Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nezávislé topení - nefunguje...


JIRA76

Recommended Posts

© by Přema: to je vesteni z kristalove koule... :)

No neporadime, vsetky tipy na riesenie zavady budu len obycajne dohady cez klavesnicu a monitor.

pripoj na diagnostiku pre Webasto, alebo PP2000 ak to mas origo v aute od vyroby, ta ti krasne napise

v com je problem. takto to nema zmysel ani riesit. (zhavicka, vzduchovy filter, palivove cerpadlo....)

ak si neni zbehly to sam opravit, akakolvek rada ta zastavi a budes stejne musiet k odbornikovi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

© by Přema: to je vesteni z kristalove koule... :)

No neporadime, vsetky tipy na riesenie zavady budu len obycajne dohady cez klavesnicu a monitor.

pripoj na diagnostiku pre Webasto, alebo PP2000 ak to mas origo v aute od vyroby, ta ti krasne napise

v com je problem. takto to nema zmysel ani riesit. (zhavicka, vzduchovy filter, palivove cerpadlo....)

ak si neni zbehly to sam opravit, akakolvek rada ta zastavi a budes stejne musiet k odbornikovi...

Hihi.

A co jde zmerit na diag?:D:D

Nejspis bych s tim skocil do servisu a tipuju ze se neroztoci turbina a prihrev se zastavi.

Bezna nemoc.

Nekdy staci vymenit loziska rotoru a nekdy jenom celek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám také dotaz, je možné nějak zkontrolovat výkonost přídavného topení? Tady čtu o 10 minutách a já mám po půl hodině ohřátý motor ale jen tak velmi málo že to ani neukáže jednu čárku na teploměru po nastartování. Je pravda že mám pocit že to i méně topí a nikdy jsem se nedostal s teplotou dál než na půlku mezi 90 a tím nižším číslem, takže to odhaduji tak na 60 st. Termostat mi kontrolovali a je prý OK. V čem by mohl být zakopaný pes? Díky za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

motomoto: vykurujes aj kabinu vozidla ?

co sa mojho problemu tyka, tak som zistoval, takze budem potrebovat vlozku spalovacej komory ktorej sucastou

je aj zhaviaca sviecka, ktora kupit udajne samostatne nejde.

vlozku som zohnal uplne novu za 3800CZK s DPH, takze kupim nove a bude pokoj...

sviecka udajne stala okolo 2000CZK, ale uz sa nedodava kvoli nejakym pataliam pri montazi ci co,

tak to uz rovno celu komoru kupim nech to je ok.

bolo mi vysvetlene co je pricinou dymenia ked je privelky mraz a zarovne preco nedymi ked je teplo.

zhavicka je uz zrejme slaba, resp vyzihana, tak asi to tak bude. myslel som ze zhavicka bud funguje alebo nefunguje... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, topím i do kabiny, ale jak říkám když je zima tak v triku s krátkým rukávem jezdit nemohu protože to nevytopí ani když běží motor. Spousty lidí tady píše že se jim motor zahřeje na 90 a to mě nikdy, ani ve vedrech při popojíždění v koloně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, vyzkouším, spíš mám pocit jako by ani motor pořádně neohřál topení, ale to u nafťáků je asi normální proto tam ten bufík je. Takže proto mě vždy překvapilo když tu někdo řešil že mu jde teplota na 90 st.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, vyzkouším, spíš mám pocit jako by ani motor pořádně neohřál topení, ale to u nafťáků je asi normální proto tam ten bufík je. Takže proto mě vždy překvapilo když tu někdo řešil že mu jde teplota na 90 st.

No, umně je teplota kolem 90st. když stojím tak vyběhne na cca 100 st. Ale mám benzína, takže nic no.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nóo to zase mne sa teplota pri jazde po rovine a v meste drží na presne na 80st. Pri jazde v kopcoch dosiahne aj 90st.

Pri ceste na Štrbské Pleso dosiahla teplota vody 95 st...ale to už som trošku chytal paniku..:D

Pred štartovaním mi prihrievač nahreje vodu na cca 55st../tzn.pol dielika nad minimom/ teraz pri -8 za 17 min.Potom po jazde 500m až 1km je 80st.voda

Keď nastavím teplotu kabíny na 25 st , tak v krátkom tričku nieje vôbec problém...a to ja som teda dosť háklivý na zimu.

Takže asi tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MotoMoto: No 90°C bys tam mít neměl, termostat by měl držet 83°C. Mně to taky i v létě drží do 90°C (to bylo nevíc co jsem si kdy všml) a jak jsem se na to ptal, tak by to mělo být správně.

Edit:

Topí to skvěle, lépe než Felina 1.6 a ta topila krásně. Ale nikdy jsem nezkoušel jestli by šlo jezdit jen v tričku s krátkým rukávem. Podle toho jak to topí tak asi jo, ale nedělám to, protože vždycky prostě budu muset vystoupit a tak topím jen tak abych mohl jet v mikině. Je to asi lepší i pro děti, není to pak takový šok do té zimy.

[upravil dne 17/11/11 08:57 od Bigbadjohn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já ten termostat nechám vyměnit, to nebude takový majlant, snad. Musím říct, že ze všech aut co máme topí nejlépe Felicie v benzínu. Renault Scenic ten je vůbec děsný, ten netopí ani po 5 kilometrech., Octavia celkem jde, ale všechno to je benzín. Mě právě překvapuje že prostě ten ukazatel z těch 60ti výš nevyleze. Ono je to asi také otázka jak moc je ten ukazatel přesný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...