Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Akumulator


ladoga

Recommended Posts

Ahojte.

Dúfam že pridám info k veci, keď sa vrátim k rozmerom bateriek. Možno to dakomu príde vhod.

Dakedy dávnejšie sa tu diskutovalo o rozmeroch kastlíka, či je rovnaký vo všetkých busoch, a aká veľkosť baterky sa tam vojde. Myslím si, že je rovnaký vo všetkých variantoch našich busíkov, aj keď neviem to naisto.

Každopádne rozmery bateriek sú štandardizované podľa normy nasledovne:

L0 = 175 x 175 x 190 mm

L1 = 207 x 175 x 190 mm

L2 = 242 x 175 x 190 mm

L3 = 278 x 175 x 190 mm

L4 = 315 x 175 x 190 mm

L5 = 353 x 175 x 190 mm

L6 = 394 x 175 x 190 mm

Pre môj motor (2.0 HDI) je určená bat. veľkosti \"L3\" a v špecifikácii \"D\" = pre diesel motory, kapacita 75 Ah, štart. prúd 800 A (povedali v servise podľa VIN). Pripájam ešte tabuľku rozdielov normy PSA voči EN.

Peter

post-50418-14109634685742_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Cena je veľmi pekná, len pozerám že dĺžku má 315 mm, takže vyzerá že je o číslo väčšia. :myslim Vmestí sa tam?

Pravda. Byl jsem přeměřit a ejhle. Rychlá změna objednávky na http://www.vyfuk-levne.cz/detail/EA770%7cEXIDE/ Díky za postřehy. jelikož jedem letos na dovču s karavanem a sháním víc věcí, tak jsem nějak přehlédl rozměr baterie a soustředil se jen na Ah a Ampéry. Děkuju Jirka

post-26507-1410963495139_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena je veľmi pekná, len pozerám že dĺžku má 315 mm, takže vyzerá že je o číslo väčšia. :myslim Vmestí sa tam?

Pravda. Byl jsem přeměřit a ejhle. Rychlá změna objednávky na http://www.vyfuk-levne.cz/detail/EA770%7cEXIDE/ Díky za postřehy. jelikož jedem letos na dovču s karavanem a sháním víc věcí, tak jsem nějak přehlédl rozměr baterie a soustředil se jen na Ah a Ampéry. Děkuju Jirka

Vďačne :) Keď môžem, rád pomôžem :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena je veľmi pekná, len pozerám že dĺžku má 315 mm, takže vyzerá že je o číslo väčšia. :myslim Vmestí sa tam?

Pravda. Byl jsem přeměřit a ejhle. Rychlá změna objednávky na http://www.vyfuk-levne.cz/detail/EA770%7cEXIDE/ Díky za postřehy. jelikož jedem letos na dovču s karavanem a sháním víc věcí, tak jsem nějak přehlédl rozměr baterie a soustředil se jen na Ah a Ampéry. Děkuju Jirka

Vďačne :) Keď môžem, rád pomôžem :papa

:papaAno, tak by to asi mělo být. To by bylo fajnové, kdyby si všichni takhle pomáhali, nejen zde na fóru. Zítra objednávku posílají, tak jsem tam ještě teď volal, zda mi objednávku změnili a bylo mi potvrzeno, že ano. Ještě jsem přiobjednal přídavná zrcátka ke keravanu, která bych stejně kupoval, abych se dostal nad částku 1999,-Kč, kdy mají dopravu zdarma.

Ještě jednou moc děkuji. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak jsem si jen tak ze srandy koupil tu zkoušečku baterie v Lidlu.

A ejhle,na Lancii baterka opět total kaput.Jindy to vzal aspoň centrál,ale teď jsem musel dveře otevřít kličem. No výměna opět proběhla blekurychle a jel jsem,kam jsem potřeboval. Podotýkám,že 14 dní auto stálo. Byly trošku mrazy.

Co mám 806,tak na té jsem musel také baterku měnit,ale ta stála skoro víc jak dva měsíce

U všech byla baterka vyměněna. 806 na první brnknutí benzínu naskočila a bohu dík i lancie na naftu, taky stačilo brnknutí.

Na měření sem ještě nikde nebyl. Ale přijde za chvilku teplo a bude vše fungovat jak má:D:mad::mad::mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Dotaz pro ty, co mají nabíječku CTEK - jak dlouho Vám při nabíjení trvá první a druhá fáze?

Jak dlouho nabíjíte než máte plně nabito?

 

U mne to hned přeskakuje na třetí fázi a to se mi moc nezdá. Navíc jsem s tím o víkendu nabíjel baterii v autě (doba necelých 5 h i s režimem Recond) a auto startovalo hůře než před nabitím. Musel jsem baterii dobít klasickou trafo-nabíječkou  :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahoj vsechni,odesla mi baterka,varta blue,trosku vic niz 3 roki (hruza)
kukam na netu
 

Meyle Comfort 12V 77Ah, 760A  http://autobaterie.heureka.cz/meyle-comfort-12v-77ah-760a/recenze/ , EXIDE Premium 77Ah, 12V, EA770 ,Autopart Galaxy Gold Ca/Ca 12V 77Ah 800A

cenove je podobny,mozna negdo vi o Autoparty a Meyle ze skusenosti?

Meylie 3 roki zaruka,nemecko.

Upraveno uživatelem ladoga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...