Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolegové z IZS (hasiči, záchranka, policie)


Krt€K

Recommended Posts

Gronholmm: Co si pamatuji, tak se jedná o přestupek, který nelze řešit blokově, lze pouze oznámit správnímu orgánu. Ale je klidně možné, že už je to jinak, já se o to zajímal asi před 5 rokama. :D

Moby: Co se týče tvého kamaráda, tak bych mu doporučil pořádně si to usnesení přečíst, protože v odůvodnění musí být zdůvodněno, o jaké důkazy se výroková část usnesení opírá. Přesněji řečeno, musí tam bejt popsán skutkový stav věci tak, jak byl zjištěn policejním orgánem a každá konkeétní věc musí být zdůvodněna, jak policejní orgán dospěl k tomuto závěru. Ten každý jednotlivý závěr musí být nevyvratitelný - tedy nesmějí existovat pochybnosti o pravdivosti toho tvrzení, proto musí být podloženy těmi důkazy. Pokud to tak není, tak je možnost si podat proti usnesení stížnost (řádný opravný prostředek) do TŘÍ dnů od doručení usnesení podezřelému/obviněnému.

Doufám, že jsem to vysvětlil srozumitelně. Kdybys něčemu z toho, co jsem napsal, nerozuměl, tak mi napiš. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

(ale chlastal, jak duha tak nekecej :D)

Měli jsme teď o víkendu na srazu v Jedovnici ostré cvičení SDH, bylo to úžasný, a všem kolegům od SDH skládám poklonu!!! Pokud by byl zájem o podrobnosti a pár fotek, stačí napsat, a dodám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moby: Co se týče tvého kamaráda, tak bych mu doporučil pořádně si to usnesení přečíst, protože v odůvodnění musí být zdůvodněno, o jaké důkazy se výroková část usnesení opírá. Přesněji řečeno, musí tam bejt popsán skutkový stav věci tak, jak byl zjištěn policejním orgánem a každá konkeétní věc musí být zdůvodněna, jak policejní orgán dospěl k tomuto závěru. Ten každý jednotlivý závěr musí být nevyvratitelný - tedy nesmějí existovat pochybnosti o pravdivosti toho tvrzení, proto musí být podloženy těmi důkazy. Pokud to tak není, tak je možnost si podat proti usnesení stížnost (řádný opravný prostředek) do TŘÍ dnů od doručení usnesení podezřelému/obviněnému.

Doufám, že jsem to vysvětlil srozumitelně. Kdybys něčemu z toho, co jsem napsal, nerozuměl, tak mi napiš. ;)

to už udělal mě fascinuje jen to že to dostal člověk z kriminálky, kterej nebyl na místě činu a pbálku s fotkama otevřel poprvý až při předvolání kamaráda atd..

stínost byla založena zejména na tom že se s motorkářem střetl na úrovni protisměru a odbočovacího pruhu, kdežto ve spise bylo jasně napsáno že se střetli na úrovni jízdního pruhu motorkáře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moby: Bohužel platí to, že na místo dopravní nehody ti kriminalista nepřijede, pokud nedojde k úmrtí nebo nezpůsobíš milionovou škodu. Takže je pak povědomí vyšetřovatele zkreslené a odkázané na kvalitu práce nehodářů dokumentujících věc na místě. Pokud si vyšetřovatel neprostuduje celý sois a dělá hned závěry, tak nemá u policie co dělat a je to pomalu na stížnost nadřízenému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...