Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ABS - 405


Hics

Recommended Posts

A ješte jeden problémek a to s ABS. Pokud někdo máte na 405 ABS(r.v.93), tak bych potřeboval vědět zdali a pokud tak kolikrát vám blikne kontrolka při otočení klíčku. Jinak ABS fonguje v poho, ale kontrolka 2x při inicializaci na velmi krátkou dobu zhasne a já netuším, jestli to nesignalizuje nějakej "bug in the ABS system". Dík a hezkej den. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze tve ABS funguje ok. Me po otoceni klicku a nasledujicim zhaveni kontrolka taky zablika a pak zhasne,po nastarovani motoru opet se rozsviti a asi po 3s zhasne.dulezite je aby za jizdy nesvitila, jinak je nekde zavada.Uz jsem mel vadny snimac na zadnim kole a svitila mi porad kontrolka.Zmeril jsem odpor na vsech snimacich a jeden ukazal jinou hodnotu.Sehnal jsem snimac Bendix starsi za 1000kc z inzeratu,jinak novy v Peugeotu stoji 8000kc(Bendix),bez prace a diagnostiky. Mam 405 93 SRDT.Jinak super auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to si mě uklidnil. Co vím, tak za opravy ABS se účtujou rance a pokud je to něco víc než výměna senoru otáček, tak se to stejně doma dělat nedá. Konec konců podobnou opravu už mám za sebou taky(pravý přední). Jinak snímač sem sehnal na vrakáči na Kladně za 500, takže žádná křeč. S autem spokojenost maximální. Je to už moje druhá. První padla za obě? takovýmu tomu železnýmu "I" jak na něm držej ty velikánský dopravní značky 5x6m. Při 120Km/h toho z chudáčka moc nezůstalo, ale pávě proto, že sem z toho vylez po svejch - jiný nechci. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím přesně jak identifikovat závadu,ale...můj kámoš na 605 2.0i r.v.91.Při stání šlape na brzdu a při každým cca pátým šlápnutí se mu ozývá od motoru takový divný hluk...hučení,bručení.Neim,jak to popsat blíž.Při bližším zkoumání jsme zjistily,že to jde od pumpy k ABS.Ale normální mi to nepřipadá.Jakoby v el.motorku byly vypálený uhlíky...ale opravdu nevím co by to mohlo by?.

V Peugeotu v Mostě za celý nový ABS chtějí 60000 klacků a za jetý 20000Kč.Nešlo by to nějak opravit?Poraďte please.

Zdarec lvíčci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jakou ma pumpu k ABS? Delaly se mechanicke a elektricke. Ja mam na 605 elektrickou a ta se po zapnuti elektriky zapne a vrci nez se natlakuje, cca. 20-30 vterin, a pak utichne. Kdyz se parkrat slapne na brzdu tak se zase musi dotlakovat, ale to je (jsou) jen takove kratounke obcasne zavrceni. Mechanicka pumpa funguje jen s nastartovanym motorem (jak jinak ;)) a ta bubla furt.

Dydzej

[Editováno 1/8/03 Dydzej]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám nejspíš pumpu elektrickou(soudě podle toho, že pokud jedu na volnoběh pomalu a není slyšet moc motor, tak při zabrždění lze zaslechnout z motoru zvuk pumpy a taky trošku pohasnou kontrolky), ale žádný tlakování hydrauliky při otočení klíčku neprobíhá. Skusim to na ledě s vypnutym motorem a uvidíme. Jinak o ABS bych se docela rád dozvěděl víc - hlavně o diagnostice, tak pokud by někdo věděl uděláte mi pozdní radost k ježíšku. Díkes a NEMUSÍ TO MOC JET, HLAVNĚ A« TO BRZDÍ!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dle toho,co je z toho ABS slyset,by to mela byt el.pumpa.Vždy na cca pátý šlápnutí začne nějak bzučet a pak vypne.Nejspíš tam bude nějaký relé,jež reaguje na dosaženej tlak.Ale to by bylo všechno OKi,jen ten zvuk co vydává se mi nezdá normální.Nemůžou být třeba v tý pumpě vyběhaný uhlíky,či tak něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pumpě je toho habaděj co může vydávat všelijaký zvuky. El. motor je tam samozřejmě taky, ale ten má kromě uhlíků ještě ložiska a pak je tam hlavně zubový hydraulický čerpadlo a pokud jsou v měm v háji ložiska, tak neseděj zuby a to dělá taky kravál, ale takovej spíš bzučivej. Odborník by to asi poznal po sluchu. Pumpa se dá rozeběhnout i manuálně. Má blok elektroniky a klasické relé, které spíná hnací el. motor.

Pokud trochu rozumíš elektrice, tak se dá relé spusti manuálně, ale fakt BACHA!!! :o Taková věcička stojí 15 litrů, tak radši 20x měř a pak eště 10x a pak to teprve testuj. Jde to zapnout s vypnutým spalovacím motorem a je samozřejmě líp slyšet odkud a co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tááák a je to.Nedávno jsem psal o tý 605ce a o tom ABS...divné zvuky ap.No a záváda je definitivně určená.Odešli ložiska.Jsou tam kluzný,jen nějaký pouzdra(asi bronz,mosaz či co) no a nějakej moula asi chvilku jezdil bez brzdovky a ty se poté přidřeli.Opravit se to nedá.Sháníme tudíž nějakou jetou.Díky všem za rady,bude sem chodit častěji.Go Peugeot Go :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...