Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

225/55/R16 v TP?


manco

Recommended Posts

KO neriesi rozmer pneu,

a to ze preslo cez STK je len vdaka znamostiam, alebo technikovi, ktory si iny rozmer pneu nevsimol.

Odporucam pouzivat pneu zapisane v TP z dovodu problemov psojenych s cestou v zahranici (policajti, vysoke pokuty)

taktiez policajti u nas za to beru TP a v pripade skodovej udalosti si poistovna na tebe zgustne...

Drzim palce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, samozrejme si uplne vsetky tieto fakty uvedomujem, co mna hlavne zaujimalo, ci ma niekto tieto gumy aj v TP, ci je moznost si ich tiez zapisat. Na zimu budem nuteny kupit asi nove, tak si robim prehlad. Samozrejme, ze kupim 215/60/R16.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako som uz spominal v jednom vlakne:

pouzitie ineho rozmeru diskov a pneu je v rozpore s pravidlami o cestnej komunikacii. Pokial chces pouzivat ine rozmery alu/plechy a pneu ako mas zapisane v TP, musi si ich dat zapisat do TP. Musi byt dodrzany rozmer rafika, jeho sirka a ET, u pneumatiky musi byt dodrzany rozmer pneumatiky a musia byt dodrzane minimalne hodnoty indexu hmotnosti a vahy. V zahranici su za to vysoke sankcie, odobratie TP a v pripade nehody sa modli aby si nebol jej ucastnikom. Poistovne takisto prisne v pripade nehody pozeraju ake pneu mas na aute aj ked si bol poskodeny.

U nas na Slovensku je oficialny postup taky, ze musis mat potvrdenie od importera a na zaklade tohoto flajstra ti to na okresnom urade zapisu do technickeho preukazu. Nestaci len TUV certifikat. To je vsetko a pritom take jednoduche ako sa komplikaciam vyhnut. Samozrejme vsetko ide aj jednoduchsie bez importera a okresneho uradu, avsak ja uvadzam ten oficialny postup.

Ja teraz idem brat z peu P308, kde pri mojej motorizacii nieje schvaleny rozmer 17\" diskov, na co ma upozornili odatocne, lebo pri objednavke som ich ako doplnkovu konfiguraciu uviedol. Musel by som brat silnejsi motor. Jednoducho na to nieje homologizacia v Peu povolena. Takze neni to len o tom ze ked ma niekto 807 a ma konkretne disky, ze ich mozes mat aj ty... pouzitie inych rozmerov kolies totiz ako vidis ovplyvnuje aj vykon motora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

www.alcar.cz tam to mas... a s cert od nich ti to rovnou zapisou do TP. pokud by si chtel 18\" jako mam ja tak ten certifikat ti muzu dat taky...

Hoj, jaké 18\" kola jsou homologovaletná na 807

jaké 17\" kola jsou homologovaletná na 807

a kde získám cert?

na Alcar jsou \"jen\"16\" a to jen jeden tip:blicismajlik

thx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

www.alcar.cz tam to mas... a s cert od nich ti to rovnou zapisou do TP. pokud by si chtel 18\" jako mam ja tak ten certifikat ti muzu dat taky...

zial naslovensku to tak nieje... okresny urad pozaduje suhlas od importera a ten na to prdi, alebo ak neprdi, jednoducho tíne alternativy nema. Alcar a TUV riesi len to ze dany rozmer je mozne sice pouzit, ale s vozidlom u vyrobcu vozidla homologovany nebol...

ziadny alcar.cz ti nepomoze, aj keby bol pozlatkom obsypany...

samo ze to ide aj inak, bavime sa o ofiko verzii na Slovensku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...