Jump to content
Sign in to follow this  
woita

olejove cerpadlo serva

Recommended Posts

Uz delsi dobu se mi od motoru sem tam ozyval podivny kovovy klepot... nikdo to poslechem nebyl schopen odhalit, a nedelalo to vzdy..Teprve vcera se zvuk zacal projevovoato pravdu hlasite a spozoroval jsme maly unik oleje kolem cerpadla serva. Taky se mi zdalo ze cerpadlo v okamziku toho podivneho zvuku vyrazne zavibruje..Myslite ze to muze byt \"vylagrovane\" lozisko v tom cerpadle, nebo neco horshiho..? Mel jsme podzreni na nektereou s napinacich kladek rozvoaku nebo snad i lozisko na klice,ale nemam zkusenosti tak to tipuju spis na to servo..Setkali jste se nekdo s podobnmy problemem..? Da se to nejak repasovat, nbeo je lepsi koupit nove/pouzite..diky za kazdou radu

Mal som podobný problém, ale s tým rozdielom, že som žiadne divné zvuky pred poruchou nespozoroval. Udialo sa to všetko veľmi rýchlo. Pri parkovaní pred supermarketom som počul len silné piskľavé zvuky a ťažšie sa mi otáčalo volantom. Otvoril som kapotu a komplet všetko od prevodového oleja. Skúsil som sa s tým aspoň dostať domov, ale nedalo sa. Po naštartovaní nasledoval obrovský rachot - komplet celý hriadeľ aj s remenicou vyletel z čerpadla. Musel som zhodiť klinový remeň, aby som sa s autom dostal aspoň do servisu. Keď mi staré servo zhodili zistil som, že sa na ňom rozpadlo tesnenie a ložisko. Nové servo som zohnal z vrakoviska za 35 €, takže nejaký repas nemá zmysel. Toľko moja skúsenosť.

A ešte ťa chcem upozorniť, ak budeš meniť to servo poriadne odmasti ostatné remenice a aj motor. Inak ti bude preklzovať remeň a nehovoriac o tom, že olej na motore predstavuje potencionálne nebezpečenstvo vzniku požiaru. Na ceste do servisu som mal na sedadle nachystaný hasiaci!