Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Marangoni ?? nebo jaké pneu??


špionek

Recommended Posts

Ahojte, nevím jestli se to tu už řešilo, ale zvažuju si na léto pořídit pneu Marangoni Zeta Linea. Líbí se mi jejich design. No a tak se chci poradit , co na ně říkáte a vaše zkušenost snimi . :)

post-36500-14109621800234_thumb.jpg

[upravil dne 4/2/12 08:42 od špionek]

[upravil dne 7/2/12 12:33 od špionek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na testech jim dávají celkově 1.77 taková lepší dvojka jak ve škole tak právě nevím zda do nich jít. Jinak při každodenním ježdění i svižnějším tak aby něco vydrželi.

Vypadají opravdu zvláštně i že by dobře odváděli vodu za mokra :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co jsem četl tak rychleji ubývají, po najetí cca 10000 km jsou hlučné a na mokru nic moc, dokonce někdo uvaděl prasklou gumu v bočnici, ale to mohla bejt jeho blbost nebo nahoda, o když nikdy neviš. Osobně si myslim že se dají koupit lepší gumy

[upravil dne 13/1/12 22:44 od Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam ted Dunlop Fastresponse a jsem nadmíru spokojený, sedí jak přibité i na mokru, ubyvání neposoudím, jezdil jsem je teprve jednu letní sezonu, ale jak pišu za mě jsou super, předtím jsem měl Continental ecocontakt 3 a taky dobrý, seděli slušně, jen o malinko huř, občas bylo cítit na předku že se jim do zatáčky tolik nechce, ale to když jsem jel opravdu na hraně, s Temi Dunlopkami si mužu dovolit víc, navíc jsou Dunlopy tišší.

Jinak myslim že Pirelli cinturato, nebo Good Year či Michelin taky špatný nebudou, ale zkušenost nemám. Osobně bych vybíral z renomovaných značek, Marangoni je vyrobcem hlavně zavodních pneu, tam to bude dobrý, a normální pneu vyrábí spiš jen tak přidruženě, tak ja bych tuhle značku nevolil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja je mel v 215/40/17 a prijemne me prekvapily. Tenkrat byly vicemene za cenu Ciny, takze pomer cena/vykon docela slusnej. I za deste to bylo urcite lepsi, nez treba Clear, Sunny apod, i kdyz tenhle design na vode nikdy excelovat nebude.

Akorat uz je to nejaky rok, takze dnes bych mel obavu, ze uz budou precejen zastarale.

[edit] je fakt, ze hucely. ale to taky dela vetsina \'sipaku\'

[upravil dne 17|1|12 20:19 od .mycTD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dík za názory :) Jak píše Hurvajz lepší bude vybírat z renomovaných značek co jsou na trhu. Na ty Dunlopy jsem se koukala a nemají špatné reference no mnohem lepší než ty Marangoni.:super ty mají hodně že na mokru nesedí.

[upravil dne 17/1/12 21:13 od špionek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem majitelem těchto pneumatik v rozměru 195/45/15 na suchu jsou skutečně vynikající, to na ně hodně spoléhám, na mokru také nemám problém a hlavně na vodě při brždění nekloužou oproti jiným výrobcům. Hučení absolutně nezaznamenávám. Co se výdrže týče, tak také velmi dobré. Mají za sebou 2 sezony a vypadají stále jak nové (najeto cca 25 000km). Poslední plus je atraktivní design.

Odsud jsem obědnával.

http://www.extrapneu.cz/zbozi/Marangoni-Zeta-Linea-195-45R15-78V-240km-h/p-33542/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Eh, tak to jsi si bohužel moc nepomohla :( přesně tyhle Pirelli (jsou to ty P5000 Drago, ne?) jsem měl kdysi na autě a na vodě při ťuknutí o brzdu se okamžitě trhaly (ostatně jako všechny Pirellky...). Navíc tohle je docela dost starej model, až Ti přijdou zkontroluj si DOTku - na bočnici je takový vylisovaný číslo, před kterým je DOT, poslední 4 čísla jsou týden a rok (třeba 4609 je 46.týden roku 2009), jestli to bude starší 4 let, tak to ani nepřebírej - do 14ti dnů můžeš zboží koupené na netu vrátit bez udání důvodu. Ad Marangoni: šípovej dezén nikdy nebude na vodě fungovat, dobrá pneumatika odvádí vodu ZA pneumatiku, ne do stran, základem jsou teda co nejširší a nejhlubší podélné drážky. Absolutní špička co se vody (ale i sucha) týče, jsou Bridgestone Potenza a Turanza, Michelin Sport tam ale nepočítej s nějakým extrémním nájezdem km. Vždycky je něco za něco - druhej extrém jsou čínský gumy, často se na nich najede hodně, ale na vodě jsou marný, je známo, že čínská guma \"nebrzdí\", je to jako kdybys jezdila na umělý hmotě - dlouho by vydržela, ale na mokru je to jak na ledě. Barum, Matador a Debica - tam se zase šetří na kostře, ty gumy mají měkkou konstrukci, musí se často převažovat a jednou najedeš špatně na obrubník a hned je tam jelito = můžeš koupit novou a hned je celá úspora na sadě v háji.

Koukám na ty recenze třeba tady: http://www.pneunet.cz/hodnoceni-pneumatik/3256/pirelli-p5000-drago/

Fakt se musím smát - na 99,9% si to píšou sami, aby se těch gum zbavili, ne nadarmo se už dávno říká, že papír snese všechno (a obrazovka ještě víc ;) ).

Koukni na stránky Pirelli, ta P5000 už se vůbec nevyrábí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eh, tak to jsi si bohužel moc nepomohla :( přesně tyhle Pirelli (jsou to ty P5000 Drago, ne?) jsem měl kdysi na autě a na vodě při ťuknutí o brzdu se okamžitě trhaly (ostatně jako všechny Pirellky...). Navíc tohle je docela dost starej model, až Ti přijdou zkontroluj si DOTku - na bočnici je takový vylisovaný číslo, před kterým je DOT, poslední 4 čísla jsou týden a rok (třeba 4609 je 46.týden roku 2009), jestli to bude starší 4 let, tak to ani nepřebírej - do 14ti dnů můžeš zboží koupené na netu vrátit bez udání důvodu. Ad Marangoni: šípovej dezén nikdy nebude na vodě fungovat, dobrá pneumatika odvádí vodu ZA pneumatiku, ne do stran, základem jsou teda co nejširší a nejhlubší podélné drážky. Absolutní špička co se vody (ale i sucha) týče, jsou Bridgestone Potenza a Turanza, Michelin Sport tam ale nepočítej s nějakým extrémním nájezdem km. Vždycky je něco za něco - druhej extrém jsou čínský gumy, často se na nich najede hodně, ale na vodě jsou marný, je známo, že čínská guma \"nebrzdí\", je to jako kdybys jezdila na umělý hmotě - dlouho by vydržela, ale na mokru je to jak na ledě. Barum, Matador a Debica - tam se zase šetří na kostře, ty gumy mají měkkou konstrukci, musí se často převažovat a jednou najedeš špatně na obrubník a hned je tam jelito = můžeš koupit novou a hned je celá úspora na sadě v háji.

Koukám na ty recenze třeba tady: http://www.pneunet.cz/hodnoceni-pneumatik/3256/pirelli-p5000-drago/

Fakt se musím smát - na 99,9% si to píšou sami, aby se těch gum zbavili, ne nadarmo se už dávno říká, že papír snese všechno (a obrazovka ještě víc ;) ).

Koukni na stránky Pirelli, ta P5000 už se vůbec nevyrábí...

jo přesně Pirelli P5000 Drago. Včera jsem se o tom bavila s kamarádem co je měl a říkal, že by je nebral.A je to už taková ta nižší třída. Jak píšeš svoji zkušenost něco na tom bude. No jsou jen objednaný telefonicky tak se to dá bez problémů zrušit. DOT vím co je uplně mi to ,ale vypadlo z hlavy se zeptat. O Barumkách ani nepřemýšlím je to taková poslední varianta. Jeden známej hodně vychvaloval Pirelli Zero Nero že sedí jak přibytý a to vím jak jezdí.:bacha Děkuji ti za názor pokukám se dál po pneu

[upravil dne 2/2/12 15:25 od špionek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...