Jump to content
radim.1008

Peugeot 306 1.6 65kW XR z Ria de Žambéra - Nejde klimatizace, na zimních

Recommended Posts

Rozleštění v 95% případů znamená obroušení UV vrstvy na tom plastu a poté se leští jenom samotný plast. Ten prostě zešedne, výdrž je maximálně rok a znovu přeleštit.
Druhou možností je obrousit tu UV vrstvu a pak nalakovat ... je chyba lakovat vyleštěné světlo, protože na ten lesklý povrch se lak nechytí (bude se loupat).

Standardně jen leštím ... protože s lakováním je to časově mnohem náročnější (tvrdnutí laku a poté následné přeleštění smetí).

Na svém autě jsem jenom jemně brusnou pastou přeleštil tu UV vrstvu, stačilo to ... ač světla mám řádně pomlácený od kamínků až na samotný plast, ale kvůli šednutí je nebudu brousit.

na passatu jsem přelešťoval (ručně) světla někdy v květnu, jedno bylo trochu víc zašlé ale přeleštil jsem obě, dnes po cca 8 měsících to můžu dělat znovu.. :roll ale zase to rozleštění mi trvalo relativně chvilku, pastu atd. doma mám, takže mě to zase tak nebolí, krom rukou teda.. :D

Že to pořád tak prožíváš tu spotřebu ... jezdíš se studeným motorem krátké trasy, 10L na 100 je holt asi realita ... S 1.4 to nemáme asi o moc lepší, to bude tak 9 při podobném scénáři ... :)

O víkendu měl mojí 306 půjčenou táta a divil jak dobře funguje a sedí v zatáčkách oproti jeho Berlingu s polovičním najezdem.  Proto mám tu 306 tak rád... je to pořád super  kára, když dostane základní péči. :)

Takže na 306 nezapominej, bude sloužit ještě dlouho ... nyní bude konečně i svítit. :D

Edited by MilanF1

Nechápu, jak s těma starýma popelnicema bez asistentů můžete vůbec jezdit :o

Odemykat klíčem, startovat klíčem, zapínat stěrače, přepínat dálkový ... Nebo hůř, cokoliv kontrolovat - třeba tlak pneu ... Fuj, úplná noční můra :aut

:D:D:D