Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

4x4


Stefan

Recommended Posts

Tak zrovna jsem se vrátil z Beskyd a viděl 405 Break 4x4 v akci. Je tam teď cca 30cm čerstvého sněhu a bobik ve 405 tam zrovna působil v roli traktoru - vytahoval lidi z příkopů a tahal na kopec. Musím říct, že řádil jak čort, vyjel úplně všecko, s "normálním" autem si člověk nemohl dovolit ani půlku toho, co on. A navíc si mohl regulovat výšku podvozku (nejsem sice znalec, ale myslel jsem, že to standardně jde pouze o Citroenu).

Jo a pokud jde o Oktávku 4x4 - máme jednu ve firmě, občas s ní jezdím - je to ten silnější TDi (červené D a i :-)), 6ti kvalt, jízdní vlastnosti dobré, spotřeba supr (při ostré jízdě max. 6,5l/100km). ALE - sedačky jak na lavičce v parku, tvrdé, nepohodlné, ošklivý plast všude kolem, a v neposlední řadě - za cca 850tis. Kč bych si koupil něco úplně jiného i ve verzi 4x4... Zlatý Pažouti...

Zdar, J.B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, spotřebu jsem myslel vážně. Samo ne v litrech, ale na peníze...

Jinak, ta čtyřkolka má skutečně nivo na zadek (teda nedám ruku do ohně, že to měly všechny, ale zatím to bylo u všech, co jsem viděl). Zas taková zvláštnost to ale není, tohle měly např. Mercedesy už od piána, Fiat Croma to měl za příplatek taky, atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavka 4x4 ma skutecne zadni nahon automaticky pripinatelnej jen pri prokluzu prednich kol, takze nic moc, z koncernovejch aut jedine Audi quatro to je trvala 4x4.

Samozrejmne vitezem teto kategorie osobnich aut s pohonem 4x4 je Subaru: nejlepsi ctyrkolka ktera muze byt.

Ale kdyby dnes delali Peugeota 4x4 a HDI tak bych o nem hodne uvazoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stefan: Urcite se delaly - videl jsem jednu r.v. 1994, cena asi 57 000. Ale nedoporucuju - dnez jsem koupil 405, byl mym snem Citroen BX Break 1.9 4x4. Nasel jsem jich nekolik, ale mechanik z Chomutova (auto Hruby - vrele doporucuju!) vzdy odhalil spatny kloub na kardance. Rikal, ze se to da vymenit - samotna kardanka 40 000tis + hafo prace, nebo odpojit nahon na zadni kola. Jedine, ze bys mel velke stesti a nasel nekoho, kdo to koupil a pak schoval do garaze. Jinak idealni auto - vsechno se ti vejde do auta a diky 4x4 se dostanes uplne vsude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz ctyrkolku tak takovou ktera opravdu 100%-tne funguje. Kamos ma Renault 21 2,0 turbo QUADRA (4x4) s automatickym zapojenim zadni napravy.

Ale funguje mu to tak divne ze nevi co od toho auta muze cekat a jestli se ti kola pridaj do akce nebo ne.

Nemuze ani poradne blbnout s ruckou protoze kdyz vlastne prokluzujou ty predni kola tak se (nekdy) zapojej i zadni a ruckou si ty zadni pribrzdi a tim si pribrzdi i predni - nevim jak a proc ale prej to tak je takze nakou starou ctyrkolku nebrat. Snad jen to Subaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No reknu Vam, sice jsem pezotak, ale otec ma Forestera, jezdim s tim v Krkonosich (v Rokytnici nad Jizerou) a pojem nesjizdna silnice neznam.... kde bych se bal s dvojkolkou a s retezama, sem jel s forestrem uplne v poho ......

holt, subaru 4x4 umi....

ale kdyby tak byla 406ka nebo 407ka 4x4 HDi, tak bych setril jedna basen....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K první otázce tohoto tématu - jestli se dělá 405 break 4x4 a jestli se dá sehnat - tady je inzerát z Annonce:

peug. 4*4combi2, o uz. dif. zaves liziny novy zim. kola servo hydr. zv. kufr spatny brzdy abs katalizator. cena do 4otis. tel. . trebic

Tento inzerát najdete v tištěné ANNONCI dne 18.1.2003 INZ ANCP 603035

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...