Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Slabší ťah motor 1.6 16V


venca5

Recommended Posts

Chcem sa spýtať, mám Partnera s motorom 1.6 a 16V (75 tis km) a auto je pri rozbiehaní, hlavne na jednotke a dvojke dosť lenivé. Je to spôsobené len vyššou hmotnosťou auta (1300 kg)? Je normálne aby sa Fabia 1.2 40kW rozbiehala živšie ako toto auto?:) Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nj fabka bude urcite inac sprevodovana, ale ma polovicny vykon tvojho motora, takze neviem neviem. ja mam dve auta s tymto motorom a ked tomu slapnem na krk tak maju problem aj podstatne silnejsie auta nie nejaka fabka s motorcekom od ostrekovaca :D

filtre, sviecky, vstreky... skus niekde pomerat zrychlenie 0-100, porovnat s papiermi a uvidis ci to je len pocit alebo real :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No práve keď poriadne pridám tak ide, len pri bežnom rozbiehaní v meste, pri nižších otáčkach sa mu nejak nechce ;)

Vzduchový filter aj sviečky sú nové,.. vstreky neviem ako sú na tom, mám ešte podozrenie na ucpaný katalyzátor..pôjde to asi do servisu:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a robilo ti to stale alebo to pozorujes az teraz poslednu dobu? :) ono totiz 16V motory su zvycajne v nizsich otackach lenivsie. a elektronicky plyn tomu tiez velmi nepridava. aspon co mam moznost porovnat saxo vs c3, t.j. lankovy plyn vs. elektronicky tak je to na rozbeh rozdiel triedy. na C3 musim plyn zmacknut aspon do polovice a viac ak chcem razantny rozjazd, saxo staci len tak brnkat a pekne to ide :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Demontaz saciho potrubi a komplet vycisteni vc.klapky sani......:D

Zkus uvidis.Mozna pomuze.Hlavne pokud mas \"diru\" v plynu

Tak na toto si netrufam, ale diky:)

no nastavit to asi velmi nepojde. od vyroby to je takto naschval nastavene hlavne koli emisiam. mozes skusit vycistit klapku a sanie ako pise straki, ale obavam sa ze to nevyriesi tvoj problem s reakciou plynu, pretoze ta je podla vsetkeho OK.

Do toho radšej zasahovať nebudem,.. myslíš inak škrtiacu klapku?

[Edited on 19/9/11 11:11 by venca5]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...