Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

stav FAP podla diag.


mxread

Recommended Posts

Marcel to by si sa čudoval čo všetko sa robí a nie 7 rokov dozadu, bolo to vlani no teraz už všade inštalujú kamery.

A čo sa toho prepínania na tom meracom stroji týka tak tam prepínal nejaké položky podobné auto a neviem čo všetko iného (možno sa mýlim). Auto trochu zadymilo ale keď si zapáliš na cigaretu a vyfúkneš tak to je viacej dymu ako z výfuku. Pri zaťažení motora dízel stále čo to z výfuku vyhodí, u teba to zachytí ten FAP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ahoj

Mám problém s mým P 407 SW 2.0HDi 16V.

Mám najeto okolo 144000.

V pravidelných intervalech cca 600km někdy míň,někdy víc,mi začne auto

cukat,jako kdyby se přidusilo a po přidání plynu nemá vůbec tah.A kouí se z

výfuku hrozným způsobem.Po ujetí cca

10 až 15 km to vše přestane a auto jede jak má.Byl jsem s tím v několika

servisech.Všude mi řekli,že diag. nic nehlásí.V jednom mi poté řekli,že za to

muže fap.Nechal jsem udělat fap off a tím to také nebylo.Co si o tom myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

takže problém konečne vyriešený...

po dlhom čakaní na expertov z fóra som ho zobral do origo servisu a tam mi nieco ponastavovali (predtým menený EGR, bypass ventil), cca. pred 3-týždňani doplnili aditivum do FAP a vualla - problémy zmizli... auto ide ako sa patrí, bez akéhokoľvek trhania, hučania, atd..

Už len dufam, že to tak aj ostane...:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

ahoj. detekuji stejné problémy jako je popsáno v prvním úvodním příspěvku tohoto tématu.

objevila se mi chyba risk of particle filter clogging . hned po natankování.

jezdím do práce denně cca 35km, takže za půl hodinky jsem tam.

mám diagnostiku a ta mi moc nenapověděla. po připojení našla závadu s EGR ventilem. závada šla odstranit a pak se už neobjevila(nemusí s hláškou mít nic společného).

nahraju nějaké fotky z diagnostiky.

z těch je jasné, že naplnění filtru pevnýc částic je jen 15%.

dále je tam uvedeno, že množství aditiva je pod minimální hladinou a jeho hodnota je 3000mL.
může tedy souviset hláška s nízkou hladinou aditiva?

 

 

 

aditiva.jpg

aditiva1.jpg

egr chyba.jpg

neco.jpg

neco1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes jsem provedl měření differenciálního tlaku ve výfuku. podle měření na volnoběh je rozdíl nula. při normální jízdě je cca 4mBar. a největší rozdíl jsem naměřil 66,6mBar při akceleraci a téměř 4000 otáčkách motoru. takže si myslím, že FAP filtr by měl mít velmi dobrou propustnost. je tomu tak?

proč ale stále svítí hláška "risk of particle filter clogging"

bude stačit dolít aditivum?
jaký je objem nádržky na aditivum?

differak1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objem ti tam píše 3000ml ,tak si myslím ,že pokial si to mal zresetované po naplnení ,tak ho tam je dosť. Skôr mám pocit ,že ti to neaditivuje ,keďže úsadu vo filtri zarátalo ,ale aditívum po tankovaní neodpočítalo. Robil ssi aj test čerpadla aditivovania ,či je ho počuť a či vôbec ide?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, baffy napsal:

Objem ti tam píše 3000ml ,tak si myslím ,že pokial si to mal zresetované po naplnení ,tak ho tam je dosť. Skôr mám pocit ,že ti to neaditivuje ,keďže úsadu vo filtri zarátalo ,ale aditívum po tankovaní neodpočítalo. Robil ssi aj test čerpadla aditivovania ,či je ho počuť a či vôbec ide?

v diagnostice je poslechový test čerpadla aditiva. to jsem zkoušel a čerpadlo jsem slyšel jak pracovalo. takže čerpadlo funguje. druhá otázka je zda aditivum z nádoby mizí nebo ne.
proč to ale tedy píše chybu: risk of particle filter clogging (riziko ucpání filtru částic)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...