" na motorové přepážce, pod ní je deklík jak od šuplíku včetně ouška:). Za ten stačí zabrat (někdy opravdu pořádně zabrat) a pak už jen vundat starý filtr a vložit nový. Jen si dej pozor, abys na něm měl stejně orientovanou šipku pro proud vzduchu (myslím, že shora dolů, ale radši si to zkontroluj s původním).

Upraveno uživatelem Ajap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Dobry den, mam dotaz ohledne vymeny baterie.

Vypada to, ze se mi vybila baterie tak jsem ji vymnenil a po vymnene se objevuje hlaska Eco mode activ a po otoceni klickem jenom cvakne a nic se nedeje.

Zkousel jsem startovat i pres kabely a porad stejny vysledek.

Pokud mate nejaky zkusenosti budu rad za kazdou radu.

Dekuji

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...