Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

všetko RT4


Joozino

Recommended Posts

To tak nefunguje ani vo Windows. Zapíše aj cez vadné clustre ak sa mu to podarí, ale potom to nevie prečítať. Ak bude mať vadné clustre môže pomôcť low level format. Ale to málokedy. Väčšinou treba vymeniť HDD.

PS. pri novej inštalácii asi bude treba spárovať radio s autom a to netuším ako sa robí, údajne aj v servise s tým majú problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz - prosbu

Umřelo mi rádio RT4 a protože jsem nesehnal jiné, poslal jsem ho do opravy. Za nemalé peníze mi ho opravili (bez záruky) s tím že tam mimo jiné nafleshovali SW 8.20 EN, zřejmě v programátoru...

Po nainstalování do auta jednak pípalo (nebylo správně zadáno VIN - to už je opraveno) a píše po zapnutí hlášku o "Nekompatibilním SW a že mám vložit konfigurační CD" Původně jsem měl totiž v rádiu češtinu a tuším verzi 8.31 Sehnal jsem proto češtinu, SW 8.31 a výsledek je ten, že to píše pořád, ale česky. Nemá někdo radu co s tím?

 

Díky za jakoukoli radu  :(

 

PS: Ještě dodám že rádio fungovalo s češtinou asi 6 let a až potom umřelo. Žádné fleshování, úpravy, mapy nic podobného. Teď to píše tuto hlášku "jenom" po zapnutí, jinak funguje normálně.

 

IMG_20160722_112619[1].jpg

IMG_20160820_121435[1].jpg

Upraveno uživatelem TygrXM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som ani netušil že by to mohlo byť v češtine, ja to mám v angličtine, a je tam ešte asi 5 jazykov na výber, ale čeština tam nieje. Zatial som robil len update map, SW nie. Ak by bolo treba niekde by som mal mať odložené ISO inštalačky celého OS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymontovat autoradio ( po stranach v dirkach jsou dva sroubky torx) a rozebrat vrchni kryt. Uvidis mechaniku, tu vycvaknes smerem nahoru a pod ni je na stejny snure disk HDD. Opet staci jen vycvaknout.

Pripojis ho do PC pres PATA snuru (jedna se o disk pro NTB proto budes potrebovat redukci) a zapnes PC. 

Nevim jaky mas operacni system, ale je to da se rict vsechno stejny.

Start-ovladaci panely-system a zabezpeceni-vytvorit a formatovat oddily na pevnem disku.

Ve sprave disku se ti tento disk objevi v jednom radku rozdeleny na 4 casti. Odstranis vsechny oddily a das formatovat ve FAT32. Nic nebudes vytvaret, to se provede az pri instalaci v aute. A to je vse. Ted jen vse slozit zpet. Pri instalaci musis mit stale nastartovano.

Tu redukci koupis snad v kazdym lepsim obchudku s PC. Staci rict, ze potrebujes pripojit HDD z notasu do velkyho PC a nebo ti ho rovnou naformatuji tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za návod.

V PC vidím oddily, soubory... Zatím sem nenašel odvahu zformátovat. Našel jsem HDD z NTB o velikosti 30GB, PATA od IBM a ten zformatoval. Dal jsem ho do radia, instalacni CD 8.31 a nedela to nic. :( Formatovani v radiu ani bootování se nekoná. V čem by mohl být problém? Je potřeba nějaké speciální bootovací/formátovací CD?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ne ni zapotrebi nic specialniho. Pokud jsi z disku odstranil uplne vse a je tedy zcela cisty bez oddilu a v poradku, bude chyba zrejme nekde jinde. Zkus jine CD, nebo jiny zdroj ke ztazeni. Vypalovat jako ISO v Neru. Ashampo s tim ma problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Lada78 napsal:

Ne ne ni zapotrebi nic specialniho. Pokud jsi z disku odstranil uplne vse a je tedy zcela cisty bez oddilu a v poradku, bude chyba zrejme nekde jinde. Zkus jine CD, nebo jiny zdroj ke ztazeni. Vypalovat jako ISO v Neru. Ashampo s tim ma problem.

Ještě pro upřesnění.. odstranit oddily a potom NEfotmatovat a strčit rovnou do rádia? (Formatování a rozdělení proběhne v rádiu)? A nebo odstranit a NAformátovat ve FAT32.. (Potom tam bude přece jeden oddíl o max.kapacitě disku cca 30GB)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zabudli ti tu napísať jednu dôležitú vec. autorádio nebude samé od seba bootovať z CD aj keď máš naformátovaný HDD. Na autorádiu sú dva malé spínače viď. foto. Jeden z nich je potrebné stlačiť aby rádio začalo bootovať z CD. Myslím že je to ten bližšie ku kraju radia, druhý neviem na čo je, keď som ho stláčal nič to nerobilo.

photo(30).JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Havlicek.Lukas napsal:

Zufalec - to chces rict ze kdyz nekdo hodi system ove CD musi tahat radio ven ze sachty a ptrkat neco do dirky ab nabootovalo radio ??

Presne tak, sám som si tým prešiel... na tom bootovaní som stál 2 dni, tie tlačítká sú ľahko prehliadnuteľné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem asi taky zoufalec2  :-)

Nic to nedělá, nebootuje. Nastartované mám, CD se krátce roztočí, ale na displeji tma.

Nevim jestli by to melo trvat minutu, pet, deset... Zkoušel jsem HDD zformatovat, pak odstranit oddíl, mačkat mikrospínače a pořát nic  :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...