Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tempomat 407


ŽALUD

Recommended Posts

Aha, uz chapem ... idem aktualnou rychlostou podla rucicky, teda podla mna 50 a nastavim tak tempomat, tak ten proste bude udrziavat tutu rychlost ... ktora vsak podla policajtov moze byt 53 a uz mam pokutu :D Pokial by som mal obmedzovac, tak natukam 50 a auto ide fakt 50 ... dobre rozumiem? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano a samozřejmě to bude fungovat i bez toho pedálu, ale příjdeš o možnost vypnout omezovač silnějším stlačením plynu. To znamená, že při nějakém manévru kde budeš potřebovat přidat prostě nepřidáš. Možná to vypadá jako detail, ale dost nebezpečnej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, uz chapem ... idem aktualnou rychlostou podla rucicky, teda podla mna 50 a nastavim tak tempomat, tak ten proste bude udrziavat tutu rychlost ... ktora vsak podla policajtov moze byt 53 a uz mam pokutu :D Pokial by som mal obmedzovac, tak natukam 50 a auto ide fakt 50 ... dobre rozumiem? :-)

Nechápeš to správne. Tých 50km/h je stále 50km/h či na obmedzovč alebo na tempomat (odchýlha tachometra +/-podľa výrobcu). Už ti tu písali že obmedzovačom obmedzíš prekročenie navolenej rýchlosti (v meste napr. 50km/h) a tempomatom ideš navolenou rýchlosťou bez nutnosti šlapať na plynový pedál,navolíš mino obce 90km/h a ideš (noha mimo plynový pedál).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

zdravím páni. tak dnes som pichol do auta ktoré nemalo tempomat tempomatovú páčku. páčka je placatá disponuje tlačítkami set/+ , set/- má aj Limiter a Cruise a samozrejme pauzu.

konfiguráciu som previedol v počítači motora: konfigurácia - regulácia rýchlosti vozidla - som zmenil z nepritomného na prítomný .

ďalej je v ponuke : obmedzovanie rýchlosti vozidla to je nastavené na režim neprítomný a nieje možné zmeniť !!! to je prvý problém

samozrejme som prevádzal konfiguráciu aj v BSI - voliteľné funkcie zákazníkom - rôzne. tu som mal na výber

4 možnosti : 1. bez regulovania a obmedzovania rýchlosti (to bolo pôvodné keďže auto nemalo tempomat)

2. s reguláciou rýchlosti a bez obmedzovania rýchlosti typ 2.1

3. s reguláciou rýchlosti a bez obmedzovania rýchlosti typ 2.2

4. s reguláciou rýchlosti a s obmedzovaním rýchlosti typ 2.2 (keďže páčka má aj limiter tak mi vyšla jedine táto možnosť ako správna.

ale teraz mám problém : keď si dám v BSI meranie parametrov- štandartné meranie parametrov- konfort/riadenie - prevodovka a regulácia/ obmedzovanie rýchlosti tak mi fungujú tlačítka len požiadavok na rýchlosť + a požiadavok na rýchlosť , stav aktivácie je stále neaktívne nech robím čo robím. aj požiadavok na zapnutie mi stále píše : nie prerušenie (tlačitko pauza na páčke ) tam v ponuke ani nemám. poradíte niekto? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v pohode to chápem že ľúdia sú skúpy ale zas forum je tu na to aby sme jeden druhému poradili nasmerovali a podobne. každý sa raz len učí. ja som napísal komplet postup čo som urobil . viem aj to že tempomat je funkčný len v 4 a 5 prevodovom stupni. ale tak viem že ty si marcel dosť šikovný tam mi napíš či som v postupe urobil niečo nesprávne v tej konfigurácii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja som už preštartoval pár krát. proste neviem prečo to nechce ísť zapnúť ale pôjdem sa večer previezť . a uvidím či to. ale jednoducho tlačítka reagujú len + a - a nič viac a konfigurácia obmedzovača jednoducho nejde. tempomat nieje problém vypnúť zapnúť. aj páčky sa dajú prepínať akú len chcem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tomik1987, počítač motoru: regulace rychlosti- přítomný; BSI: s reg. rychlosti bez omezovače 2.2. Na omezovač musíš mít pedál plynu s bezpečnostním spínačem a v BSM musíš spojit dva kablíky s dvoupinovým konektorem.

[upravil dne 15/8/13 21:45 od HonzaZ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ako ja som veľmi rád že mám tempomat na aute vždy som to chcel. ten obmedzovač vlastne slúži na to že si napr. nastavím rýchlosť 50km/h a jednoducho ma nepustí nad tú rýchlosť aj keby bol plyn na podlahe . viem že to môže priniesť nejaké riziko. ale neplánujem to nejako používať len by som to chcel mať ako tak funkčné. keď to už tá páčka má. ale vypínanie cez páčku by malo stále fungovať nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...