Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Tomáš1

Potenciometr

Recommended Posts

Guest Tomáš1   
Guest Tomáš1

Čago tak chlape k tomuto problému ti mohu lecos říct, protože jsem s tím také zápasil. Měl jsem Citr.BX 1.4 jsou to totožné motory jen BX má navíc čerpadlo hydrauliky. A ted k problému. Jedná se o potenciometr, který je prodřený. Je to feritová plocha po které jezdí kovové kartáčky no a časem to příjde. mě se stalo ve 1300000km a k tomu mi lehla lambda sonda. Bylo to super. Jaké máš možnosti? Koupit potenc.ale to nelze nedodává se jen jako celek se vstřikováním(BOSCH)jak jinak a to je těch 15000,- a není možné ho jen tak vyměnit, protože je třeba nastavit a na to je třeba speciální kalibrovací stolice.Znám jen jednoho člověka, který tento potenciometr umí nastavit, vyměnit nebo upravit i vstřikování atd. Je možné sehnat starší (bouračka atd.ale pozor musí se schodovat typové číslo a barva tištěného spoje. Jsou červené a zelené a já sám jsem koupil dva špatné tak pozor. Orientujte se rokem auta a typem. Ten co máte v autě NEVYNDAVEJTE, protože podle něj se nastaví sklon toho na výměnu.Tak vás stejně čeká nejdřív návštěva mechanika a pak schánění. Jak s ním hnete tak je to pak velice obtížná práce nastavit a stojí to hromadu peněz. Tento problém jsem vyřešil i s BOSCH diagnostikou asi za 2500,- + benzín. Tento opravář má certifikát BOSCH a vybavení,přístroje + software také BOSCH. Jen to co nemá jako BOSCH jsou ceny a to je fajn. Když budeš chtít kontakt tak se ozvy. Čau Tomáš

Share this post


Link to post
Share on other sites

No myslím,že todle jestli to chápu správně tak je potenciometr (váha vzduchu) kterou schání hromada lidí.Pokud znáš někoho kdo to dělá a funguje to dobře tak je po dost velkém problému či špíše velké úspoře!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bacha na to!!! neplette si pojem s prujmem.... POtenciometr neni to stejne,c o vaha vzduchu!!!

Potak snima poloho skrtici klapky a vaha vzduchu rika, kolik vzduchu protece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslím že nahradit se dá obojí,ale něco elegantněji a něco hůře.Ale většinou lidem odešla ta váha vzduchu.Až mi odejde tak to rozchodím z něčím náhradním...uvidíme,řekl slepý :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomáš1: Jestli máš na někoho kontakt, kdo to umí opravit za rozumnej peníz, tak ho sem prosim dej. Pomohlo by to určitě spoustě lidí včetně mě. :-) Předem dík.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×