Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přídavná potkávací/dálková světla


ZoSo

Recommended Posts

Dobrý den.

Rád bych na svou 406 přidělal přídavná světla a to hlavně pro posílení těch potkávacích. Dálkové svíti dobře. Na cestách sem to řešil mlhovými světly (ve východních zemích se s nimi smí jezdit i když mlha není - a jezdí tak všichni), ale přeci jen oslňují a hlavně jejich používání není za běžných okolností povoleno. Rád bych se tedy zeptal jaké jsou možnosti a to jak legislativní tak technické - popř. doporučit nějaké konkrétní se kterými máte zkušenost.

Zabudovat bych je chtěl do mřížky chladiče kam se dávají třeba ty Led pro denní svícení.

Za rady samozřejmě děkuji..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se o nový model. 1.8 benzín pokud to něco mění - proč není možné dát přídavné \"potkávačky\"? Co se týče žárovek tak sou tam značkové. Nedostatek světla není způsoben autem ale mnou - mám menší problém se zrakem a potřebuji/hodilo by se víc světla na prosvícení stínů (na dovysvětlenou...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč není možné použít přídavné potkávačky.To je dobrá otázka.Nejspíš pro to,že to předpisy nedovolují.Jestli to je jinak ať se vyjádří někdo fundovaný.Můžeš zkusit instalaci xenonu. Na model jsem se ptal proto,že na starý model se daly koupit místo mlhovek jiné přídavné světla s dvěma očičkama.Jedno očko mlhovka,druhé očko dálkové.někde tu je vlákno o tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte samozřejmě pravdu. Dnes sem se informoval na znění vyhlášky a bylo mi řečeno že potkávací světla mohou být pouze jedno na každé straně vozu - vyjímku tvoří dovezená americká auta která mývají světla zdvojená a dostávají vyjímku při homologaci..

O ce tedy ta dálková? Tam už by se nějaká rada našla? Xenonu bych se raději vyhnul..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš nějaké kvalitní typu - Osram Night Breaker - a je to málo, pak snad jedině xenon ... nebo mě napadá halogen, ale s nelegální wattáží - místo 55W dát 100W, samozřejmě jejich životnost je nižší, ale budou svítit lépe. Samozřejmě nevýhody tu jsou další ... kabeláž na to nebude stavěna, může se přepalovat parabola ... ale na tvém místě bych asi šel touto cestou. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nojo, ale hned o pár vláken níž se od xenonů taky zrazuje viz

V tomhle se nevyznám a proto si rád nechám poradit, ale zdá se že ať halogen nebo xenon, nikdy to není ideální.

S těmi Osram Night Breaker si nejsem jistý - protože už teď tam mám nějaké dražší nevím jestli si vůbec pomůžu. Co si myslíte o řešením v tomto stylu? např http://autodoplnky.autodily-hk.cz/dalkova-svetla_153/svetlo-dalkove-hlinikove-silver-chrom-2ks_685.html?srch=

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...