Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Akumulator


ladoga

Recommended Posts

Nevím co s těma baterkama děláte. Vyměnil jsem kleklou origo za Vartu Silver 54Ah (stejná jako origo, nevím proč někdo dává silnější). Už ji tam mám skoro 7,5 roku. Nikdy nedobíjená přes dobíječku. Auto parkuje venku a i při -15°C nastartovalo. Otočila startérem o jednu otočku víc. Někdy auto stojí i 14dní a starty v pohodě. Takže až klekne budu zase o VSD uvažovat.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto stejná zkušenost se Silverkou jako Dave . Kupoval jsem ji v 2010 do své tehdejší C5 2.0 HDi , a když jsem ji loni v na konci léta prodával pořád bez sebemenšího problému . A protože se s novým majitelem znám , věděl bych kdyby tuto zimu nezvládla ...

Upraveno uživatelem MP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 11. 2016 at 8:46, Fan1s napsal:

Jaká by měla být správná baterie do 807 2.0 100kw benzin? Teď je tam nějaký nesmysl, 50A, podle konfigurátoru na vartě buď 60 nebo 63. Nebo mám dát vyšší? Auto nemá moc výbavu, je spíš chudší :-)

Mě to na 2,2i 16V i na  2,0i ukazuje konfigurátor od 70 A/h do 75 A/h, rozměny baterie :

Výška: 190mm

Délka: 278mm

Šířka: 175mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 2. 2018 at 15:00, Leo napsal:

Máš na mysli změřit min. napětí baterie při startu?

Já momentálně parkuji v garáži, kde je 1C, ale o víkendu jedu na chalupu a pokud na to nezapomenu a bude stále mrznout, tak to zkusím.

jop ... takže zapomněl :-)

@filas1 díky

ještě abych napsal svojí hodnotu i sem, tak při asi mínus deseti, po čerstvým dobití a stání jen přes noc, mi to padlo na skoro rovných 8 V

teď ze soboty na neděli v Rudě na meteostanici minimální teplota -14,7 °C, zapomněl jsem se podívat na teplotu v autě, když jsem ráno startoval, voltmetr jsem neměl, nicméně na blinkry to šlo okamžitě po otočení klíčku ... nějak se to nechtělo chytit, točil jsem asi 6-7 sekund, a pak to dalších 10-15 pokašlávalo tak, že jsem měl pocit, že musí chcípnout ... nicméně i když to teda šlo hned na blikačky, neměl jsem pocit, že by tý baterce při tom točení docházela síla ...

tak tu Vartu teda asi ještě vezmu na milost, když to přece jen zvládla nahodit a na grafu výše vidím, že Exide po dvou letech nic moc ... taky jezdím převážně kolem komína ...

mimochodem, pokukoval jsem v Lidlu po tom startovacím zdroji s nabíječkou, ale lithiovky jsou v mrazu úplná katastrofa, v noci při těch ~ -15 mi úplně chcípnul mobil, přestože byl napojený na nabíječku, tvl ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Sedm a půl roku .... tolik vydržela origo baterka z výroby . Předevčírem , po tejdnu stání , jsem nenastartoval , jen to cvakalo . Po "oživení" nabíječkou cca 8 hodin jsem nastartoval , po stání přes noc taky , ale vzhledem k blížící se zimě nemá cenu čekat až nenastartuju někdy po mrazivé noci . Takže jsem nevymejšlel jak ji prodloužit život a šel koupit Varta Silver Dynamic 77Ah , 780A .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidíme ... ale jak jsem psal o pár příspěvků vejš , tak v mé bejvalé C5 stále funguje VARTA Silver Dynamic , kterou jsem tam kupoval v létě 2010 . A v motorce , kterou mám čtyři roky a koupil jsem ji s VARTOU taky pořád funguje - i když klasická nalejvací , přes léto se vždycky elektrolit odpaří , tak vyndám špunty , doleju , nabiju a další rok jede dál 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam měl z výroby tuto :https://www.citroeny.eu/autobaterie/autobaterie-original-citroen-l3-800-75ah-800a-5600tc-peugeot-75ah800a-74ah800a.html

dle service boxu číslo dílu u Peugeotu 5600TC . V service boxu je jako možná náhrada psáno i 77 Ah / 780 A a taky 70 Ah / 640 A

Hodiny nastavuju přes menu PC . Minuty si to upravuje podle časů ze signálu GPS , měním jen hodiny do plusu mínusu podle aktuálního zimnoletního času.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Standa 1: Protože nevíme co máš přesně za auto, tak jsou odpovědi možná trochu matoucí. Z toho co jsi napsal je to Peugeot 807 a nejspíš nafta podle baterky, ale víc nic.

Žhavící svíčky: Pokud je auto v pořádku, tak by mělo bez žhavení bez problému nastartovat, i když je kolem nuly. Někdo startuje bez žhavení i při -10. Jestli jsou žhavící svíčky v pořádku Ti nejjednodušeji řekne diagnostika. Potom se dá taky změřit jejich odpor popřípadě odběr. Osobně si myslím, že jejich výměna nic nevyřeší, ale musí být v pořádku na STK, kde by jim to hlásilo chybu (pokud jsou opravdu špatné).

Baterka: Můžeš tam dát max. takovou, jaká se Ti vejde do kastlíku. Ale nejdřív bych zkusil změřit odběr, jestli se Ti něčím nevybíjí nebo změřit rovnou baterku a taky změřit dobíjení.

Hodiny: Pokud máš navigaci, tak se asi seřizuje jen zimní-letní čas (jak psali výše, nemám s tím zkušenosti), pokud nemáš navigaci, tak Menu -> Osobní nastavení (ikona vpravo) -> Konfigurace displeje -> Seřízení data a času.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

EXIDE Premium 72Ah, 12V, EA722 v autě od 11.2013, negarážuji, neodpojuji, zatím jsem nedobijel. Pravda - tady v Polabí moc nemrzne.

 

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...