Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Topení 405


Hics

Recommended Posts

Nazdárek pánové. Sotva sem se zapojil do diskuze a průser je na střeše. Zima je v půlce a mě kleklo topení. (405 GRDT r.v.

93-nový model). Přesněji regulce směru proudění vzduchu OKNA-NOHY-KSICHT. Vypadá to, jako by se někde vyhák bovden, páč je regulátor ve střední poloze, jde s nim posunovat, ale vždyc se vrátí do střední polohy a klapka se nehejbe.Mám takový tušení, že bez demontáže palubky se to asi neobejde, tak uvítám jakoukoliv praktickou radu a zkušenost. Už sem něco podobnýho jednou dělal, ale byl to starší model a byla to zoufalá "prcačka". Předpokládám, že tady to bude poněkud jinak. Nerad vymejšlim vymyšlený. Jen doufám, že se nerozesral celej ten blok s topením. Díky předem za jakoukoliv radu.

:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, v zime to nepotesi :mad: Ja som menil radiator kurenia, stacilo palubovku len povolit a podvihnut, ale ak chces skontrolovat tie prieduchy kurenia, musis demontovat palubovku. Zo strany motora niekolko srobov, zvnutra bocne plasty, plasty okolo radiacej paky plasty na prednom cele, budiky. Za hodinu az dve to mas rozobrane. Potrebujes torxove kluce. A ak to budes mat rozobrate, tak doporucujem rozobrat aj tie plasty vedenia vzduchu, lebo ak nemas poriadne filtre vzduchu vetrania, tak tam je bordelu az az. Len davaj pozor na lanka, je to dost tesne. Drzim palce. :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc. V pondělí dám vědět. Už sem si zařídil na sobotu vyhřátou dílničku, páč v tomhle počasí to jde dělat v nevytopený garáži jen s nasazením života. Spíš mám strach z elektriky. Budou tam kilometry kabelů a kupa konektorů a jen doufám, že inženýři v PSA použily nezáměný typy konektorů. Elektrika je sviňa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám doma 405 Mi a ten střední panel s ovládáním jsem měl už dvakrát rozebranej.Pravda je že tak hoďku to zabere ale všechno jsem rozebíral zevnitř.Do motoru jsem vůbec nešel.Je to spousta šroubků a matiček,hlavně si dej pozor odkud a jaké kabely odpojuješ,ale povětšinou má každej kabel specifickou koncovku a na demontáž mě stačila sada hvězdiček a imbusů od větnamců a obyč a křížovej šroubovák.Pravda, v tý sadě je i minigola a tu využiješ zcela určitě.Vypadá to jako by ti vypadl jeden z bovdenů z úchytu ale můžu se mýlit.Držím ti palce a? je to jen maličkost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tvoje Mičko má novej vebo starej interiér?

Na vypadnutej bovden to vypadá, ale dokud to neuvidim, tak těžko soudit. Pokud to budou nějaký rozlámaný plasty na tý přiblblý jednotce tak se z toko asi posměju. Nějak nevim, jak tu jednotku dostat ven, páč tam drží za takový výstupky a nejde propasírovat ven, jelikož protikus je už jen plast celý palubky. Měl sem dřív starší model a od ovladače směru vzduchu vedli bovdeny dva a tady to bude asi to samý. Možná by se tam dalo dostat, když vyndám přístrojovku(eště sem ji neměl venku), ale asi bych musel mít na ruce asi tak 4x tolik loktů a zápěstí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...