Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Na co dávat pozor?


odee

Recommended Posts

Zdravím a předem se omlouvám, jestli se ptám znova na něco co už tu bylo zodpovězeno.

Mám vyhlídlou 106 S16, penízky už jsou na účtu a ve středu to jedu zkouknout (a doufám, že taky hned odvést dom:D ). Prolezl sem všecky možný i nemožný zákoutí internetu a přečetl vše co sem našel o nejčastějších závadách, ale chci se zeptat i tu u povolaných.. Takže, na co nejvíc dávat pozor při koupi S16tky? Víceméně mě zajímají hlavně závady, které auto znehodnocují ve větším měřítku (tzn. opravitelné buď ne úplně, nebo za velké peníze), takže pokud máme nějaké zaručené rady, jak poznat kus, od kterého je lepší dát ruce pryč, tak sem s nimi.

Jinak autíčko je 99´rok, dovoz z Itálie, najeto necelých 150 tisíc, bez klimy :fnuk , ale podle fotek vypadá moc dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aby netahlo do stran, motor mel normalni chod i ve vysokych otackach, nemel natlakovane hadice a vodu v oleji. A prevodovka bez problemu radila i pri 5000+ otackach a to je tak vse. Pocitej s tim, ze bylo aspon jednou nejak tuknute.

Z tech lehkych a levnych te nejspis bude cekat repas zadni napravy, nove tlumice, brzdy a nove gumy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doporučuju zjistit jestli nežere olej, mrknout aby se při sešlápnutí plynu, nebo při řazení nevyvalil z výfuku modrej dým. kámoš takhle koupil clio 1,8 16v a při řazení modře hulilo. hned dolil olej, ale žralo mu to tolik oleje že během 4 dnů ježdění to nestačilo mazat a kouslo se mu to na klice. oprava motoru byla dražší než celý auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ee, nemá.

má ukazatel taploty, tlaku a množství oleje, když to zadřel jel jsem s ním a všechno bylo v pohodě, jen množství bylo kus nad minimem. to že si za to může sám, že to každodenně nekontroloval jsem mu řikal taky a on odvětil, že kontroloval a bylo kus nad minimem, ale bohužel tenhle motor je na to dost citlivej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...