Jump to content
Sign in to follow this  
pivovarník

vibrace volantu

Recommended Posts

Při rychlosti 115 km/h mi začíná vibrovat volant, a vibruje i při 130 km/h, víc už jsem to radši nezkoušel. Kola jsou dobře vyvážena, pneu téměř nové. Co to může dělat ? Ložiska ?

[upravil dne 11/9/11 19:56 od pivovarník]

A zkoušel jsi třeba zaměnit přední kola za zadní? Kamarád nechával kola vyvažovat snad třikrát, než mu je vyvážili pořádně. Neříkám, že je to tvůj případ, ale možné je všechno a tenhle pokus nic nestojí. ;)

Mne to začne vibrovať medzi 150 - 170 km/h, viac som už radšej neskúšal. Za iných okolností tak rýchlo nejazdím, len som skúšal, ako hlučné bude auto pri vyšších rýchlostiach :cool:

... nebolo hlučné, ale vibroval volant :myslim

Nechal jsem převážit všechna kola - všechny byly rozhozený, a volant už nevibruje:). Měl jsem problém sehnat pneuservis který dokáže vyvážit tyhle kola když mají malou středovou díru.

Jestli myslíš Koláře, tak tam jsem byl.:) Mám středovou díru asi 20 mm takže to musel upínat šroubama jako kdyby tam nebyla žádná.

[upravil dne 26/9/11 18:35 od pivovarník]

ked vam vybruje volant tak to bude velkou pravdepodobnostou pneumatiky ked nie pneu tak cep riadenia a to si mozete vsimnut aj v zakrutach kde sa nachadza zebra... najlepsie za mokra jak keby vam islo auto do smiku... cim skor to dajte do poriatku lebo vam to casom len dalsie problemi zroby donici ostatne cepi, tlmice atd atd... a ked je problem v pneumatikach tak to nerieste stym ze ju date do zadu lebo zbytocne si znicite zadnu napravu/tlmice... hoc vam vynruje len po 150 a vy chodite len 100 ale hoc to necitite ale auto to dost pocituje...:(

P.S: pri vyvazovani to vedcinou mechanici nevsimaju lebo to sposobuje nerovnost pneu... vedcinou to vydno volnim okom ale su aj vynimky...