Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

špatné starty + rozjezdy 1.8 16V:(


sharpers

Recommended Posts

Toto iste trapi mna a uz som z toho fakt na nervy napisem co uz mam vymenene grrh:

Nova rampa, motor po GO, nove dilo chl. kvap, klapka cista (Inak po vycisteni to chvilku bolo lepsie asi tyzden, ale nstihol som to dobre odsledovat lebo bolo teplo a vtedy to nerobi) sviecky nove, olej novy, vsetky filtre nove tj olej,palivovy a vzduchovy, ...

jedine co mi zostava je ten potenciometer a krokac ?! ... ze by to bolo to ? ide zima a rad by som to vyriesil ale uz ma nebavi hladat ihlu v kope sena diky

Inak taky postreh, ked fakt jemno sltacim plyn pred startom auta, a nastartujem, auto nechcipne, otacky vyskocia hore, ako nastartovane, pustim plyn, necham par sek na volnobehu a vsetko ok, ... teraz takto startujem, to je taky trik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me se tohle u staryho motoru trochu zlepsilo po vymene lambdy, ale stejne to obcas pri studenem startu blbnulo, delal jsem to stejne jako pise KapriQ, hned jak motor po protoceni starterem naskocil, proslapnul jsem pedal plynu, pak to bylo OK.

U novyho motoru, co mam ted, tyhle problemy nepozoruju, startuju uplne bez plynu, jen staci otocit klickem a chytne na cvrnk a ihned reaguje na plyn plynulym rozjezdem, bez duseni a chcipani.

Ma najeto asi 150tis km (skutecnych), pritom cidla jako MAP, vsechny cidla teploty, klepani, otacek, krokac , lambdu, cele sani i s klapkou jsem pouzil z toho stareho motoru. Jedine co jsem vymenily byly stare vstriky Bosch za novejsi Sagem. Zustala i komplet kabelaz motoru se starou ridici jednotkou Bosch MP 5.1.1.

Takze bud ty vstriky nebo me napada, jestli to nebude treba neco mechanickeho na motoru, co se casem opotrebi, tipoval bych treba na hydrostely ventilu, ktere za studena a na volnobeh nedokazi dostatecne vymezit vuli ventilu, tim, ze se zvysi otacky motoru, tak se natlakujou a pak uz je to lepsi nebo lehce posunute rozvody

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
já krokáč vyměnil a jenom sem vyhodil prachy.... stejně to pořád dělá .... bude to asi něco jiného :myslim

A co potenciometr klapky, palivový filtr nebo zapalovací rampa, jak radil Džůny o pár příspěvků výše. Nebo MAP senzor? Svíčky? Čidlo teploty nasávaného vzduchu v klapce? Zelené čidlo teploty chladící kapaliny? Vše máš zkontrolované a v pořádku? Jestli je jedna věc z toho špatná, pak je problém na světě (vlastní zkušenost).

[upravil dne 17/9/11 19:44 od Butrus]

nemám na experimenty prachy... bohužel to tak rychle nepůjde ale díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...