Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Preplach motora WURTH


maximum

Recommended Posts

Tenhle konkrétní jsem nezkoušel, ale asi vždycky záleží co si od toho slibuješ. Pokud používáš kvalitní olej tak je motor čistý a po 200 tis km, pokud byly zanedbané výměny a nebo olej značky Tesco tak je to horší. Tyhle přípravky si většinou neporadí s karbonem, ale celkem pomůžou s mazlavými úsadami na dně vany, kolem sacího koše...

Nicméně pokud máš podezření, že je něco v nepořádku tak nejlépe sundat vanu a pěkně očistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ide mi prave o ten karbon na piestnych kruzkoch. Bol som u jedneho vychyteneho mechanika na Hyundaie a ten mi to odporucil. Vraj tomu tiez neveril, kym to nevyskusal.... Doniesli mu Chrysler Voyager 2,5 TD a bol na tom tak, ze ked bolo vonku co i len -1 stupen, tak ho nenatocili. Nalial tam ten wurth, vymenil olej, vytlacil vonku z dielne do mrazu a rano skusal startovat. Auto naskocilo bez plynu na prvu supu... a bolo citit na akceleracii, ze to auto je zivsie.

Vraj to rozpusti karbon na piestnych kruzkoch a tie sa mozu lepsie roztiahnut a tym sa neskutocne zvysi kompresia.

Dalsie co ma nahlodava to pouzit je fakt, ze kolega z prace bol na skoleni vo Wurte ohladom tohto preplachu a merali tam kompresiu v jednotlivych valcoch na neakej Felde pred a po pouziti preplachu. Pred pouzitim rozne hodnoty kompresie, po pouziti cca na vlas rovnake...

Strasne ma to laka vyskusat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zakarbonované pístní kroužky--jinak se tomu říká zapečené kroužky--poznáš podle toho, že motor má enormně vysokou spotřebu oleje a malý výkon

když chceš ten přípravek tak strašně vyzloušet:), nic ti nebrání ho do motoru dát...,počítej jen s tím, že to motoru,který je pravidelně servisován moc nepomůže :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemam problem s motorom.

Ten mechanik mi to odporucil viac menej ako prevenciu. On to leje d vsetkych aut, co mu donesu opravit.

Na druhej strane, ak je to blbost, tak viem efektivnejsie vyuzit 15 €. Islo mi o to, ci tu nemal niekto podobne extra kladne ohlasy na tuto vec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je potřeba být realista, množství toho přípravku co se za 10 minut dostane k pístním kroužkům je velmi málo, takže aby to působilo muselo by to být výrazně delší. Rozpouštění karbonu ověříš snadno - stačí nějaká zakarbonovaná součást - ponoř jí na 10 minut do toho roztoku a uvidíš jestli bude čistá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som raz skusal neco podobne do mojho stareho motoru.(405 1,9sri) Tak som to nalial nechal ist na volnobehu, z auta vypustil olej, ten olej bol jak vazelina(co pred tym nebol taky) takze asi nejake usadzeniny rozpustilo, dostal novy olej a cuduj sa svete ,motor siel krajsie, nedymel a mozno aj lepsie startoval(pred tym dymelo a uz aj celkom pekne klopalo) s novym olejom dostal aj nejaky zazrak ceramizer ci co. Auto slo pekne, nejak do par tisic km, potom zacalo moc klopat(chytene lozisko na pieste) dymelo , vykonovo este bolo ako tak postacujuce..... Takze to su moje skusenosti.

Inac koblih69 pisal neco o tesco olejoch.... len jedno, nekedy sa viac overili tie no name oleje jak nejake znacky(hlavne castol, platis hlavne reklamu) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...