Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Řemenice klimatizace


comando11

Recommended Posts

Kua, zkoušet měnit kladky se mi zrovna nechce, když se zdaj v pohodě a nejsou zrovna zadarmo :myslim Fakt nekecam, ta řemenice má vůli a přijde mi, jakoby tam bylo nějaký vyběhaný ložisko a při spínání kompresoru se ten zvuk zásadně mění... No uvidíme, budu to sledovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řemen jsem měnil nedávno, ten je jako novej, dnes jsem ho měl v ruce vyndanej. Napínák se taky zdá v pohodě - ale pozor, nejsem odborník - bez vůle, točí se hladce, nezadrhává... nevim na co víc se zaměřit. Ale fakt je, že mi tam poslední dobou něco občas za studena lehce píská, ale zase nevim odkud přesně to jde. Dnes jsem sundal kolo, ten plast v podběhu a snažil se odposluchat, odkud ten kravál jde a zdálo se že od klimy. Bez řemenu to nepískalo. Bez řemenu přestal kravál a byl slyšet motor :-D Snad ta volnoběžka, ale ta se taky zdála v poho. Třeba se to časem zhorší a pak už to poznam bezpečně :-D Ale auto, vejš popisovaným způsobem, mam hlučný už poměrně dlouho...víc než rok cca, ale teď se to začalo trochu zhoršovat. Je nějakej zaručenej způsob jak ty kladky či volnoběžku \"otestovat\"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau chlape helet pred par mesici jsem mel ten sami problem lezl jsem po celem aute a nic jen ten podivnej zvuk když se sepla klimatizace :-) ..no a jednou mi od toho malem zhořelo auto :( pač se vysipalo ložisko na tý unašeci řemenici no a od toho se začal zahřivat řemen a chytnul mi :-( takze jsem odstavil auto a vyhodil jsem řemenici a koupil kratši řemen a jezdim bbez klimi žadny problem to neni proste jen nebudes mit klimatizaci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejhorší je že na tu moji klimu na 406 3l se už nedelaj nahradni dily musel bych koupit komplet novou klimu za cca 15tis. a to fakt nemam.. blbe se shanej ty řemenice .dobry je kdyz ti odejde jen to ložisko tak to se da koupit novy to neni problem ae me tam shořela i ta spojka s tim elektromagnetem :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle vypadá schéma řemenu u HDI, myslím, že je poměrně dobře vidět, že vyřažení samotného kompresoru jen o kratším řemenu není.

BTW když už se bavíme o kompresoru na 3.0 tek není tkaový problém ho sehnat, třeba na Aukru se prodával asi rok bez úspěchu. Nemluvě o tom, že se dá koupit samotná spojka... ale to už je jiná pohádka...

post-25417-14109621490735_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

comando11: Hmm, hezký! Oheň v auté nechci! Kdyby sem musel kupovat celej kompresor, taky bych se na to vy***l. Takže ložisko, jo? Hm, zkusim se na to zaměřit. A jak je to se sundáním tý řemenice nebo výměnou ložiska? Dá se to nebo je tam nějaká secialita? Udělam to sám? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

helet tak ty to mas teda blbe řešeny ty řemenice , ae na to tvoje auto to neni problem ae na 3l. bohužel je a hlavne ja tam mam značku kompresou u ktery se fakt nahradni dily nevyrabjej shanel jsem jo dobry 2mesice

Nevím co máš za auto, ale pokud se nepletu tak do 406 3.0 se dávaly pouze 2 varianty kompresorů Sanden 7V16, s ohledem na to, že se jedná o možná nejpoužívanější kompresor vůbec tak má i velmi dobrou dostupnost ND. Viz třeba: http://www.aci.cz/vse-pro-klimatizaci-dily-kompresoru-sanden-7v16_c465921.html . Mimochodem jedna z těch 2 variant se používá i u 406 1,8, 2,0 benzín takže je i na vrakovištích velmi dobře dostupná. Ta druhá je sice hůř, ale zase ce dává do Espace, Leguna...

...to jen tak pro pořádek :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na motoru 3,0 z 97 i 98 kompresor co uvádí koblih69.

OT: Vyřazuje se to mezi tuningáři volnoběžnou kladkou, pokud se nedá použít sestava z verze bez klimy. Taková úprava však nic neřeší (těch pár koníků navíc není na 3,0 znát) a snižuje užitnou hodnotu vozu, navíc s digi klimou je to bastl všech bastlů.

comando11: Napiš si dolů do popisu model, motor a rok výroby. Coupe se mezi faceelifty ve spoustě věcí liší - nový model skoro vůbec neznám, tam neporadím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

comando11: Hmm, hezký! Oheň v auté nechci! Kdyby sem musel kupovat celej kompresor, taky bych se na to vy***l. Takže ložisko, jo? Hm, zkusim se na to zaměřit. A jak je to se sundáním tý řemenice nebo výměnou ložiska? Dá se to nebo je tam nějaká secialita? Udělam to sám? Dík.

No máš tam matku na hřídelce ta se povoluje normalne do leva ae nejdriv musis udelat nejaky bazmek kterym musis podrzet tu řemenoci , teda tu spojku v řemenici ja jsem na to použil klič na rozbrušovačku ,pač ten tam ma takovy ty dva čudle a ty tam krasne pasujou no a pak sundaš tu spojku, potom tam na tebe vybafne segrofka , no a nakonec to normalne vytahneš ..doufam že ti to pujde me to šlo bez většiho nasili :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

comando11: Díky moc za tip jak to rozebrat, chtěl jsem to na základě tohoto tématu demontovat a teď jsem s tím 1/2 hoďky laboroval (už jsem byl naštvaný a chtěl rozhodit kompresor), než jsem si přečetl použití toho klíče na rozbrusku...

Naše řemenice má průměr 124 mm, jen mě napadá že průměr na který dosedá řemen je menší (nemám teď u sebe abych to přeměřil) - není pak možné že je to těch deklarovaných 119 mm které se uvádí v katalogu Aci? Nedorovná ppř. rozdíl 5 mm v průměru řemenice napínací kladka? Na fci kompresoru tohle nemůže mít vliv.

[upravil dne 30/12/11 12:50 od rootsky]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela zajímavý postřeh, nikdy mě nenapadlo přemýšlet kde tu řemenici měřit, ale logicky bych přepodkládal, že po vnějším obvodu těch \"zubů\", na druhou stranu nevidím, že by na 3.0 byly nějaké jiné varianty kompresorů než ty 2 a řemenice mají 119 nebo 120. Osobně bych vůbec neřešil jeslti to je o 5 mm míň nebo není, pokud to nedopne napínací kladka tak se tam prostě dá kratší řemem, jediný důležitý údaj je aby ta řemenice byla v ose a to by šlo asi taky doladit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Průměr řemenice bych neřešil, přesně jak napsal- koblih 69. tak to dopne napínací kladka. Já mam jiný problém u kopresoru,co jsem koukal na nové řemenice tak mají každá jinak uložený ložisko kvůli hloubce (zapuštění) řemenice.Já měl doma 3druhy řemenic a ani jedna nepasovala. A jinak se dá sehnat jen ve Švýcarsku náhradní díly na 1209..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...