Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Upravení mezních hodnot pro hlášení o překročení tlaku turba


Birkov

Recommended Posts

Ahoj,

dá se přes peugeot planet v pohodě měnit mezní hodnoty různých systémů vyhodnocujících chyby?

Konkrétně se mi jedná o příliš vysoký tlak turba a následně nouzák. Jelikož autu na krk nešlapu a do nouzáku topadá při konstantní rychlosti (jedno jaké) tak chci tuto hodnotu upravit. Jen nevím, jestli to diagnostika umožňuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k tomu jak úžasná auta peugoti jsou, to může být turbo nebo čerpadlo.. do tohodle šrotu už nedám ani korunu. stačilo mi když podle diag každý tvrdil jak jsou vstřiky v háji.. nebyli. totéž rozhodně nemám v plánu s čerpadlem (rail) nebo turbem.

Víš jistě že neumožňuje? V tom případě by asi nejsnažší řešení byl P206 ten předpokládám má nástroj na takovou úpravu jednotky.

koblih69: nepředpokládám, že bys nikdy nevzal cokoli na bolest hlavy, nepil kávu proti únavě, nepoužíval kapky proti kašli.. tak se prosím nevyjadřuj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč se naštváváš, napsal jsem ti jen jinými slovy, že problém se má řešit a né obcházet.

To hlídání tlaku tam asi pro něco je, ne? Navíc zrovna tohle bývá často poměrně banální závada ( třeba netěsnost podtlaku.. ) takže řešení ny nemělo být nijak drahé, určitě né tak drahé jako to až se ti to turbo vysype. Jinak nechápu jak by tahle závada mohla souviset s čerpadlem nebo vstřiky... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto hlásilo dlouhou dobu jednu chybu a pak jí hlásit přestalo a našlo si jinou.. auto má jezdit. nebaví mě pořád něco řešit.

sami se podívejte, tři příspěvky a několik typů řešení..na to nemám čas ani chuť touto cestou vyhazovat peníze.

diagnostika nedá stoprocentní radu kde je problém.. pouze že k nějakému problému dochází.. s tímhle autem jsem vzdal řešení problémů jejich odstraněním, protože nemám v plánu dávat do deset let starého křápu jednou tolik co je jeho aktuální tržní hodnota.

Je jisté, že přes peugeot planet ty hodnoty nepřenastavím?

koupil bych si diag a upravil si to, ale pokud to není realizovatelné..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělalo mi to ještě před týdnem to samé, diag. hlásila vysoký tlak turba, zkontroloval jsem nespočet věcí, mám stejný motor jako ty, zkontroluj si všechny podtlakové hadičky (měl jsem je popraskané), který jdou od vývěvy, hlavně od elmag. ventilů (nahoře za motorem, jsou tam 3) a po nich běž dál a kontroluj hadičky, bejvaj popraskaný v koncových spojích, hlavně v rozdělovači podtlaku u posilovače brzd (pod expanckou brzdovky černá oválná krabička), poté zkus elmag. ventil jestli ti dává podtlak k turbu, popřípadě ho vyměň s EGR (hned vedle), jsou naprosto stejný.....po takových to úpravách mi zatím motor jede v pohodě....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

právě že jsem si dříve poradit nechal, ale když se sere pořád..

byl tady uživatel, který měl podobný nekonečný příběh. rozdíl je jen ten, že já nejsem ochotný do toho rvát peníze..

ono je něco jiného, když to má člověk jako koníček a když to má jen jako spotřebku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...