Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

HID xenon - prieskum


dodo407sw

Recommended Posts

stale vazne uvazujem nad HID sadou ale ma odradzuje ten nepochopitelny a nevysvetleny problem z odpalovanim motorcekov stieracov, preto robim tento prieskum, zaujima ma kto ma HID sadu na akom motore, type, rocniku a popripade typom HID... mozno najdeme nejaku variantu, kedy je to ok...

dakujem za ochotu :) jedna sa o 407-cky :)

poprosim info:

typ:

rocnik:

obsah:

znacka HID

:papa

[upravil dne 13/10/11 20:30 od dodo407sw]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam 406, 2,0 hdi rok 2004 MUX.. HID sadu mam uz 3 roky.. najprv mi vypinalo motor hned po zapnuti svetiel.. teraz je to vyriesene... nic sa nedeje lebo som to zapojil priamo na baterku a spina to klasicke spinacie rele.. a to je napojene este na spozdovac svetiel.. cize sa to nerozsvieti hned pri sarte ale az 10 sekund po nastartovani....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím,že se to tu řešilo už v jiném vlákně (hledat to nebudu)...ale bylo to ohledně prvních stěračů do určitého ročníku,potom ty motorky se nepálily a nebo že to bylo tím že sami ty motorky odcházely a stačil se tam vyměnit šváb a bylo to hotové a na HID se to pálilo stejně ted nevím... :myslim

ale někdo tu to řešil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja mam vsade osram a tiez by som rad xenon,myslim si ze tam rozdiel urcite bude ci ? Viem ze origo je origo ale myslim si ze nejaka sada 6000k bude svietit lepsie ako osram alebo ne ?

určitě to nebude lepší:bojim

měl jsem hid už nevím jaké značky za cenu 4000 kč 6000k, odpálil jse stěrače a ta svítivost nulová a hlavně za soumraku a deště!!!

Nemáš na to čočku a světelný paprsek je uplně někde jinde. Origo ničím nenahradíš!!!! hid je jen na design:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v dazdi ako vsetci vieme je najvhodnejsie zlte svetlo,takze porovnavat svietivost je mimo.

samozrejme ze s xenonmi vidno o dost lepsie ako s klasikou.nie je ziadnou pravdou ze origo svietia podstatne lepsie.postav si auto s origo xenonmi a hidkou vedla seba k muru a uvidis.to je z mojho porovnavania.

origo ma tu nevyhodu ze si nemozes korigovat manualne vysku a niekedy to svieti naozaj na moj vkus velmi nizko.neviem ci je to u vsetkych automobiliek rovnako ale su to moje osobne skusenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemal som to na 407 rozobrané, ale niekde som čítal a aj to je vidno nepamätám sa presne, v obyčajnej šošovke je nejaký držiak alebo čo opačne ako na origo xenónoch preto je vidno pri dorábaných xenónoch dole v strede taký tieň, ktorý tam normálne nemá byť. Tiež ako bolo povedané 4300K majú najlepšiu svietivoť za zníženej viditeľnosti vzhľadom na odtieň do žlta.

[upravil dne 23.10.2011 09:31 od AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty si riesil aj opravu tych motorcekov .... mohol by si mi nejak po lopate :D vysvetlit ako napojit tu HID sadu aby sa nic nepotentovalo ?

[upravil dne 23/10/11 11:10 od DERT123]

Napánie balastov spínané cez relé priamo na batériu. Ovládanie relé z páčky tj. pôvodné + svetiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak je to ok.. uz som to aj ja pisal ze to mam tak zapojene a vsetky chyby co to robilo sa odstranili...

Judes .... tie su to iste co su tie cinske.. to mas vsetko jedno .. len trochu ina krabicka a znacka...

ked chcete xenon co ma fakt perfektnu svietivost kupte si 55W a mate o svetlo postarane :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...