Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou aku vrtačku


georgegg

Recommended Posts

podla mna take kvalitne clanky uz nezozenies  ako origo  ale nejaky cas to urcite fungovat bude ,

ja som si robil redukcie  napr z parkside na extol a podobne ,fungovalo to dobre  ,ale to som uz vsetko popredaval a nechal len ryobi a dewalt ,baterky zatim skoro nove takze  neriesim nic zatim ,daju sa redkcie kupit aj z ciny  ale vecsinou  len  na znackove stroje  ,ako napr ryobi-dewalt  alebo opacne  alebo milwake -dewalt a opacne 

baterky -

predavaju aj druhovyrobu na rozne znacky   napr  green cell  skus si pohladat mozno maj aj na tvoje naradie a cenovo su prijatelnejsie 

na tvojom mieste kupim novu baterku napr dewalt alebo makitu cenovo prijatelne cca  60 euro  5AH (s tym vrtas skoro cely den)

a spravil by som si redukci na ten Protool   ci co to mas 

ale treba aj nabijacku na to som zabdol :D  ale dewaltacka stoji tak 30 euro ale to by som poriesil z bazaru za mensie peniaze 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu jsem si koupil minulý týden. Zatím jsem s ní povoloval šrouby na kolech jen zkušebně a pak ještě šrouby setrvačníku a nějaké držáky sedaček. Zatím bez problému.  https://www.ryobi.eu/naradi/utahovaky/r18iw3-0-trirychlostni-aku-razovy-utahovak-one. Na tom setrvačníku to byla velká pomoc, s trhákem jsem už cítíl, že ten šroub akorát ohrabu(je tam Torx 55) a s tím utahovákem žádný problém, a to ten jeden šroub byl už trochu načatý z mého původně manuálního pokusu o jeho povolení. Pro mě je to rozhodně posun, ale já doteď používal na povolování a dotahování systém velkých a větších trubek, takže bych v tak krátké době asi hodnotil skoro každý utahovák. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a kompatibilita akumulátorů je super věc, taky se teď soustředím k jedné značce abych využíval jednu nabíječku a mohl baterie prohazovat.  Teď čekám až dorazí tohle :D https://herman.sk/axag-1800

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta reze sama? :D

mala by za tie prachy 

Almanil    -  tu tahovacku mam tiez ,jej vyhoda je ze je mala a strcis sa s tym na vela miest a ma docela slusnu silu na to aka je prtava 

samozrejme na dewaltku to silou nema ale ta je uz vecsia a masivnejsia takze horsia manevrovatelnost 

dokupil som si gulovy klb(YT-1064)  aby som sa dostal na miesta pod uhlom 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kloubovku mám protool quadrive 10,8 v a  2,6ah , mám jí snad od roku 2012 , tehdá to bylo dělo za 22tis kč :D 4 rychlosti , místo klasického nastavení utahovacího momentu trrrrrrr elektronické omezení dělalo jen píp , baterie už má své odsloužíno , snad dva roky jsem jí neměl v ruce a teď jsem jí šel vyzkoušet a ona se točí :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, krtek 2 napsal:

https://www.powertoolmate.co.uk/

nie kazdy model dewaltu vyjde o tretinu lacnejsie,

ale tie modely co sa u nas moc nekupuju a su predrazene , tak je tam docela dobry rozdiel v cene ,

ma to jediny hacik musis si nejak poriesit dopravu 

mne to posle segra (zije trvalo v UK) cez dolphi trans ,minimalna taksa je 20 libier a mozes mat 15kg v baliku

klasicka posta je moc draha 

 

U tohohle obchodu taky nakupuju.Prodává i na eBayi,takže dopravu řešit nemusíš,a cena dopravy tam vychází na cca 18 liber.

Já používám Milwaukee a akučku jsem tam před dvěma lety kupoval oproti ceně u nás za polovic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten kloub je dobrý tip. To budu muset dokoupit. Když jsme na to narazili, jaké máte zkušenosti se značkou Yato?

Taky se mi líbilo, že je taková kompaktní, ze stejného důvodu jsem si kupoval i 115mm flexu, ale stejně bych kolikrát potřeboval menší, abych se vešel v autě na různé šrouby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yato je poliak ale dobry poliak , robia profi naradie ,takze vsetko drzi mam od nich aj nejake kluce, noziky, vrtaky do dreva  ,skusacku dokonca  a vsetko kvalitne 

maju siroky sortiment  je z coho vyberat ,ked tak tu si prezri co vsetko maju je toho strasna kopa ,http://yato.com/

na kazdom vyrobku maj svoje cislo takze sa to potom dobre hlada na nete 

tu flexu mam tiez 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha ja myslel tu aku-ryobi flexu ako pouzitelne to je ,ale na celodennu pracu to nie, ma to jakstak vykon aby to rezalo  ,a vycuca  to baterku celkom rychlo , na aku flexu treba baterku  5AH hore 

pretoze to ma docela  velky odber ,,mozno tie novsie typy s uz na tom lepsie ale zatim som neskusal 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co sa tyka toho naradia tak ci je to kvalitne alebo nie zistis jednoducho

ak je to z legovanej ocele  tzn je tam vyrazene  CR-V  (chrome vanadium)     alebo tvrdsi  CR-Mo  (chrom-molybden) tak je to proste kvalitne  na vyrobcovi nezalezi 

a na bitoch ocel S2

to druhe (CR-mo) je rcene na razove tahovaky

beriem kludne aj velke orechy z ciny ked vidim ze tam ma vyrazene CR-mo  bez toho aby som riesil kto to vyrobil 

da sa to zistit aj klepnutim po naradi napr po orechu cim viac zvoni tym je tvrdsi

naopak ak to ma tupy zvuk je to meksi material

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak flexa je doma , měl jsem v ruce několik značek a musím uznat že tahle se fakt povedla , uzké tělo v místě držení  a je perfektně vyvážená . Oproti kabelovce je těžší ale zase se tam ten drát nemotá :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
V 29. 10. 2019 at 20:16, Davidak79 napsal:

kloubovku mám protool quadrive 10,8 v a  2,6ah , mám jí snad od roku 2012 , tehdá to bylo dělo za 22tis kč :D 4 rychlosti , místo klasického nastavení utahovacího momentu trrrrrrr elektronické omezení dělalo jen píp , baterie už má své odsloužíno , snad dva roky jsem jí neměl v ruce a teď jsem jí šel vyzkoušet a ona se točí :D 

dnes jsem našel náhradní baterii k této protoolce , zapoměl jsem úplně že k tomu byla, to znamená že ležela několik hodně let možná i těch 8 ve skříní. Dal jsem jí na nabiječku a svítilo že je plně nabita , řekl jsem si že je v háji a nasadil jí na akučku , ještě mě pálí ruka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...