Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

servisní interval


Milan+

Recommended Posts

A motor máš aký?Ak diesel tak tých 30000 je veľa!!

 

Už jsem tady na to narazil několikrát - proč je potom v příručce "Jestliže jezdíte s vozidlem v obzvlášť náročných podmínkách, doporučujeme změnit nastavení systému tak, aby se interval servisní prohlídky zkrátil ze 30 000 km na 20 000 km."?

 

To není dotaz za účelem dohadování se nebo mého prosazování kolik to má být, ale čistě ze zájmu získat relevantní info proč by to mělo být 20 nebo - jak někdo doporučuje - dokonce 15 tkm,. Mmch. naposledy mi olej začal na displeji hlásit že ho mám zkontrolovat po 25 tkm a stav na kapličce byl dva čtverečky, čili by "došel" někdy kolem těch 30 tkm (na což jsem samozřejmě nečekal).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měním vše po ujetí  10tis..Km a mám klid do servisu to nedávám,nevěřím jim.Toto dělám už 20let a ještě jsem nikdy neměnil tubo,vstřiky atd....vyplatí se to :cool:

Upraveno uživatelem Cyrďák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není dotaz za účelem dohadování se nebo mého prosazování kolik to má být, ale čistě ze zájmu získat relevantní info proč by to mělo být 20 nebo - jak někdo doporučuje - dokonce 15 tkm,. Mmch. naposledy mi olej začal na displeji hlásit že ho mám zkontrolovat po 25 tkm a stav na kapličce byl dva čtverečky, čili by "došel" někdy kolem těch 30 tkm (na což jsem samozřejmě nečekal).[/size]

Z mojho pohladu a skusenosti preto aby si zvysil zivotnost motora . Interval vyssi ako 15 tis. je nezmysel. A interval vymeny nijako nesuvisi z jeho ubytkom. Ide o jeho kvalitu nie mnozstvo :)

Aby som sa nezamotal myslel som tym ze neznamena ked mi olej v motore neubuda tak ho nemusim menit.

Upraveno uživatelem dusan2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z mojho pohladu a skusenosti preto aby si zvysil zivotnost motora . Interval vyssi ako 15 tis. je nezmysel. A interval vymeny nijako nesuvisi z jeho ubytkom. Ide o jeho kvalitu nie mnozstvo 

 

To se mi jeví jako jednoduchej, srozumitelnej a logickej argument.

 

Dovedu si představit, že interval nastavenej výrobcem bude někde uprostřed mezi dvěma zájmy: pověst spolehlivého motoru x prodej náhradních dílů ..... nepotřebujou pověst šuntu co odejde po 120.000 km .... ale ani výdrž půl milionu.

 

Jak moc velký vliv asi dneska může mít co se tam leje? Namátkou Castrol 211/litr, Selenia 280, Paramo 106, Shell 120, Elf 130, Mogul 145 .... vše SAE 5W-40 .... no na těch pěti litrech je to cenově olej za pětikilo nebo za osmnáct set a vzhledem k chráněný hodnotě není co řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do tranzita so kedysi daval cele roky Madit vtedy mal tusim oznacenie super 2000 ak sa nemylim 5w 40. V servise mali z toho velku srandu ale ked pri 800 tis. km dali dole olejovu vanu nestacili sa divit aky cisty je motor :) Poslednych vela rokov pouzivam Castrol EDGE 5w30. V renaulte mi cele toky tvrdia ze je ten olej nevhodny , vraj tenaulty su na olej chulostive a ze tam patri vylucne Elf. Napriek tomu mam nadstandartny najazd ktory je tu asi vseobecne znamy. Ono vyrobcovia a predajcovia nas velmi radi krmia vsakovakymi vymyslami . Netreba vsetkemu verit staci pouzivat rozum.

Upraveno uživatelem dusan2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel už není :( ale od koupě auta jsem najel jen 8tis Km asi předchozí majitel na to kašlal a mé výměny oleje to nezachránili.

 A kolik že to má celkově nalítáno .. že jsem tak smělej? Vidím stejný ročník i motorizaci ... tak abych se začal psychicky připravovat .... protože můj  předchozí majitel se o auto staral vzorně dle příručky, tj. předpis 20.000 - 40.000 ..... skutečnost dosud 18.200 - 33.500 - 52.600 - 70.000 - 90.500 - 107.600 - 127.300 - 145.700 ...... čili výměny 15 - 20.000 km ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové věc se má takto.Auto dovezené ze SRN potkaný motor KO.Dělán motor vstřiky,rozvody,dvouhmota,spojka,atd...včetně turba.Tak jsem si řekl že bych mohl mít chvilku od auta klídek,asi mě to není přáno.Auto si vzali zpět ale záruka je jen 6 měsíců co bude dál zatím nevím.Prý to turbo nemusí dělat,pravda je že se zatím k problému staví čelem.Zatím čekám na resumé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...