Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kasiho 405 1,8 SRDT


Kasi

Recommended Posts

Jelikož už mám svého Peugeota téměř 4 roky, tak bych se vám s ním chtěl pochlubit :). Je to 405 1,8 SRDT z roku 1991. Přišel jsem k němu tak, že jsem na internetu našel inzerát na prodej nepojízdné 405. Anichž bych tenkrát o 405kách něco věděl, jeli jsme se na ní do Pardubic podívat a asi o 2 hodiny déle už sme ji táhli na laně domů za mým tehdejším Favoritem. To byl prosinec roku 2007 a já v tažené 405 pěkně vymrzl :D. Když už byla doma, mohl jsem pomalu začít se sprovozněním, což se nakonec ukázalo jako větší oříšek, než jsem si původně naivně myslel. Nepojízdná byla kvůli prasklé ojnici na 3. válci. Ojnice prorazila blok skrz na skrz, pak se trefila do startéru, který se vylomil i s kusem převodovky a ještě prorazil chladič. Motor jsem tedy vyndal a začal shánět nový a ostatní díly. Na začátku února jsem si motor konečně dovezl, během 14 dní auto zprovoznil a absolvoval STK a konečně sem mohl začít jezdit. Nyní auto celkem bezproblémů jezdím a já se věnuji běžné údržbě a doplňování výbavy:cool:. Když jsem auto koupil, mělo originální centrální zamykání s infra dálkou a domotovaným alarmem od Jablotronu se svým ovládáním, přední elektrická okna a pravé el. ovládané a vyhřívané zrcátko (u levého už někdo asi vyměnil sklo za nevyhřívané), ale to jsem jednou ulomil a provizorně nahradil manuálním. A nyní je výbava 4x el. okna, 2x el. vyhřívaná a ovládaná zrcátka, vyhřívané sedačky, rádio Sony s 4x repro a otevírání víka zavazadlového prostoru od řidiče. Doma mám ještě připravenou přední loketní opěrku a klimatizaci z Mi16, kterou jsem si přivezl od Capyho a jen doufám, že budu mít čas ji do léta namontovat. Dál bych chtěl ještě doplnit přední mlhovky a modul ovládání předních oken jedním stiskem tlačítka, pak už budu s výbavou naprosto spokojený:D

Jedno foto z letošního léta, ještě bez el. zrcátek:

post-13121-14109620509023_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 měsíce později...
  • O 4 týdny později...
  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...

Včera jsem vyměnil pravou poloosu za funglovou a z té staré jsem sundal homokineťák, který jsem dal na levou poloosu, kde už byl špatný, plus jsem vyměnil levé ložisko kola. Takže teď už mi auto nehučí, ani nevibruje při zrychlování :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...