Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Osvětlení zavazadlového prostoru 106 - jak na to


bloodyface

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Tak už tam máme světýlko taky:) Kabeláž a světýlko jsem dostal připravený, tak jsem si jen musel připravit ten plast. Bílý konektor jsem tam neměl, tak jsem to napojil na ty dva hnědý (spínač a světýlko).

Pár fotek:

post-2095-14109621959755_thumb.jpg

[upravil dne 27.1.12 09:53 od MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zdravím pánové. Rád bych se připojil do klubu ,,Stošestkařů s osvětleným kufrem", neboť jak mnozí z vás sami víte, lovit cokoliv z kufru bez světla je mírně řečeno diskomfortní.

Rád bych se tedy dotázal na jedinou věc a to: Kde seženu spínač, konektor a světlo? Zkoušel jsem u klasických prodejců náhradních dílů, bohužel bez úspěchu. Místní vrakoviště (zatím) rovněž bez úspěchu.

 

Za rady předem děkuji. Dny se krátí, nějaké důstojné řešení světla v kufru by se hodilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím v IKEA prodávají lampičku s LED za cca sedm pětek na baterie, jen ji tam někde zavěsíš...

 

nepotřebuješ spínač, světlo, káblíky atd. :D

Tak určitě... kdybych měl v úmyslu aplikovat tuto Brutal Bastling Technology, tak si poradím v nejbližším Lídlu či Koulendu, ale jako konstruktérovi by mi při každém otočení klíčkem srdce krvácelo za takovou prasárnu. A přestože jsem si slíbil, že toto auto už nebudu nijak renovovat, tunit, leštit a vylepšovat a bude jen objektem hrubého používání až do úplného zničení, realita je dosti vzdálená. Renovuji, opravuji, vylepšuji... bratr říká že jsem úchyl, když tvrdím že stroje mají duši... (berte prosím s nadsázkou). ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli už to v tématu není uvedeno, ale jedná se o stejné světlo, které mají 406 v kastlíku spolujezdce a možná ho peugeot použil i v jiných modelech. Spínač je např. ve 406 u ruční brzdy. Určitě ti to rádi dodají zdejší prodejci použitých dílů - viz inzerce ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za hodnotné rady. Už mám v podstatě jasnou představu, jak osvětlení kufru vyřešit. Vzhledem k verzi vozu (Full-Social) prozatím sáhnu k řešení manuálně ovládaného světla s vlastním vypínačem. V této chvíli tedy bez koncového spínače na dveřích kufru.

Hezký den!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Tak se mi konečně povedlo moje dílo nafotit.

 

Po několika neúspěšných pokusech o zakoupení klasického interiérového světla, jsem se nakonec rozhodl pro osvětlení kufru pomocí LED pásků bílé barvy ovládaných manuálním vypínačem. Pásky jsem nalepil na plechové části podběhů. Jednak kvůli zajištění chlazení pásků (byť většinou nesvítí více než pár minut) a také kvůli jednoduššímu vedení vodičů. V kufru jsou tedy dva LED pásky v délce 25cm (15 led diod). Napájení není přímo z palubní sítě, ale přes stabilizátor napětí. Celá sestava za chodu ,,žere" 0,2A (chip LED 3528 4,8W/metr). Náklady finanční na osvětlení kufru: cca 60,- Kč

 

post-47858-0-90235600-1440878480_thumb.j

 

A protože jsem koupil celý metr LED pásku, zamyslel jsem se nad tím, co se zbývajícím půl metrem. Zrodila se tak myšlenka na osvícení prostoru dveří, neb se na nich - jak známo - žádné světlo nenachází. Když jsem tedy začal vymýšlet osvětlení dveří, napadlo mne, že by nebylo od věci, aby vertikální hrana dveří svítila červeně a spodek bíle - i kvůli bezpečnosti (ta červená). Tak jsem koupil metr červeného pásku (stejný chip 3528).

Osvětlení dveří tedy pomocí kombinace bílého a červeného LED pásku, napájení pásku opět přes stabilizátor.

 

post-47858-0-69604600-1440878804_thumb.j

post-47858-0-38654400-1440878817_thumb.j

post-47858-0-53128100-1440878828_thumb.j

 

No... a zbyl mi půl metr červeného pásku... Tak mne napadlo, že by nemuselo být ,,úplně blbý", kdyby červený pásek svítil nad hlavou při otevřeném kufru a tak jsem jej umístil na vnitřní hranu dveří kufru (třetích dveří). Přitom mne ještě napadlo, že by šlo zkombinovat tento červený pásek s brzdovým světlem (trochu blbost bez užitku, ale pro ten pocit...)

 

post-47858-0-52777200-1440879096_thumb.j

post-47858-0-86669000-1440879131_thumb.j

 

Průsvit červeného pásku na dveřích kufru při aktivních brzdových světlech.

post-47858-0-02200100-1440879221_thumb.j

 

Každopádně, ať už si o tom myslíte cokoliv, tímhle ,,projektem" osvětlení vozu pomocí LED pásků jsem se neskutečně bavil. Od kreslení schémat v CADu, přes výrobu DPS až po konečnou montáž na voze.

Kompletní finanční náklady se nakonec vyšplhaly na 226,- Kč a s výsledkem jsem spokojen.

Osvětlení dveří je přímo závislé na poloze stropního světla (OFF-dveře-ON).

Osvětlení kufru a červený pásek na hraně dveří kufru na vypínač (OFF-ON).

Pásek na hraně dveří kufru (přes diody k osvětlení kufru) dle aktivity brzdového světla.

Celkem tedy tři DPS se stabilizátorem napětí, jeden s diodovým můstkem kvůli kombi funkci červeného pásku.

Přípojné body (pájecí místa) překryta tavným transparentním lepidlem kvůli dodržení krytí IP65. LED pásky jsou zalité v silikonu.

 

Schema (část)

post-47858-0-68104500-1440880125_thumb.j

 

Tak Peugeotu zdar!  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...