Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

SERVIS PEUGEOT: ano/ne ?


hYena

Recommended Posts

Zdarec pažouťci,

mám takový problém. Chci svému mazlíkovi dopřát jen to nejlepší a aby mi co nejdéle sloužil... Takže uvažuji, že auto budu servisovat v PEUGEOT servise. Ale je tu jedno velké ALE a to: Vyplatí se to? Nebo spíše, je to finančně únosné? Nějaké zkušenosti?

Děkuji za odpovědi.... :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždy když se jedná o něco většího jako jsou třeba rozvody, spojka atd, tak to vozím do Peugeotu. Dávají slevu podle stáří vozu na díly a navíc dostávám slevu i na práci. Každý úkon mají časově vyměřený, takže nemusíš mít strach, že tě někdo natáhne na práci.. Ke všemu dostaneš záruku na provedenou opravu. Takže za mě ano:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tipuji tě na mladého majitele svého prvního ojetého auta,který který má naivní představy o autoriz. servisech :)--pitomci jsou totiž všude

je to jinak--provozní kapaliny se nauč měnit sám, nic na tom není, klimu a geometrii jen v servisu, ale tam,kde budeš i vnitřně spokojen s kvalitou opravy a jednáním pracovníků...,bohužel to není vždy v autoriz. servisech...,někdy si tam připadáš jako obtížný hmyz...,takže asi tak

tím apriori autorizáky nevylučuji, jen odpovídám na dotaz :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, mladý jsem, je to moje druhé auto, ale první takové \"lepší\"...

O změně kapalin uvažuju, že bych dělal sám, ale nemám prostory (garáž, zvedák) a 300kč za práci v mém stávajícím servise není tak strašná částka.

Vidím to na nové vlákno typu: Kvalitní servis v mém okolí?

Protože zatím jsem na žádný nenarazil, všude takoví neochotní, připadal jsem si vždy, jak říkáš, jako obtížný hmyz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za mna urcite nie... ceny brutal, neistota serioznosti nehovoriac.

nikdy nemas istotu ze to co ti tam maju dat ti aj daju,

takze za mna: vymeny naplni a bezna spotreba robit doma/u kamosa/ kamarat

prace vacsieho rozsahu: straki007 :D

a ked nie straki tak pezo servis aby si mal zaruku na prace (rozvody) a podobne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, asi hodne zalezi na tom, na jaky lidi v tom konkretnim servisu narazis. Muzes narazit na jelita v autorizovanym servisu, stejne tak jako muzes narazit na jelita nekde jinde. Tady jde asi spis o zkusenosti s tim kterym servisem.

Ja to treba delam tak, ze co muzu, to si udelam doma. Takze kvuli takovejm blbostem jako jsou naplne apod.. nejezdim nikam, ale napriklad geometrie, kulove cepy (tam je u 406 potreba spesl klic-drahej jako prase), rozvody, spojka, pretesneni motoru. To mam vsechno delano u Pe.Tra v servisu Domansky a naprosta spokojenost. Krom toho, ze jsem se tam vzdycky dokazal v pohode domluvit, nekolikrat jsem to mel na pockani hotovy a kvalita prace /temer/ vzdycky 100% Ted si nejsem jistej, jestli to bylo na vsechny servisni zasahy, ale napriklad na tu spojku jsem dostal 5 let zaruku na praci. Nez jsem se \"odvazil\" ject do autorizovanyho servisu, tak jsem jezdil k Vasendovi, kde jsem byl celkem asi 4x a po poslednim prijimacim rozhovoru s technikem uz mi opravdu dosla trpelivost a rek jsem si, ze celej ten servis muze strcit do p*dele na storc. Jakmile nekomu davam penize, pricemz mam jeste ke vsemu pocit, ze ho tim vlastne otravuju, pak ztracim veskerou chut mu je \"cpat\" kdyz je vlastne nechce.

V konecnym dusledku jsem vlastne ani o tolik \"neprodelal\". A to z jednoho jedinyho jednoduchyho duvodu. Nejak mi prijde, ze prave v tomhle autorizovanym servisu to maji hotovy rychlejc :D Takze i nizsi hodinova sazba nekde jinde muze paradoxne vyjit draz :)

Ale abych odpovedel na tvuj dotaz. Autorizovanyho servisu bych se nebal, uz jenom kvuli tomu, ze diky tomu, ze maji vicemene pevne dane hodinove dotace na servisni ukony, tak te tak jednoduse \"nenatahnou\" jako nekde jinde. Zvlast, kdyz o tom vis ho*no. Bejt tebou, poptam se ale nejdriv po nejakem sikovnem mechanikovi. Precejenom pokud je to na doporuceni, je to vetsi zaruka kvality, nez slepe duverovat servisu peugeot. Ani ja nevim, jestli nemam diky Pe.Trovi nejaky \"specialni\" zachazeni :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cus, hele zkus tyto tri servisy v okoli a uvidis ...

ve stare vsi je ricar a v senove u ostravy auto chodura, oba cleny site autofrance, chodura je navic partnetrem klubu (u neho jsem servisoval zatim nejvic) ...

v roznove mas pak nejblize auto vrecka, autorizak nebo pak taky autorizak v hodonovicich u frydku ... tak si vyber :), jo a jeste auto tichy na rudne v ostrave :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasicke veci ako olej, olejovy filter, pelovy filter, vzduchovy filter, palivovy filter, sviečky som si meni vzdy sám. Nejde ani tak o to, ze som usetril 300 kč nebo jinou sumu, jde hlavne o to, ze sem si to spravil sám, sam viem ze som tam dal vsetko tak, ako tam ma byt, viem aky olej som si tam nalial, kolko som si ho tam nalial a podobne. Mam sice jamu, ale uz som menil olej aj na parkovisku pred barakom alebo na chate ...

Ja osobne si toho servisujem doma ovela viacej, casom som sa naucil, hoc som o tom dakedy nic nevedel. Zvladol som si dat dokopy aj auto po buracke na predok ...

Do autorizaku jazdim s autami znamych len pri specialnych veciach. Napriklad teraz naposledy sme tam boli s 307 SW 1.6HDI - pofukoval vstrekovac, a bolo tam vela karbonu. Vela mechanikov od toho davalo ruky prec, a tak som nechcel riskovat.

Napriek tomu, mi vsak pride, ze si celkom slusne vymyslaju - v tom trnavskom. Ked sme auto preberali, povedali, ze uz je zla predna naprava, ze vsetko ma vole, a ze musime pri jazde pocut, ako nam to bucha, a dal nam cenovu ponuku na skoro 600 Eur, a dali vymenit na predku snad vsetko okrem ramien. Pritom je ta naprava absolutne bez problemova, a nebuchne pri akejkolvek nerovnosti ...

Avsak najst dobry servis, je viacmenej zazrak ... Väčšinou chodim uz do servisov s tym, ze toto je zle, toto chcem vymeniť. Napriklad ked mi menili prevodovku, alebo ked som daval robiť spojku, a diely si väčšinou nosím sám, už mi raz natlacili do auta aj diel, ktory tam nemal co robit ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyjádřeni PEUGEOT Hodoňovice:

DOBRÝ DEN,

DLE VAŠICH INFORMACÍ NENÍ MOŽNO PŘESNĚ URČIT NUTNOST OPRAV A SERVISU

TEDY OBECNĚ : SERVIS VŽDY PO 20 000 KM NEBO 2 ROKY /KONTROLA VOZIDLA + VÝMĚNA OLEJE MOTORU S FILTREM + DIAGNOSTKA/ CENA SERVISNÍ ZÁKLADNÍ PROHLÍDKY 3650,- KČ , VE 160 000 KM MĚLY BÝT VYMĚNĚNY ROZVODY MOTORU, VE 120 000 KM BRZDOVÁ

KAPALINA, VŽDY PO 60 000 KM PALIVOVÝ + VZDUCHOVÝ + PYLOVÝ FILTR

PŘI TĚCHTO KOMUNIAKCÍCH UVEĎTE PROSÍM VIN VOZIDLA

S POZDRAVEM PETR GILLAR

Klasický dotaz na cenu prohlídky (běžného servisu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co sakris chces?

Aby ti napsali ze mas prijet a udelaji ti vsechno gratis nebo za flasku??

Podle toho co ti napsal jsi jim nedal ani VIN:D

Taky uz nemusis k doktorovi ale staci kdyz pujdes k reznikovi...:D:D

Ber mne s rezervou ale nejdriv se to tady rozebira jak lego a potom hodne lidi nevi kudykam a stejne jedou do orig servisu,ale uz to sem nenapisou ze jim to opravili.

Musim EDIT: Neni trocha blbe sem hazet jmeno cloveka ktery ti to napsal!!!!!!

[upravil dne 20/9/11 08:05 od straki007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj dotaz:

Dobrý den,

protože vůz nebyl u Vás servisován, chtěl bych se zeptat na cenu servisu, jenž se tuším doporučuje každých ujetých 20 000km nebo 2 roky? Nejsem si teď jistý. Taktéž by mě zajímalo, co všechno tento servis zahrnuje, některé firmy (servisy) to mají různě.

Jedná se o PEUGEOT 206 ročník 2000, je to 2.0HDi a tachometr ukazuje kolem 210 000km, ale skutečná hodnota bude o cca 8 000km nižší, protože jsem kupoval \"novou\" přístrojovou desku.

Děkuji za odpověď.

Přeji hezký den, Lukáš Rosinský

btw: je mi jasné, že to bude něco stát, ale já za prohlídku + výměnu oleje + filtry + geometrii platím \"zatím\" necelých 2600kč. Takže mě cena trochu překvapila, ale dalo se to čekat... Jinak stále nevím kudy kam a do origu nepůjdu, jen jsem se ze zvědavosti zeptal, abych věděl, jestli se to částečně vyplatí, mít servisované auto u PEUGEOTu, nebo vůbec.. A co to teda obnáší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...