Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přídavný teploměr


cabinho

Recommended Posts

ja mam na prodej i originalni venkovni teplomer ze 406, staci nacvaknout do palubky misto te odkladaci policky nad ovladanim vzduchu. Cidlo je, jak psal Punkac v pravem zpetnem zrcatku, kabely ve dverich vetsinou byvaji pripraveny, nekdy je pouze nutne natahnout dva kabliky mezi sloupkem dveri a palubkou, nic sloziteho.

Vyndej tu prihradku a podivej se, zda za ni nemas cerny plochy konektor, to je priprava na ten displej, vypada takhle

http://dzuny.xf.cz/pezot/konektor.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď ze sebe třeba udělám blbce, ale zeptám se... Konektor pod popelníkem mám připojený ke dvěma drátům, teď jsem to kontroloval... Zrcátko se mi teď rozdělávat nechce... Ale kdyby tam to čidlo náhodou bylo, šlo by to nějak napojit k tomu přídavnému teploměru co mám? Jen ze zvědavosti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jestli mas v zrcatku cidlo zjistis snadno, jestli ze zrcatka zespodu couha takova polokulata vec, tak to je cidlo, jestli je tam jen dira, tak cidlo neni.

Cidlo dava urcite hodnoty odporu, kazdy teplomer muze pouzivat jine hodnoty, tzn. ze ten tvuj univerzalni teplomer by s tim origo cidlem mohl kecat kraviny, napr. je kalibrovan tak, ze kdyz dostava od cidla hodnotu 2,5ohmu, ukazuje dejme tomu 10°C, kdyz ale cidlo pri 10°C bude davat jinou hodnotu odporu, tak teplomer ukaze jinou teplotu.

Ten konektor, o kterem jsem mluvil neni ten doupinovej, co mas na mysli, je to velkej konektor, prichycenej k podlaze v miste pod popelnikem, je bile barvy a je v nem asi 12 nebo 14 dratu (ve dvou radach) smerem k pace rucny brzdy by z nej mely jit dva oranzove draty, s cisly 620 a 621

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha :) no mrknu na to až budu mít čas... Takže musím odšroubovat ten tunel?

Zeptám se ještě jinak... Není z kabiny nějaká průchodka do motorového prostoru kudy bych čidlo protáhnul? Vim že třeba u fábií tam něco takovýho je, kousek gumy který se propíchne a protáhne se drát... A lidi si tak přidělávají ten senzor zevnitř na přední nárazník... Bylo by to pro mě asi nejjednodušší řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo pod kobercem mezi pedalem spojky a brzdy neco takoveho je, usti to pod posilovacem brzd, ale kdybys mel fakt zajem o ten origo displej, mam ho na prodej i s cidlem do zrcatka a pripadne propojovacimi draty, muzu udelat vecer fotku, jestli ho na prvni pokus najdu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Kotis, novy model ma zcela jiny displej nez stary, takze ten muj neni vhodny. U noveho modelu se rozlisuji podle funkci tri typy displeju, A, B a C

A je nejjednodussi, jen uzky, ukazuje hlasky a mel by myslim umet i zobrazeni vnejsi teploty, typ B uz je vetsi a umi i udaje palubniho pocitace, C je pak urcen pro zobrazovani udaju palubniho pocitace a take GPS navigace

To si radsi dodelej ten venkovni teplomer, abys vedel, kdy hrozi namraza, kolik je uvnitr kabiny je v podstate jedno (aspon teda me), tam mi staci urcovat teplotu jen pocitove

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z dovolením vám vlezu do tématu.. vím že u 406 jde čidlo venk.teploty dodělat relativně v pohodě. Ale nevíte jak něco takového dostat do 405? Vím že se to dělalo i origo, ale nesehnatelné. Už jsem přemýšlel i o nějaké stavebnici (display, čidlo a zakomponovat to do palubky. Ale nenašel jsem nic takového s malým podsvětleným displayem ) A dát třeba před budíky klasický tesco lcd teploměr, to se mě nelíbí :bojim. Díky za nápady

A pokud by se to moderátorům nelíbilo, tak to přesuňte jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo mam displej C klima i s venkovni teplotou ale vnitřni už to nezobrazi, chci dodelat pro kontrolu klimy :P a nechci pravě ty tesco vyrobky takze bych pouzil ten nejmensi displej ze stareho modelu a zapravil do palubky sedělo by to i barevnym osvětlenim. V jake se pohybujou ceně s old modelu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

som si nevsimol ze to nejde do minusovych hodnot:D

tak skor toto http://www.ebai.cz/eshop/digitalni-lcd-teplomer-venkovni-vnitrni-do-auta-teraria-pokoje-p-88.html

toto sa mi paci viac ale bolo by treba vyriesit napajanie napr dat pred to odpor (rezistor) http://www.nakupujlacno.eu/shop/pre-domacnost-a-kancelariu/35-digitalny-teplomer-na-panel

[Edited on 26/11/11 10:11 by krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...
V 24. 11. 2011 at 13:42, Ferry napsal:

ja mam na prodej i originalni venkovni teplomer ze 406, staci nacvaknout do palubky misto te odkladaci policky nad ovladanim vzduchu. Cidlo je, jak psal Punkac v pravem zpetnem zrcatku, kabely ve dverich vetsinou byvaji pripraveny, nekdy je pouze nutne natahnout dva kabliky mezi sloupkem dveri a palubkou, nic sloziteho.

Vyndej tu prihradku a podivej se, zda za ni nemas cerny plochy konektor, to je priprava na ten displej, vypada takhle

http://dzuny.xf.cz/pezot/konektor.jpg

Takže když mám za kastlíkem nachystaný konektor stačí koupit displej a čidlo a pokud jsou kabely ve dveřích i na čidlo mělo by to být vše ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...