Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

S16 už je doma aneb už se znova zaplatila


odee

Recommended Posts

Tak sem si konečne včera večer dovezl 106 domů, cesta po BRNOpražském autodromu byla hrůza (naštěstí sem mohl témeř stále jet v lepším pruhu;-) ale přežili sme to a vypadá to na krásný a dlouhý vztah. Abych pravdu řekl, když jsem ji viděl v bazaru, tak už ze silnice vypadala božsky, při bližším zkoumání sem byl ale moc zklamanej:(

Byla celá taková obitá, některé plasty nelícují, všude má spoustu šrámů, prasklin laku, plno drobností nefunguje, ale při předváděcí jízdě se ukázala v tom nejlepším světle, motor táhle zcela plynule, bez cukání, řazení i u omezovače jde naprosto hladce (i přesto, že kulisa je značně vylítaná), podvozek i na mokré a hrbolaté silnici držel auto bez nějakých větších rázů v krásně přesné stopě...zkrátka mě přesvědčila a když sem viděl, že jedno zrcátko drží pomocí lepící pásky a druhé hřebíkem, bylo jasné, že potřebuje konečně kus pořádné péče. Podle mě, je 106 S16 jedním z nejlepších HH a zárověn jedním z posledních malých autíček, které se vyráběly víc pro řidiče než pro ekofanatiky a všechny co zbyly by se měly dostat do rukou někomu, kdo jim kromě benzínu a oleje dá i trošku lásky a péče, ne?

Jinak auto bylo těsně před technickou, což se mi nezdálo, tak sme na technickou zajeli s pánem z bazaru rovnou na místě, a udělali technickou a emise, což mi dalo dost času na to, abych zpravil a doladil, co bylo předchozími majiteli zprzněno..

Zkusím přidat pár fotek, aby bylo vidět, jak na tom holka je..

post-38173-141096197504_thumb.jpg

[upravil dne 15/9/11 07:24 od odee]

[upravil dne 5/3/13 15:46 od odee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že to ladění bude na nějakou dobu stačit jako každodenní zábava... Ke dnešnímu večeru mám najeto cca 500km a objevil sem asi 500 závad...většinou naštěstí prkotiny (asi 20ks nefunkčních žárovek po celém voze a kupa dalších drobností..) První ale musí přijít nařadu klasická údržba a kulisa řazení a pak vyměním ten zatracenej výfuk...pokud se z něj do té doby nezblázním.

Jinak: Nabízím laděný koncový tlumič výfuku s koncovkou velikosti dětské hlavy. Lehce orezlý, vhodný např. jako dar pro někoho koho nesnášíte..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Takže, jelikož se nám blíží roční výročí, tak si shrneme, co všecho se u nás změnilo:

0. První den večer, jen co sem přivez auto přes celou republiku mi prasko spojkový lano:bacha

1. Hned po koupi se udělalo vše důležité, aby se autíčku dobře jezdilo:

výměny náplní, filtrů, a rozvody, páč ty už byly pár tisíc přes limit..

2. Chvíly na to sem měl z auta hasičskou káru, když mi voda z chladiče stříkala maskou před auto..troška nervů, ale zvládl sem opravu bez demontáže nárazníku:D

To bylo před zimou asi tak vše...

Pak přišel černej pátek:fnuk jedu si v klidu do práce, dojíždím náklaďák, kterej se zrovna rozjížděl, pustím brzdu a v ten moment mu vyjede auto a on brzdí...k mojí smůle už byl na suchu, kdežto já jel v kolejích plných ledové tříště..nárazník, čelo, novej chladič, sahara, světla (přídavný přežily) a kapota...vše K.O.

Oprava v únoru, mínus deseti a příšerným větru na ulici na parkáči..docela masakr! Jo, a to sem zapoměl na mega pavouka přes celý okno, kterej ale nevím, jestli sem udělal já (pásy sem měl), nebo výbuch pytle...to mi připomělo, že nesnáším airbagy...málem sem se udusil, než sem vylezl z auta a to mám jeden!!! Mít jich v autě 8, už se z něho nevyhrabu:D Sklo sem samozřejmě svěřil profíkům s vyhřívanou garáží.

Později sem měl dlouhosáhlé peripetie s nefunkční dálkou (byla nefunkční od začátku) dnes jede jak má:-)

Letos se ozvaly nápravy, předek už je hotovej:super ale už nikdy nechci \'\'lisovat\'\' kuláče kladivem, kdo nezažil, neuvěří, co to je za peklo!

Zadek nás čeká po výplatě..už teď se těším:myslim

A ještě v červenci začalo auto z ničeho nic jet na 3 válce, podezříval sem svíčku, ale nakonec to byl vstřikovač:fnuk dělá je jen MagnetiMarelli a vyšel na víc než 3000:ticho a když už bylo auto v servise, nechal sem dát i nový lana ručky, který se chvíly předtím jaksi utrhly, když sem půjčil auto švárovi:bacha

Mezitím vším jsme asi stokrát laborovali s výfukem, který má jedou dírku, jednou je moc nízko, jednou zase tak vysoko, že klepe do nápravy, ale teď po poslední akci už vypadá konečně, že je OK:super

A poslední teď aktuální problém, bylo servo, který se rozhodlo vypovědět činost...ikdyž ne tak úplně...motorek byl celkem OK, i čerpadlo, jen ta malá plastová mrcha, co spojuje jejich hřídele byla KO...vyřešila to náhrada za díl vlastní výroby, ovšem v kovovém provedení:roker

Když už sme ho měly venku, tak sme ho rozdělali do šroubků a celý pěkně vyčistili, teď by to zvládlo i mimino..

Což mi připomělo další novinku a to fakt, že zhruba v půlce února si můžeme na seznam připsat novýho člena...nebo vlastně ne, zatím je to na 70% členka:D

No, tak doufám, že sem v tom shrnutí prvního roku soužití na nic nezapoměl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělá S16 i radost než jen starost? Přemýšlím, zda nebudeš mít nové celé auto, nebyl by kratší seznam věcí, které jsi neměnil? :aut

Jenom ze zajímavosti bych rád znal pořizovací cenu za auto, které potřebuje opravdu kupu práce. Já bych si asi netroufnul koupit tak zanedbané auto ... později se tedy u tebe projevilo to další - spojkové lanko, chladič, vstřik, lanovody, servo ...

Přeji ať je černý dráček co nejdříve vyléčen, aby dělal jen a jen radost :):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal sem za ni loni necelých 50K, v tu dobu, kdy sem nutně potřeboval koupit auto byly k mání 3 a z toho jedna horší a jedna lepší, ale na tu se mi borec ozval až týden po koupi a navíc byla hnusně žlutá:blicismajlik

Tahle navenek vypadala opravdu hrozně, ale při zkušební jízdě se ukázalo, že perfektně sedí a motor a převodovka jsou uplně OK, předtím, než sem auto kupoval sem se párkrát projel v S16 co měla švagrová, měli to dovoz ze švajcu s úpravama podvozku a řekl bych i motoru, protože měli průměrnou spotřebu okolo 10-12L:D A subjektivně se mi zdálo, že tahle jela skoro stejně, což mi pak bylo i potvrzeno:-D

Zvenku sem zatím nedělal vůbec nic, protože vzhledem k tomu, že auto je denně v provozu a chtěl sem ho dát do kupy prvně po technické stránce, tak na to nebyl čas ani další finance. Teď navíc přibily ty starosti s očekáváním nové členky, tak sem se slzou v oku řekl ženě, že Pug asi bude muset z domu:fnuk a koupímě něco většího, na což mi bylo odpovězeno nebublikovatelným počastováním a jednoznačným zamítnutím mého návrhu. (Tímto bych chtěl poděkovat mojí ženě, za její lásku k našemu minisupersportu)

Časem se dostane na řadu i vizuální stránka věci a ještě později toužím po uložení do depozitu, malé garáži a několikaleté kompletní rekonstrukci, s tím, že pak už bude jezdit pouze léto a pouze výlety...no, naplánovaný to mám hezky:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...