Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zaslepené EGR


R1kimi

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

chci se zeptat,řeším už dcl často že mi svítí kontrolka K když trochu držím svoji 406 v otáčkách,třeba se mi stalo,že sem vytočil 2ku na 60 chvilinku držel a najednou se rozsvítila kontrolka K,přestalo to táhnout a motor byl hlučnější,pak třeba zhasne a i motor se ztiší a vše jde jak má,a když to protůruju na volnoběh tak to nedělá nic...nemůže za to taky ten egr ventil?kde ho mám kdyžtak hledat,za každou radu budu rád...díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze tu sa to preberalo -->

106sťák: EGR ventil je umiesneny za motorom, vedie od vyfukoveho potrubia po sanie (pusta cast vyfukovych plynov naspat do motora).

Jeho presne umiestnenie je hore v odkaze na obrazku, je mozne ze ho mas uz pridreny alebo upchaty. Este by bolo dobre skontrolovat vzduchovy filter a vahu vzduchu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze tu sa to preberalo -->

106sťák: EGR ventil je umiesneny za motorom, vedie od vyfukoveho potrubia po sanie (pusta cast vyfukovych plynov naspat do motora).

Jeho presne umiestnenie je hore v odkaze na obrazku, je mozne ze ho mas uz pridreny alebo upchaty. Este by bolo dobre skontrolovat vzduchovy filter a vahu vzduchu ;)

koukal sem že mám nejakou hadičku vypojenou,je na elmag ventilu a konec není nikam nasunutej,od čeho to tak mám?zkusím nafotit a dat sem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zaslepení EGR (na výfuku a u sání),jinak jsem ho nechal normálně běhat kvůli hlášené chybě na diagnostice,se zdá,že volnoběh je klidnější,trošku mi klesla spotřeba,motor lépe táhne od spodu,ale hlavně do něho nejde zpět sajrajt z výfuku.HDI má na propojovacím potrubí ještě výměník na ohřev chladící kapaliny.Dík tomu se pouze zhoršilo ohřátí motoru.V tomto počasí to trvá cca 10 km než se dostane na 90´C.Jinak je vše v pohodě a na STK emise také.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zaslepení EGR (na výfuku a u sání),jinak jsem ho nechal normálně běhat kvůli hlášené chybě na diagnostice,se zdá,že volnoběh je klidnější,trošku mi klesla spotřeba,motor lépe táhne od spodu,ale hlavně do něho nejde zpět sajrajt z výfuku.HDI má na propojovacím potrubí ještě výměník na ohřev chladící kapaliny.Dík tomu se pouze zhoršilo ohřátí motoru.V tomto počasí to trvá cca 10 km než se dostane na 90´C.Jinak je vše v pohodě a na STK emise také.

máš FAP? popř. neděláto s tím nějaké problémy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim presne jak pise mirdaa mame to zaslepene a odmontovane od leta a krom hlubsiho zvuku

duneni pri podtoceni a studenych startech kde je fakt hlucnejsi neni zadny problem.

Mozna bych i rekl ze se lepe chladi voda/diky odpojenemu vymeniku.

FAP jede jak ma - myslim ze to nema ani vliv na jeho fci.

Pokud se regeneruje tak nekdy jedu par km na 3 aby se zvedla teplota.

A z podstaty veci na jedne strane cistime vzduch aby nebyl spinavej a EGR nam prepousti bordel primo do sani ....:myslim

V diag to hlasi viz foto.

post-36106-14109621948047_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zaslepení EGR (na výfuku a u sání),jinak jsem ho nechal normálně běhat kvůli hlášené chybě na diagnostice,se zdá,že volnoběh je klidnější,trošku mi klesla spotřeba,motor lépe táhne od spodu,ale hlavně do něho nejde zpět sajrajt z výfuku.HDI má na propojovacím potrubí ještě výměník na ohřev chladící kapaliny.Dík tomu se pouze zhoršilo ohřátí motoru.V tomto počasí to trvá cca 10 km než se dostane na 90´C.Jinak je vše v pohodě a na STK emise také.

máš FAP? popř. neděláto s tím nějaké problémy?

FAP nemám.Zaslepil jsem to nerezovým plíškem a nezdá se mi,že by to bylo hlučnější při startu nebo sešlápnutí plynu.Proč by mělo?Leda,že by to někde podfukovalo nebo u sání přisávalo falešný vzduch...a to mi nedělá...jsem ďoubalík:auttestoval jsem to i jarovou pěnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...