Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

problemy s mou 407


PCborec

Recommended Posts

Statická - to bude ta normální, kdy se vypustí olej, který normálně vyteče, část tam zůstane a zbytek se doleje jak píšeš. Pak jsem někde četl ještě něco o dynamické, jestli jsem to pochopil, tak snad se na automat napojí hadice a vpodstatě by se mělo za chodu motoru pod tlakem prolít převodovku nějakým množstvím nového oleje a pak udělat statickou na správné množství. A tím i vyměnit všechen? olej. Ale jestli se to tak opravdu dělá. Netuším ,nebo jsem si to špatně přeložil.

Pokud je ten proplachový olej, pokud je stejný jako ten předepsaný výrobcem, tak proč ne. Třeba straki napíše, pokud už měnil olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PCborec: ja mám tiež 4HP20 a cca 145tis. zatiaľ nemenený olej ale už sa chystám asi pol roka - len nejak stále no time :roll

Podľa toho čo som zistil o tejto prevodovke mal by olej vydržať až do 160 tis. nakoľko keď ZF robilo tieto prevodovky pre PSA dávali do nich (na žiadosť PSA) plne syntetický olej ktorý má dlhšiu životnosť. (či to je na 100% neviem ale našiel som to na nete vo viacerých fórach a pod.)

Ča sa týka Chipu pri tejto prevodovke: kamarát má P607 2,2 HDi 98kW tiež 4HP20 a dal si spraviť chip ale tak rozumne (5 - 7%) a bez problémov mu to funguje už veľa km. Ale sraki už určite bude vedieť čo treba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

andy 3823: pišeš že se do 4hp20 daval plně synteticky olej, podle manualu ktery je o 4 přispěvky výš je doporučený olej ESSO LT 71141 a to je částečně synteticky olej. Tzn. něco nesedí..

dneska jsem zjistil že mi mirně něco klepe podběhu kde odkládám levnou nohu.. vypadá to na silenblok ktery nahoře drži automatickou převodovku, na zvedáku měla převodovka docela velkou vůli.

Mohl by mi někdo ze SB hodit screen uchycení automatu, popř. číslo silenbloku s cenou v peugeotu? měnil někdo u automatu silenblok? jde to zvrchu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

téma k automatu mi bylo zamčeno, tak pokračuji zde..

potřeboval bych názor zkušenějších se 4st. automatem. jde o 4hp20.

automat řadí krásně, necuká. Pokud jedu do kopečka a motor má 1400-1500 otáček a už nemá výkon, tak pokud nepřidam vic plynu aby podřadil tak jakoby se automat snažil rozpojovat a spojovat.. začne to houpat s otáčkama.

To samé pokud jedu na rovince delši dobu stejnou rychlostí, třeba 1800 otáček tak po chvilce začne jakoby automat rozpojovat a spojovat a začne to houpat s otačkama. pokud přidám více plynu tak automat s motorem zaberou a problém se ztratí. mám pocit že po zahřátí to dělá častěji.

Chystám se vyměnit olej, auto jsem koupil nedávno, najeto 138 000km. Předpokladam že olej v převodovce nikdo nikdy neměnil. Olej v motoru jsem už měnil a byl černý jak boty.

Mám kolisani otaček a odpojovani automatu nějak řešit, nechat udělat nějakou diagnostiku, nebo to je běžná vlastnost těch převodovek? Auto necuka, jede krásně, jen je to nepřijemné že to houpe s otačkama a tím padem i se zvukem motoru. Čím by toto rozpojovani mohlo byt zpusobeno? Děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tohle u automatu 4hp20 kontrolni šroub? plni se to i timto šroubem nebo je na plněni ještě někde dalši šroub?

niesom si isty, ale napustaci bude niekde zhora...

a ak sa nemylim tak je tam pocitadlo kvality oleja, tak neviem ci nebude treba dia pri vymene, resp. pri celej procedure vymeny...

postup vymeny v automate ma svoje pravidla a zasady. to neni ako na manualnej, ze vypustis a nalejes novy...

u automatu je na to procedura, kontroluje sa hladina pri zahriati... no neviem to cele popisat, ale automat je genialna vec, ale teba k nemu pristupovat dost precizne. Takze az budes mat 100% info ako na to az potom sa do toho pustaj, pripadne servis PSA...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevím co chceš víc slyšet...už v tomhle tématu jsem ti odpověděl co by bylo asi nejlepší

a dál si myslím,že by tam ten dotaz patřil,protože je to všeobecné výměna oleje než ,,jenom,, problém s autem.

více už máš napsáno tady,tak si to chlape přečti

vždyť to je dokola a stále dokola....výměnu oleje přenech odborníkovi,kterej to dělá....

Jo jinak máš 4°automat,tudíž rok 04/05 počítám,tak si nech jenom zdát o tom,že máš ropáka a najeto 138 000km jestli ho máš z druhé ruky....

Marcel00: PSA bych to nedával,oni budou tvrdit že je to zbytečné,doživotní olej že tam je atd.Třeba můj garážmistr co dělal u peugeotu a po 15letech se trhnul mi to taky říká a nechce mi ho tam měnit,musel jsem se obrátit na někoho jiného...

[upravil dne 9.10.2011 11:37 od John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevím co chceš víc slyšet...už v tomhle tématu jsem ti odpověděl co by bylo asi nejlepší

a dál si myslím,že by tam ten dotaz patřil,protože je to všeobecné výměna oleje než ,,jenom,, problém s autem.

více už máš napsáno tady,tak si to chlape přečti

vždyť to je dokola a stále dokola....výměnu oleje přenech odborníkovi,kterej to dělá....

Jo jinak máš 4°automat,tudíž rok 04/05 počítám,tak si nech jenom zdát o tom,že máš ropáka a najeto 138 000km jestli ho máš z druhé ruky....

Marcel00: PSA bych to nedával,oni budou tvrdit že je to zbytečné,doživotní olej že tam je atd.Třeba můj garážmistr co dělal u peugeotu a po 15letech se trhnul mi to taky říká a nechce mi ho tam měnit,musel jsem se obrátit na někoho jiného...

[upravil dne 9.10.2011 11:37 od John_Ice]

možná má najeto víc, podle servisni historie z VINka to sedí. koupil jsem si to sám v německu, kde myslim že si stačení nedovolí, protože u nich je to trestné. koupeno v německem autobazaru, nebyl to ani žadny turek.. ale jistotu s km nemá asi nikdo pokud auto není ze salonu nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...