Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Za kolik tankujete?


oddie

Recommended Posts

Je vtipné, jak si nějaký "pesastor" naivně myslí, že v Itálii ceny nerostou. Ta cena je vysoká kvůli vysoké spotřební dani, takže když zdraží samotný palivo, cena stoupne i v itálii, neboť i tam platí, že cena paliva = (výrobní cena + přiměřený zisk výrobce, distributora, prodejce + spotřební daň) + (předchozí suma * DPH v %/100). V Itálii totéž, jen spotřební daň je tam o třetinu vyšší než tady. Takže pesastore vyraž, určitě se ti to vyplatí  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 5. 2018 at 13:00, MilanF1 napsal:

@Péťa Taky jsem o tom uvažoval, protože tam beru naftu. Pokud si dobře vybavuji, je to karta, kterou si musíš předem nabít a pak z ní čerpáš ... to je další komplikace. Kvůli těm pár drobným na to kašlu.

Mám jí od Benziny použil jsem to tak 3x ... Když tam nemáš nic natankuješ, přijdeš, přes cash či klasickou kartu k účtu nabiješ tu druhou kartu, zaplatíš to z ní a máš -1kč na litr. Ale tahat 2 karty místo jedné a pamatovat si 2 PINy místo 1 za to nestojí ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

28.5.2018, Globus Pardubice, Natural 95: 31.40 Kč.

Jen pro představu: Tankováno za 717,-   22,8litrů

z toho Spotřební Daň: ~292,- Kč

Celkový odvod daní: ~417,- Kč

Čistá cena za PHM včetně marže obchodníka: ~301,- Kč tedy ~13,20 Kč/litr a tak se občas ptám "Cui bono?". :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...