Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou máte zbraň


gronholmm

Recommended Posts

Jde o to, co si od toho slibuješ. Na střílení v .45 do papíru je to Norinco celkem OK, na nošení spíš ne - není to extra spolehlivé. Na druhou stranu - na dírky do papíru je podle mě .45 docela drahá sranda, přecejen oproti třeba Lugeru je ten náboj o cca 50% dražší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela jsi to trefil.. Ale chce to asi spíš z nostalgie... Takhle jsem koupil tu ČZ 50. Mám z ní radost, ale nosit to na obranu... na to jsem si pořídil to PPK. Ráže sice není zcela oprimální, ale to nošení... to je luxuxní. A hlavně je i krásný!!! A do papíru se s tím taky dá... Cena srovnatelná s lugrem... I tak ČZ 85 je přecijen kus železa... s tím střílím vysloveně s radostí... Na LOS to bude nejlepší.

[upravil dne 15.1.2012 22:21 od Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hej kluci, na me jste uz moc odborny :D...

no me se 1911 odjakziva libi, parkrat jsem ji drzel, nestrilel, ale proste se mi libi, tak proto bych ji chtel..

Cena naboju me popravde trochu stve, ale koukal jsem, ze se da si nakonec koupit i nejakou tu plnicku a vzdycky jednou, dvakrat za mesic si s tim na vecer sednout... Ale nevim, jakej na to mate nazor, ja jsme jen koukal, ze to vubec jde, zatim jsem to nijak vic neresil, protoze rikam, teprve jsem ve stadiu reseni zbrojaku, kdo me nauci to co je potreba, atd...

Za kazdy nazor jsem rad a dekuji...

Jinak zbran bude spise doma, a do papiru... zatim ji nemam kam nosit, tam kam bych s ni pravidelne chodil, tam me s ni nepusti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S knedlíkovačem Tě pustěj.. V tom nevidím problém... To není nějak energetická střela.. Lítá to pomaleji, je to spíš buldozer. Přebíjení... Dělá se to dost, ale já bych se do toho nepustil. Natolik si nevěřím a přecijen.. je to střelivo, rychlý hoření, v malym prostoru, něco v hlavni (kule)... to zavání průšvihem.. Aspoň pro mě... Jinak naprosto jsem Tě pochopil, že z nostalgie... Pak bych šel přímo do colta 1911. Pokud je to proto, že se Ti líbí... A na střelnici Tě pustěj.. buď si zaplatíš na pár knedlíků obsluhu (nebude to zase tolik, myslím), nebo požádáš držitele ZP, kterej se Ti rád pochlubí. Jistě Tě nechá si picnout a knedlíkovačku by mohli mít i na střelnici k zapůjčení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já přebíjím 9mmL - nejsem sice žádnej kropič, ale přes 1000 kousků už napřebíjeno mám a problém nikdy žádnej. Samozřejmě, pokud je na tom někdo tak, že se 3x vrací domů pro klíče nebo mobil a nakonec tam zapomene čepici, tak pro toho je přebíjení nebezpečnej koníček, ale když dáváš pozor a neděláš u toho kraviny, je to naprosto v pohodě. Navíc třeba u té mojí navážky, kdybych dal dvojnásobný množství prachu do hilzny, tak se mi sype ven (a toho bych si všiml).

h4wk3y: kdybys potřeboval cokoliv ukázat/vysvětlit/poradit, tak se samozřejmě ozvi - mám doma jak krátký, tak dlouhý, můžeš omrknout, případně sjedem na střelnici odzkoušet. Drobné varování - bacha na střelnici Na Hůrce, jsou to totiž myslivci. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurt: v cem vidis problem se strelnici na Hurkach ?

Delal jsem tam ZP a prisli mi \"myslivci\"max. vstricni...:D

Hawkey: doporucuji absolvovat praktickou pripravu primo na strelnici (ja byl prave na Hurkach), kde mi nejen vysvetlili co a jak, ale hlavne nekolikrat upozornili na to, jak se chovat (co delat a naopak ceho se vyvarovat) pred zkusebnim komisarem pri zkousce z manipulace se zbrani a pri strelbach.

Jenom pro info, ke zkouskam prislo 14 lidi, 6 vypadlo na testech, a 4 na prakticke zkousce, takze ke strelbe sli 4. Vsichni co vypadli na prakt. zkousce byly tzv. z ulice, ze se to pouze naucili teorii, a zbytek si mysleli ze jim nejak projde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rotorhead: Radku, to se takhle těžko popisuje. :) Já tam právě taky dělal zbroják. Přišli mi prostě \"jiní\" - zejména p. Tomášek.

Ty zkoušky se tam daly přetrpět a teď už tam nejezdím - jezdím raději do Třebše.

edit: k úspěšnosti - u nás 100% udělalo napoprvé, bo jsem zkoušky dělal sám. :aut

[upravil dne 16.1.2012 13:56 od Kurt]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena naboju me popravde trochu stve, ale koukal jsem, ze se da si nakonec koupit i nejakou tu plnicku a vzdycky jednou, dvakrat za mesic si s tim na vecer sednout... Ale nevim, jakej na to mate nazor, ja jsme jen koukal, ze to vubec jde, zatim jsem to nijak vic neresil, protoze rikam, teprve jsem ve stadiu reseni zbrojaku, kdo me nauci to co je potreba, atd...

Neviem kolko chces prebijat, ale prebijanie (kvalitne) tiez stoji peniaze a nie malo. Musis prebit ozaj dost nabojov aby si sa dostal na povodnu cenu a az potom sa ti to zacne oplacat.

Rotorhead v CZ sa robia pri skuskach aj prakticke skusky? hmm... na SK sa nic take nerobi, teda aspon ja som nic take nerobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Arrakis

Obsahová náplň praktické části zkoušky

(1) V praktické části zkoušky žadatel postupně předvede

a)prohlídku zbraně za účelem zjištění, zda není v nabitém stavu,

b)částečné rozebrání a složení zbraně v rozsahu, který je nutný k vyčištění zbraně po střelbě,

c)postup při přípravě zbraně a střeliva ke střelbě, při přerušení střelby, při zjištění závady na zbrani při střelbě a při ukončení střelby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď od sousedů:

(5) Skúška odbornej spôsobilosti žiadateľa o vydanie zbrojného preukazu sa skladá z teoretickej časti a z praktickej časti.

(6) Teoretická časť skúšky sa vykonáva formou ústnej skúšky, pri ktorej sa zisťuje znalosť

a) tohto zákona a predpisov vydaných na jeho vykonanie,

b) osobitných predpisov, ktoré upravujú oprávnené použitie zbrane,

c) náuky o zbraniach a strelive a

d) zdravotníckeho minima.

(7) Praktická časť skúšky sa skladá zo zisťovania pripravenosti, zručnosti a schopnosti prakticky a bezpečne používať zbraň.

(Zákon č.190/2003 Z.z. O zbraniach a strelive)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(7) Praktická časť skúšky sa skladá zo zisťovania pripravenosti, zručnosti a schopnosti prakticky a bezpečne používať zbraň.

Aby mala táto časť zákona ozaj praktický význam, by na skúškach bolo nutné preskúšať žiadateľa zo všetkých typov zbraní, čo je dosť nereálne.

Ale zase nech niekto na začiatku má aspoň akú takú predstavu čo robiť zo zbraňou je to dobré.

[upravil dne 25/1/12 09:48 od Arrakis]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...