Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou máte zbraň


gronholmm

Recommended Posts

No.. o tom, kdo kolik má nastříleno se odmítám bavit. Jeden o druhém víme houby. Já Ti přeju hodně štěstí bez obrany. Když k něčemu dojde, což nikomu nepřeju, budeš ho potřebovat víc, než já. Víš... my, co nosíme zbraň na obranu víc, než kdokoli jiný doufáme a snažíme se, abychom ji tímto způsobem nikdy použít nemuseli.

:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Demo: Máte to tam zaujímave, čo viem, u nás dajú SA 58 iba na \"E\" alebo \"D\", keď samozrejme neberiem do úvahy zberateľov. A SA 58 je v podstate samonabíjacia guľovnica, nie je tam veľmi čo ine napísať, keď je zablokované strieľanie dávkou. Inak v čom je iný SA 858 Tactical 4V, myslím čo je tam tá \"4\"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Arrakis: Ono... opravdu CZ 858 je obyčejná samonabíjecí kulovnice, proto je kat. B. Není jediný zákonný ani technický důvod, aby byla v jiné kat. Ono tam totiž není nic zablokováno. Ona je tak zkonstruována a vyrobena. Mohu ji tedy mít na B, tedy pro sportovní činnost. U vás máte ale sk. ZP nějak jinak, ne? Jina SA 58 už je kat. A, tedy vojenská, tedy zakázaná (na vyjímku) zbraň. Vyjímku je možno u nás dostat pouze se ZP sk. A.

O jednotlivých ver. se dočteš nejspíš na stránkách, co jsem sem dal ten link.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu sa ZP deli na skupiny

A: nosenie

B: držanie

C: služobný účel

D: poľovný účel

E: športove

F: zberateľské

Ohľadne 58-čiek. Prve čo sa predávali boli iba upravené normálne 58-čky kde sa odstránilo jedno váhadlo niečo odbrúsilo a dal sa kolík aby sa nedalo prepnúť na dávku.

Prvé verzie 858 boli staré skladové zásoby 58-čiek kde ale už boli črevá viac vykuchané, bol tam vovarený hranol a nedali sa už vymeniť črevá a prerobiť na plný automat.

Viem o verzií CZ 858 Tactical2 tiež sa jej hovorí Kanaďanka, lebo je určená na vývoz do Kanady. Je to v podstate vykuchaná 58-čka, ale má dlhšiu hlaveň o 10cm, ale už nie je hlaveň tvrdochrom. Hlaveň je dlhšia kvôli ich zakonom o nejakej minimálnej dĺžke hlavne.

Ale stále je to všetko zbraň odvodená od automatickej zbrane kategórie A. V podstate je to iba upravená útočná puška, kde je odstavená streľba dávkou. Ja mam 858 Tactical.

[upravil dne 12/3/12 22:53 od Arrakis]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha... tady to máme jinak: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/skupiny-zbrojniho-prukazu .

S těma SA58 to tu bylo taky tak nějak. Ale to hooodně brzo zarazili, protože se to snadno dalo předělat zpátky. Pokud to dnes někdo sežene jako kat. B, a půjde to přihlásit, tak nevím. Ale dalo se to předělat, požádat o vyjímku na A (pokud měl zájemce A) a pak si to předělat na automat. U 858 to je sice sestavovaný z části ze starých zásob, ale už některý věci jsou tam udělaný tak, že to předělat nejde (prý). Ale nejsem znalec této zbraně, to by chtělo projít nějaká fora. Jsem právě koukal přímo na stránky, který jsem tu uvedl. 858 sport má klasicky páčku pojistky na obě strany (tedy jakoby i na dávku), ale i v té to střílí jen jednotlivě. Tactical pak má jen jednu funkční polohu (druhou zajištěno). Jinak samozřejmě, že to v podstatě je ona útočná puška SA58 a spousta dílů je stejných, princip je stejný jen tam jsou některý díly jiný na spoušťáku (opakovač), kterej znemožňuje dávku.

[upravil dne 12.3.2012 23:28 od Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 5 měsíců později...

Nazdááár... tak to kapku oživíme, ne?

Tak jsem rozšířil arsenál o NP22. Jinak též NC226. Nejzdařilejší čínská kopie, v tomto případě SigSauer P226. Je opravdu povedená. Už jsem objednal i pryžové střenky a 17r. šuplata. ;-)

btw: Zejtra to jdu ozkoušet... ;-)

[upravil dne 21.9.2012 17:57 od Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem měl legálně dvě armádní pistole ČZ vz. 52.Jako bývalý výzbrojní náčelník i patřičné množství nábojů ale těch samopalových se zvětšenou prachovou náplní co se vyráběly do samopalu vz.61.Pistole s tímto nábojem u upilovanou špičkou roztrhla trám 30 x 30 cm na totální sračky a bez úpravy náboje to byla po revoluci jediná zbraň, která prostřelila neprůstřelnou vestu durch. Pistolí jsem se zbavil , když tehdy můj 6-ti letý syn mi ulázal jak se komplet rozebírá.Kde se to naučil nevím ,jelikož pistole byly v trezoru doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7,62 toka vojenský, tedy ocelová střela je na vesty fakt maso... Nemluvě o nějakém tom průbojném provedení, jako vnější jádro olovo a v tom ocel... ;-) Ale to už moc legální není... A zrovna vz. 52 je na rozborku/sborku (díky válečkovýmu uzamčení) pěkně nahouby a na šikovnost...

[upravil dne 21.9.2012 20:42 od Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten samopalový náboj laik od toho pistolového nerozezná. Když jsem chodil na střelnici, tak všichni koukali co to dělalo za masakr. Ono stačilo vyndat na stůl 10 napáskovaných zásobníků. Teď už to můžu říci. Nábojů jsem měl na půdě do obou pistolí cca 5000 ks.

To se to střílelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZP kdykoli... Koukni na http://zbranekvalitne.cz .Tam je spooousta informací co a jak a fajn forum. No... já taky o nějaký .45ACP ještě přemejšlim... A když, tak asi taky jedině nějakou tu 1911. I když.. dneska jsem viděl fakt pěknýho rugera. A vedle H&K USP tactical... Nááádhera.. Ale 41 litrů fakt ne-e...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten samopalový náboj laik od toho pistolového nerozezná. Když jsem chodil na střelnici, tak všichni koukali co to dělalo za masakr. Ono stačilo vyndat na stůl 10 napáskovaných zásobníků. Teď už to můžu říci. Nábojů jsem měl na půdě do obou pistolí cca 5000 ks.

To se to střílelo.

Já když sem stim poprvý přišel na střelnici tak nezasvěcený se smály, co tam dělám stim historickým kouskem. Po prvním napáskování se smát přestaly a ptaly se kde se to dá sehnat :D Taky sem střílel většinou jen samopalový náboje které se daly rozeznat snad jen podle varování na krabičce. Náboje do roku 51 měly jádro olovněné na ocel se přešlo v roce 52 a zároveň se kulka o něco prodloužila aby měla stejnou hmotnost.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

a co treba noze? :)

Ja mam doma machetu kolem 50 cm a tou jsem osekal vetve do prumeru 6 cm ze smrku a z borovic, cca 15 kusu a ted ocekavam dodavku noveho noze, ktery asi nebude mit obdobny potencional, ackoli hodnota noze je asi 5x vyssi :D

ackoli oboji budou asi hustui zabijaci-----

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...