Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

rada ohledně koupě bytu, vytápění


abio

Recommended Posts

potřebuji poradit s přítelkyní se nám líbí byt viz. odkaz

http://www.sreality.cz/detail/prodej/byt/3+1/prerov-prerov-i-mesto-kozlovska/1622835804

ale je tam topení elektrikou i bojler na vodu, co si o tom myslíte??? bude to honě nakladné oproti klasickému ustřednímu

ještě se nám naskytl byt s dálkovým topením (ustředním) ale už není tak velký a pěkný sice levnější o něco ale nevím no...

CO VY NA TO?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně si myslím ohledně toho vytápění, že dálkový je méně rizikový a i finančně méně náročnější než elektřina. U elektřiny je výhoda nízkého tarifu a tudíž i nižší náklady na provoz ostatních spotřebičů.

Vyzjistit si od předchozích majitelů obou bytů kolik měli zhruba náklady na provoz bytu elektřina+topení a vzít to ohledně plochy bytu (těch specifik je tam trochu víc např. na jakou teplotu topili, kolik a s jakou spotřebou je spotřebičů apod.). Pak už je jen na vás na co jste ochotni přistoupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradil bych ti totéž co Dave_k, já jsem na ústředním vytápení + máme bojler. Soused předělává být na elektriku, ale já to považuju za krátkozraké. Nicméně to podstatné je cena za vytápění elektrikou a to si porovnej s cenou na podobně velký byt při vytápění dálkově. Pozor jen abys srovnával srovnatelné - tedy podobnou plochu, polohu bytu v domě a počet osob, protože rozdíly bývají velké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechtel bych byt zavisly na nekom, kdo se rozhodne kdy a jak zacne topit.... ale ma to i sva uskali v drazsim provozu.

Vytapime s manzelkou nas barak a rocni utrata za plyn je kolem 50 tisic, takze, co je vlastne drazsi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem ako to je u Vás ale kamoš má rodinný dom a kedže tam nebol plyn tak v celom dome má len elektriku podlahové kurenie spotrebiče a má taku tarifu že ho to vychádza o hodne lacnejšie ako keby mal plyn. Udajne tam má aj nejaké zvýhodnenie od elektrární za to že nemá plyn.

ale k veci nezávislosť je niekedy výhodou aj za cenu drachšieho kúrenia ,uniká tvoje teplo(a vieš si dať pozor aby tak nebolo),neplatíš za neplatičov,neplatíš za úniky po trase a zakúriš si kedy chceš a nemusíš čakať kedy začne alebo skončí sezona

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem ako to je u Vás ale kamoš má rodinný dom a kedže tam nebol plyn tak v celom dome má len elektriku podlahové kurenie spotrebiče a má taku tarifu že ho to vychádza o hodne lacnejšie ako keby mal plyn. Udajne tam má aj nejaké zvýhodnenie od elektrární za to že nemá plyn.

ale k veci nezávislosť je niekedy výhodou aj za cenu drachšieho kúrenia ,uniká tvoje teplo(a vieš si dať pozor aby tak nebolo),neplatíš za neplatičov,neplatíš za úniky po trase a zakúriš si kedy chceš a nemusíš čakať kedy začne alebo skončí sezona

neplatis za neplatice a uniky na trase?? jo tohle fakt nehrozi ani u elektriky ani u plynu :D ja mam v byte dalkove a jeste se me nestalo ze bych si nezatopil kdy chcu spis mam stahlej termostat na zacatku a na konci sezony na nulu

[upravil dne 15/9/11 10:40 od Vítek1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stím že bych neplatil za ostatní by mi taky více vyhovovalo, prostě co proženu elektroměrem to si zaplatím navíc ten byt má nad sebou i pod sebou ještě byty, takže uniky by nemuseli byt tolik jo a je to cihlák...

ještě jsem se včera díval a studoval internet že lze přímotopy nahradit infrapanely nemáte stím zkušenosti

[upravil dne 15/9/11 10:52 od abio]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste se to da posefovat merakem kilojoulu aby se nedoplacelo na saunovace, bohuzel rozpocitavani spotreby dost casto urcuje spravni firma, kterou si vlastnici zvolili :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus se na to podívat taky takto:

1. Je to byt v zatepleném objektu? = možný únik telpa (Vytápíš ulici)

2. Je byt krajový (minimálně jedna stěna venkovní a kam je situovaná S,J,V,Z Sever a Západ je nejhorší) nebo jsou byty okolo = s topením pomáhají slousedi.

3. Je to přízemí nebo podkroví = chladno od podlahy resp. stropu pokud objekt nemá půdu.

Těch hledisek je samozřejmě víc (těsnost oken dveří atd. ale to se dá napravit), ale tyhle jsou asi co se nákladů týká na předních místech a nemáš šanci je ovlivnit. Při dnešních cenách energií by to mohla pak být rána do vazu. Já jsem od elektřiny utekl k plynu když jsem po dvou měsících protopil roční příděl levných kW. :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nedavno tu bola tema ohladom infra

http://www.peugeot-club.com/topic/36439-infratopeni/

existuju aj podlahoveelektricke folie - pod plavajucu podlahu, elektricke kable - pod dlazbu.

alternativy su - hlavne je dolezite ci sa ti ten byt paci, v akom stave je okolie a bytovka. bude to tvoj domov kde budes asi denne chodit a chodit niekam kazdy den kde sa ti nebude pacit asi moc dobre nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U elektřiny bych se bál, že díky vadnýmu přímotopu můžu na krásně vyhořet (viz. medvěd na zimním klouzání). Nevím jak je to s různejma revizema apod.

U plynu platíš za plynoměr, revizáka na kotel, kominíka (pokud nemáš turbokotel skrz zeď, což při husté zástavbě dnes už nelze).

U dálkovýho se občas setkáš s nějakou odstávkou ohledně údržby (většinou v létě). Tepelný ztáty na trase jsou dost minimalizovaný díky novejm rozvodům v zemi v předizolovaným potrubí (ztráta cca 4%). Starost veškerá žádná.

Prostě si to chce sednout chvilu počítat a vybrat co bude pro mne přijatelnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...