Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zimní pneu


ladoga

Recommended Posts

Rozhodl jsem se jinde objednat MATADOR MP59 215/60 R16 99H TL XL

dobra volba, ziadny problem, mal som ich na skoro vsetkych autach (mal som ich 13). chodime lyzovat kazdu zimu a nabehal som s nimi hodne km (cca 35-50t km). bez problemov ich odporucim komukolvek. drzia dobre, nestalo sa mi ze by sa zachovali neocakavane, sneh a chlad znasaju velmi dobre, nehucia, su tiche a prijemne na pohodli i dlhe cesty po dialniciach.

Naposledy ked mi ich vyvazovali na toyote previa 2.4 benzin, inak auto vazi v pohotovosti 1700kg mali zavazia od 8 - 20g.

Ak niekto povie ze barum a matador je **** tak to je neznaly clovek, od takeho utakt co najdalej, co v zivote take gumy nemal, jedine tak naposledy v 80´rokoch. Rozmyslajte preto realisticky a vzdy sa treba na pneumatikami zamysliet.

od vtedy sa situacia a vyvoj tychto pneu posunul niekde inde... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se vrátím k tomu aukru. Váhový index 94H je málo. Patáckty mají 96H a šestnáctky 99H, alespoň tak to mám já v TP. Jiný než povolený rozměry fakt nedávat, nevyplatí se tečh pár ušetřených stokorun vzhledem k ceně auta nebo k ceně havárky, kterou Vám pak pojišťovna může dát k úhradě.

[upravil dne 21/10/11 11:09 od Bigbadjohn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se vrátím k tomu aukru. Váhový index 94H je málo. Patáckty mají 96H a šestnáctky 99H, alespoň tak to mám já v TP. Jiný než povolený rozměry fakt nedávat, nevyplatí se tečh pár ušetřených stokorun vzhledem k ceně auta nebo k ceně havárky, kterou Vám pak pojišťovna může dát k úhradě.

[upravil dne 21/10/11 11:09 od Bigbadjohn]

Nebo v případě havárie rychle přezout :o

Souhlasím, s tebou. Známej dělá pojišťováka u koop.... a jeho názor je, že vše záleží na likvidátorovi, ale.....znáte to.:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marcel00: Souhlasím s názorem, já jsem měl zimní Matadory na předchozím autě (Fiat Idea) a byly to velice kvalitní pneumatiky, které v zimě bez sebemenších problémů projely zasněžené Alpy. Nevím přesně, jaký typ to byl, ale tehdy mi je doporučil kamarád, který má pneuservis. Proto jsem šel znovu bez obav do Matadorů. Už jsou doma, příští týden jdu na geometrii a přezutí. A jen mezi námi, více důvěřuji pneumatikám Slovenským nebo Českým, než Slovinským ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopíší v Citroenu do TP rozměr 215/60/16 ?

Kolega si koupil C8...jsem ho trochu nalanařil... a v TP má jen 15\" Zdají se mu malé a chce 16\", které jsou schválené a používané, jen v TP nejsou zapsané. Daůší důvod je, že už to koupil na zimních kolech a ty jsou 16\"

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle je už starej typ a záleží potom jestli se seženou za rok či 2 náhradní,kdyby jsi ji trhnul...potom ušetřená cena přijde nazdař bůh,protože budeš muset koupit min 2jiné pneumatiky

sampon : o změně rozměru v TP je to tu plno...hledej...jen tak ti to tam nenapíšou...ale zase má je levnější pneu...

[upravil dne 7.11.2011 12:04 od John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopíší v Citroenu do TP rozměr 215/60/16 ?

Kolega si koupil C8...jsem ho trochu nalanařil... a v TP má jen 15\" Zdají se mu malé a chce 16\", které jsou schválené a používané, jen v TP nejsou zapsané. Daůší důvod je, že už to koupil na zimních kolech a ty jsou 16\"

Díky

Ja som toto riešil iba nedávno, ale chýbali mi tam zas tie pätnástky. Poslal som mail do Peugeotu, že nech mi poštou pošlú papiere so schválenými pneu a ráfikmi na moje auto, keď mi to poslali, tak som vybehol na obvodný úrad dopravy kde mi to dopísali a potom už, len policajtom.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Budu na zimu kupovat nové gumy a co jsem se díval, tak z těch lepších (alespoň dle testů) se v tomto rozměru dělá jen Michelin Alpin A4 (96H) za cca 3000Kč/ks.

Dunlop, Continental ani Goodyear jsem v tomto rozměru nenašel!

Docela dobře v testech dopadly také Nokian WR D3 (100H XL) a Semperit Speed-Grip 2 (96H). Máte někdo zkušenosti s těmito pneu? Jsou za cca 2000Kč/kus, a to je už na sadě velký rozdíl oproti těm Michelin.

[upravil dne 6.10.2012 10:41 od Uran]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...