Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 - ABS FAULT


koblih69

Recommended Posts

Poslední 3 dny jsem najel cca 1500 km v silném dešti. Dneska při zpáteční cestě už bylo sucho a po cca 100 km se mi rozsvítila kontrola ABS a na displeji ABS Fault.

Na benzíce jsem vypnul motor od té doby najeto cca 30 km se 3-mi zastávkami a už se to neobjevilo.

Má smysl to nějak řešit? Mám shodit kola prohlídnout kroužky a prostříknout konektory čidel? Nebo to mám nechat jeslti se to znovu neobjeví?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za ohromnej :xvul

ale dočetl jsem se že ve 306 jsou dva druhy abs a to bendix a bosh..otazka je jak poznam který tam mám? moje VIN VF37EKFXT32725069 typ auta v podpisu :) děkuji mockrát ted prave řešim že dupnu na brzdy ,kolo/a se bloknou a nic se neděje,přitom kontroka ABS normalne po startu zhasne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za ohromnej :xvul

ale dočetl jsem se že ve 306 jsou dva druhy abs a to bendix a bosh..otazka je jak poznam který tam mám? moje VIN VF37EKFXT32725069 typ auta v podpisu :) děkuji mockrát ted prave řešim že dupnu na brzdy ,kolo/a se bloknou a nic se neděje,přitom kontroka ABS normalne po startu zhasne...

Nechci tě zklamat, ale nemáš ABS ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cože?? to neni možný :D v TP je napsany a kontrolka si taky vesele při startovaní blika .. tak to nechapu,no alespon o starost mín. Nebo myslíš že nemam ted ,tim že to nefunguje,nebo že tam neni namontovaný? pořád doufám :)

EDIT: aha ,tak sem prohledl TP a tam je kolonka ABS prazdná,tak máš nejspíš pravdu a ja celou dobu mel za to že tam je :mad:,jinak dík

[Edited on 20/9/11 19:59 by roura]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední 3 dny jsem najel cca 1500 km v silném dešti. Dneska při zpáteční cestě už bylo sucho a po cca 100 km se mi rozsvítila kontrola ABS a na displeji ABS Fault.

Na benzíce jsem vypnul motor od té doby najeto cca 30 km se 3-mi zastávkami a už se to neobjevilo.

Má smysl to nějak řešit? Mám shodit kola prohlídnout kroužky a prostříknout konektory čidel? Nebo to mám nechat jeslti se to znovu neobjeví?

Mě se to stalo také, ale u mě to byla závada typu špatný snímač :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výňatek z charakteristiky tvého auta:

Pérování - Řízení - Brzdy

PROTIBLOKOVACÍ SYSTÉM ABS BEZ ABS

ZADNÍ ZKRUTNÝ STABILIZÁTOR ZKRUT TYČ ZAD PRŮM 21

BEZPEČNOSTNÍ ZAŘÍZENÍ PROTI KRÁDĚŽI STANDARDNÍ ALARM

ŘÍZENÍ POSILOVAČ ŘÍZENÍ BEZ PROMĚN ÚČINKU

PŘEDNÍ ZKRUTNÝ STABILIZÁTOR ZKRUT TYČ PŘED PRŮM 20

PROTIPROKLUZOVÉ ZAŘÍZENÍ BEZ PROTISKLUZOVÉHO SYS

HLAVNÍ BRZDA S REGULÁTOREM VÝŠKY

BRZDA TYP PŘED KOTOUČE S CHL DRÁŽKAMI/ZAD BUBNY

ODPRUŽENÍ / ZAVĚŠENÍ NORMÁLNÍ PÉROVÁNÍ

PŘIDRUŽENÁ VARIANTA BRZDOVÉHO SYSTÉMU BEZ ABS

Pokud je to auto dovezené tak je to jedna z nějčastějších chyb, já mám zaser v TP bez ABS ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak dneska změna a docela zajímavá - hláška se objevila znovu, to by mě tak nepřevapilo, ale objevila se na stejném místě cesty. Tedy najezdil jsem od té doby cca 1500 km a nic a dneska jsem ( stejně jako poprvé ) šlápnul na plyn abych předjel jiný auto a při zhoupnutí naskočila hláška. No tak teď nevím projel jsem dneska hodně okresek a i hodně rozbitejch a nic a pak najednou že by se to projevilo při jednom zhoupnutí a zrovna na stejném místě. Docela se těším jak se to bude vyvíjet :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ta samá hláška a stejnej problém.Vytočil jsem přední kolo pustil proud vody zahejbal drátkama a přestalo to:D Mnul jsem si ruce jakej jsem opravář :cool:Po čase na stejném místě,nerovnost vozovky a následovalo píp píp ABS FAULT.Nyní už ovšem nepomohlo ani hejbání ba ani proud vody:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...