Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nejde dotáhnout vypouštěcí šroub na vaně


Smety

Recommended Posts

Neřešil jste někdo tento problém?

Po vypuštění oleje a snaze dotáhnout vypouštěcí šroub zpátky na vanu, jde dotahovat rukou, ke konci už jde hůř, ale pořád rukou a pak najednou přeskočí a jde znovu pár otáček lehce rukou a pořád dokola... :(

Stržený šroub?

Stržený závit? Nemá někdo zkušenost s převrtáváním na větší závit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koupen nový šroub + těsnění (v Peugeotu) a ten šel dotáhnout perfektně. Takže už byl starý šroub opotřebovaný.

Jinak kdyby někoho zajímaly ceny, tak šroub byl levnější než těsnění. A sice : 40,- šroub / 50,- těsnění...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ty závitníky jsou v lichých číslech, čili přiřezáváš milimetr na průměru. Mám tu sadu a už jsem několik van takto opravoval. Ani není třeba sundavat vanu. Když si s tím pohraješ, tak všechny šponky dostaneš ven a to co tam spadne nestojí za řeč a většinou to ještě vykape s olejem. Za jeden opravenej závit včetně zátky si účtuju 200,- což je myslím normální cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Ahojte, řeším problém se strženým závitem na vaně, už jsem to auto koupil s tím strženým závitem a zjistil jsem že už to není origo šroub a je přeřezaný na větší průměr. Musel jsem dávat teflonovou pásku ale i tak to nešlo dotáhnout a malinko kapalo. Nevíte jestli existují nějaké vložky které by se daly zavařit do té díry? Druhá možnost nechat vyrobit na soustruhu, ale pokud se dá koupit tak bych šel radši touhle cestou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existují závitové vložky. Podle toho, jak moc je to doprasené a jaká je případně možnost to ještě jednou převrtat a vyrobit nový závit bych použil buď ještě větší zátku (pokud to jde), nebo závitovou vložku a původní zátku, a následně olej měnil odsávačkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam teď šroub se závitem o průměru 17mm a ten je stržený. Ten šroub je nějaký vyrobený protože hlavu má na klíč 27 a je nějaký navařený. Kde se dají koupit ty vložky? Našel jsem jen celé opravné sady se závitníkem a šroubem. Dnes budu sundávat vanu tak uvidím kolik ještě zbylo masa na případný závit 19mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...