Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vůz z NDR?


vohon

Recommended Posts

Po zkušenosti se Suzuki swift GTi (neblahé) se opět vracím do svého rodného peugeot fora.

Začnu hned, stručně a jasně. Má cenu vozit S16tky z NDR? Popřípadě jaké máte zkušenosti s jejich koupí?. Otec mi na jaře přidá na auto (cca 60k) a říkal, ať si koupím nějakou pěknou spolehlivou fobii, což sem mu razantně odmítl :D Nechci ho tedy zklamat a koupit S16, která bude \"TOP STAV\", nejlépe po důchodci :) a něco vydrží. Na takový kousek není jednoduché narazit, proto začínám už teď, na začátku podzimu. Na jednu stranu je všeobecně známé, že vozy z Německa jsou na tom kvalitativně přece jen o stupýnek výše, na stranu druhou S16tky nejsou zas tak drahá auta a proto se ptám, jestli má cenu tahat je právě od našich západních sousedů. Pište všechny postřehy, zkušenosti a nápady, určitě to nepomůže jen mně. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v nemecku je taky velka sance narazit na peknou past (coz se jeste zrovna u kategorie vozu typu S16 zvysuje), podle fotek to na webu muze vypadat slusne a pak tam prijedes x stovek km a nevis, jestli mas jet zpatky s prazdnou nebo to vzit tzv. \"za kazdou cenu\" ( a nekteri obchodnici na tohle i docela casto hrajou) takze zas takovy iluze si nedelej. Muzes tam mit akorat tak trochu vetsi sanci verit km uvedenym na tacho, neb staceni je u nich trestne, takze si tolik bazarniku netroufne tohle delat, tak jako u nas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) NDR už dávno neexistuje, takže na výlet pro S16 tam jedině stroj času :) :)

2) Důchodci si nekupujou S16.

3) Top stav v NDR nebude za 60k, ale tak za 100. Plus cesta, plus přihlášení, plus ...

4) Ojetá fobie je na tom sice možná finančně srovnatelně, spolehlivostí lépe, ale fun factorem naprosto při zemi.

V případě S16 se to možná nevyplatí, ale zase je notno mít na paměti, že jich v ČR a)moc není, b)na prodej moc není, c)na prodej slušnejch moc není. Já mám se svojí (taky dovoz SRN) víceméně dobré zkušenosti, takže bych do toho šel. Prodraží a protáhne se to, ale dle mého to stojí za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...