Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

odvzdušnění brzd


longstarr

Recommended Posts

Ahoj.Potřeboval bych poradit.Musím vyměnit těsnění na válečku na zadních brzdách u Peugeot 406 3.0 24V.Je jasné,že když vytáhnu váleček, musím potom odvzušnit brzdy.Řekl bych,že stačí odvzdušnit jen jeden okruh.Chci se zeptat,jestli jsou ty okruhy LP,PZ a PP,LZ dvě a dvě kola?? A není lepší vyměnit rovnou celou kapalinu, už si ani nepamatuju,kdy jsem ji měnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem dělal před cca 2 týdny přetěsnění na 106 a ona mi stejně vytekla všechna kapalina z toho okruhu a i do druhého se dostal vzduch, takže jsem rovnou měnil. Navíc je stejně doporučený interval 2 roky. U106 jsou okruhy křížem, tzn. LZ a PP a LP a PZ. Problém bude, pakliže máš abs, tam se to mám pocit musí dělat přes diagnostiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ABS tam je.Odvzdušňoval jsem to u 405ky bez ABS,to byla pohoda.Myslel jsem,že teď to udělám stejně.Co to znamená přes diagnostiku???

Jediné co bylo v návodu navíc,že se to musím odvzdušnit pod tlakovým zařízením(nějaký kompresor připojený na nádržku či co) atd. Půjde to normálně(šlápnout na pedál dotáhnout odvzdušňovák ...) nebo pojedu autobusem??:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dá se odvzdušnit jen to opravované kolo, to si musíš ale hadičku stáhnout třeba svorkou,aby kapalina nevytekla..., když nevíš,kdy byla měněna kapalina,nevím nad čím uvažuješ,vyměň ji celou :myslim

brzdy s ABS se odvzdušnují stejně,jako bez ABS--ovšem někdy potřebuješ k tomu tlak,aby kapalina prošla ventilkama v ABS, někdy to prostě nejde, takže může být autobus...:)

samotná výměna v servisu není drahá, vždyt tu kapalinu už měnit asi nikdy nebudeš--horší jsou zmetci v servisech,co vymění kapalinu jen v nádobce,abys ho nenachytal na bod varu a zbytek v okruhu zůstane starý...,nejlépe být u výměny osobně:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...