Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Airbag


dire

Recommended Posts

  • O 6 let později...

btl.a: Ty máš vodu pod kobercem mezi předníma sedačkama? Já to mám teď momentálně odkryté, jednotka byla pod utěsněným deklem, téměř hermeticky a vše po odkyrytí vypadá jako fungl nové. Taky honím airbag duchy. Jednou diagnostika vyhodnotí vadu odpalovače pásu řidiče, pohýbu kabelama, pak airbag sploujezdce, pak kroužek airbagu na volantu. U tak zásadní technologie, jako jsou airbagy bych předpokladál bezchybnou funkčnost, precizní zpracování. Ale zatím to vypadá, že je to stejně spolehlivé jak dětská hračka z tržnice. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:xvulJarda 5> "... stejně spolehlivé jak dětská hračka z tržnice".  

Rekl bych jinak -mozna me zdejsi znalci utlucou hevertycema - JAKO VESKERA ELEKTRONIKA [nejen] Peugeot:fnuk.

Zaplat Buh za nasi karburatorovou 106 pred faceliftem :D

 

Upraveno uživatelem pesastor
oprava preklepu z mobilu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Stále zápasím s funkčností airbagu. Stále nějaké chyby - nyní zbývá už jen jedna.
Při řešení chyby jsem byl nucen odkrýt jednotku airbagu mezi předními sedadly a prověřit kabeláž, konektor apod. Nicméně už se nedá tak moc dobře usadit původní těsnění pod deklem, jako bylo z výroby. Nyní použiji radějí nějaké nové samolepící těsnění na metráž.
Po cca 2 měsících nastala v autě povodeň - zde již řešený případ ucpání odtoku klimatizace. Všiml jsem si pozdě a podlaha byla pod kobercem podlahy kompletně mokrá.
Už se nedivím, že tam měl btl.a vlhko. Pravděpodobně asi taky odtok klimy. 
A pochopitelně se dostala voda i u mě k jednotce airbagu mezi sedadly.
Z ničeho nic nahlásil PC vypnutí airbagu spolujezdce a takový stav už byl trvalý. Taktéž přestalo fungovat odemykání auta dálkou a to cca po půl hodině. Do cca půl hodiny po zamknutí odemknout šlo - pak už ne.
Dále DIA u BSI jednotky vykazovala několik chyb s vodičem DATAB. V BSI stále něco cvakalo - po krátké době stání nějaké relé vypne - to dělá vždy, ale nyní hned zase zaplo a tak stále dokola-zaplo vyplo. 
Na dia počítač airbagů neodpovídal - navlhnul v důsledku vody z klimy a odešel.
No a tyto všchny problémy právě způsobovala jen ta jednotka airbagu. Dal jsem novou, zamykání už jde, airbagy aktivní - až na tu jednu chybu. Chyby s vodičem DATAB v BSI jsou také pryč.
Tak pokud by někdo řešil něco podobného, tak ať je trochu v obraze.
Jo a nyní velice doporučuji zkontrolovat-pročistit odtok klimatizace-není to nic náročného. Vody se pak valí pod podlahu opravdu hodně a následné sušení je docela náročné. Odtok je u řidiče pod pravým bočním deklem u nohou. Stačí pročistit zúženou koncovku a je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Tak na mě taky došlo. Začlo to sporadicky, nyní už svítí po každym otočení klíčku v zapalování.

Nejdřív airbag spolujezdce vypnut a pak nefunkční airbagy. 

Rozebral jsem černou krabičku pod sedačkou, prohejbal a prostříkal všechno a nic.

Pak rozřezal koberec mezi sedačkama a zjistil ze ten dekl ne až pod kartonem, takže sem nemusel nic řezat 😕.

V kaslíku pěkně sucho, ale stejně sem kontaktolem jednotku prostřík.  Taky nic

Tu levou bych měl taky rozebrat? Je pěkně zalitá, tak abych ji ještě neuškodil. Už to pak tak těsnit nebude.

klíček airbag spolujezdce sem protočil jako první taky několikrát. Nechce to spíš na diag smazat tu chybu?

Že sem to třeba rozhýbal, ale chyba pořát svítí?

viber image 2019-03-20 , 18.50.4.jpg

viber image 2019-03-20 , 18.50.43.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...