Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Za kolik tankujete?


oddie

Recommended Posts

Ale tak já se docela pobavil, czurakem mně tu ještě nikdo takhle nenazval, byť si to jistě mnozí myslí :) Až jednou budu chtít smazat účet taky vás vsechny pošlu pěkně takhle do hajzlu :P

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavá je cena Naturalu u Orlenu v hned za hranicemi za Náchodem. Natural 95 a Natural 98 za stejnou cenu (4.58 Zl). Pak jsem jel skoro 200km Polskem a nikde to tak nebylo, ani u Orlenu. Já si toho všiml v pátek, když jsem odjížděl od polské Shellky, kde jsem vzal plnou Naturalu 95 :(

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jako tradičně "do plna" u Globus Pardubice (paliva Slovnaft), obyčejný N95 za 27.70 Kč.

Pátý měsíc si aditivuji sám, nejdřív proběhla aditivace VIFem (125ml), teď tam cpu Bluechem Oxicat. Výsledky se začínají dostavovat a jsou měřitelné zejména na spotřebě (úspora kolem litru na 100km). Teď se na chalupě opět pokusím vymontovat lambdu a nafotit stav, abych jej mohl porovnat po dokončení celé plánované aditivace. Před měsícem jsem bohužel s lambdou ani nehnul jak je zapečená do trubky výfuku a neměl jsem čas to procákat brzdovkou (na povolení).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to něco za něco. S aditivací mám pár zkušeností. Když jsem kdysi tankoval u téže pumpy aditivovaný natural prodávaný pod obchodní značkou "N95 Drive", dosáhl jsem snížení spotřeby přesně o litr na 100km. Pravda ale je, že použití třeba osvědčeného "VIF Super Benzin" vyjde nákladově na třetinu a úspora paliva je fakticky stejná (o litr nižší).

Já teď po jedné vyjeté nádrži s Oxicatem dosáhl snížení čistokrevně městské spotřeby z 8.55 l / 100km na 7.11 l (po VIFu) a nyní 6.92 l (po jedné nádrži s Oxicatem).

Aditivace "Drivem" vychází na 1,20 Kč na litr.

To samé s VIFem vychází na 0,36 Kč na litr.

Oxicat na čištění lambdy a katu je docela vražda, tam to vychází na 4.65 Kč na litr. Očekávám tedy, že za ty prachy to fakt bude mít nějaký znatelný efekt.

Takže ono tak nějak shrnuto, sice projezdím méně litrů paliva, zato za znatelně vyšší cenu. Nicméně, vědom si těchto nákladů toto podstupuji s očekáváním dlouhodobého účinku a celkového zlepšení chodu motoru.

Ještě pro informaci:

VIF 125ml     50,- Kč   (dávka na 125 litrů N95)

VIF 500ml   179,- Kč   (dávka na 500 litrů N95)

Bluechem Oxicat 300ml   370,- Kč     (dávka na 80 litrů N95), cena včetně poštovného, samotné aditivum za 310,- Kč

VIF: https://www.peva.cz/katalog/zbozi/auto-moto_137/aditiva_606

Oxi: https://www.luckygas.cz/category/aditiva/dpf-filtry-a-katalyzatory/1279

Cena PHM na mojí pumpě: https://www.globus.cz/pardubice/cerpaci-stanice-a-myci-linka.html#

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otazkou pro me je, proc takovyv obstrukce u motoru 1,1 v aute v hodnote par korun :), kdyby to autor resil u auta podstatne hodnotnejsiho, tak bych to chapal. Tim nemyslim nic spatneho vuci autorovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tak chlapi, autor má rád své auto.

Také jsem byl kdysi unesen ze své 205 1.1 44kW pro přechodu ze škody 1000 MB a snažil se dát motoru to nejlepší.

To že máme ve svých miláčkách silné motory  neznamená, že se někdo nemůže věnovat svému motůrku.

 

Abych nebyl off - tak tankuji u Ona za 26,50, VIF jen v zimě

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...