Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Za kolik tankujete?


oddie

Recommended Posts

před 3 hodinami, MJSytic napsal:

My, co máme normální nádrže na 70l, musíme přitlačit o něco víc :P Ale tak koupil bych si Kolču, jak jinak :D

No jasný, pak stačí jednou mít trochu těžší nohu a tenhle případný rozdíl 60 haléřů na litru PHM se smaže. Tyhle posty mě pořád bavej. Dej vědět, až budeš někde muset nacepovat za třeba o 3 Kč na litr víc, pak se dá mluvit o nějakém významnějším zdražení :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, proto jsem nechtěl tankovat v Rakousku cestou z dovolený za 1,59euro. :roll

Mě teda zajímá za kolik tankuju a i za kolik jezdím. Teď třeba je v Žamberku na Benzině Efecta95 za 32,10. Ale to je víkendová cena, v týdnu +1,-. A rozdíl korunu při tankování je pro mě dost. A plánuji tankování benzínu na víkend. Nevidím důvod platit o korunu víc, když je možnost ušetřit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, StibTo napsal:

Dej vědět, až budeš někde muset nacepovat za třeba o 3 Kč na litr víc

To nedám. Nejdál jezdím do Popradu a to mi stačí jedna nádrž tam a zpět. Takže zase natankuju doma zalevno :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Lihous napsal:

Staci zajet k sousedum do nemecka a na nektere z tamnich benzinek je hned cloveku u nas veseleji   :D  ze to neni az tak zleee   :papa

Uvědomuješ si, že oni mají v porovnání s námi (v přepočtu) úplně jiné platy viď?...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro představu - průměrná hrubá mzda v Německu přepočteno na CZK je 97.000. Průměrná mzda v ČR 32.000.

V ČR běžně čepujeme za 30-35 korun, v Německu co tak vnímám řekněme euro padesát čili na naše asi 40 korun. Kdo má alespoň základní vzdělání jistě již zná odpověď na otázku zda "tam jsou PHM drahé a tady levné" 

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Davidak79  NO - ono ne všic hni mají ten průměrný plat viď. Ale evidentně jim to stojí za to zajet si pár kilometrů "zbytečně" (rozuměj nejspíš jen kvůli čepování) kvůli relativně malé úspoře :super

Ale o tom moje odpověď nebyla - byla o tom, kterak "se tady vlastně máme dobře" přitom čísla hovoří jasně pro běžného Němce je v porovnání s našincem PHM daleko dostupnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

objektivnější by bylo porovnat bydlení , potraviny a pod.....  ale ve výsledku na tom bude germán líp. 

a končím , jsem zjistil že můžu s 508 jezdit i za 5,5 l tak mě tohle téma nebere :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Davidak79 napsal:

objektivnější by bylo porovnat bydlení , potraviny a pod.....  ale ve výsledku na tom bude germán líp. 

Objektivnější jistě ale také zcela Off Topic v tomto vlákně ;)  Moje už první a jistě zdaleka ne poslední reakce byla jen a pouze o ceně PHM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:xvul:xvul Jee to se nam to zase vyhrotitlo :D

Jasne ze nejde srovnavat cenu v nemecku a tady ale pro ty kteri breci a nebo proste musi pocitat s kazdou korunou a samozrejme to neni spatne tak to bylo dano ze pokud

musim natankovat za cca 40 a nebo u nas za 30 tak pak je to rozdil ale ze se nam zvedne cena o 20haleru  ... Jo  nastve to ale urcite na to nezajdeme - bohuzel to mame v tomto state nastavene tak ze bez auta je clovek skoro "hendikepovany"

obzvlast v odlehlejsich obcich ....

U nas treba taky pokud to jde jezdime jen do Pl na jednu benzinku a dnes je uz jedno zda mame cenu 5,04 a nebo treba 5,99 proste jezdime tak musim tankovat.
A posledni dobou pri praci najizdime cca 1tis km tydne tak ze se z nas "nemaji" spatne  :)

Urcite je plus kdyz je cena imaginarne kolem lepe pod 30Kc ale ale ale  :xvul:xvul

Netusil jsem ze se nam to zvrhne v tuto "diskuzi"  :myslim


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono také mzdové náklady pumpaře v Německu jsou naprosto odlišné od té almužny co berou u nás, navíc ty čerpačky jsou tam mnohem více udržované a to všechno tu cenu za PHM zvedá. Osobně pokud bych si měl vybrat mezi Německou průměrnou mzdou a cenou za litr 40Kč a nebo Českou průměrnou mzdu a cenou za litr 32 Kč, tak bych měl asi jasno 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

@pavelu96  toje tzv.svobodne podnikani a vyuziti prilezitosti u pumparu: rakety u Sadu jeste nedopadly a tady se zdrazuje benal i nafta ktera tece z Ruska. Stat necinne prihlizi a place ze ma nedostatecne statni zasoby PHM ktere pred par lety vycurane ulozil u Nemcu a o valnou cast prisekl :fnuk:roker:fnuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...