Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nestartujici piskot


bure

Recommended Posts

zdravim vsechny,

chci se podelit o me \"nestesti\" a za jakykoliv podnet ci pripominku budu rad ... prestal mi startovat piskot, resp. pozvolna ... poprve se to stalo cca v polovine cervence kdy jsem zastavil pred jednim obchodem a uz nenastartoval (motor normalne tocil, ale nechytlo to), nastesti byl hned vedle servis, tak jsme to napichli na dia, ta nam rekla blize neurcenou zavadu na startovani, mechanik sel vytisknout protokol a ja uz se smiroval s tim, ze ten autak tam necham a pujdu domu pesky, ale zkusil jsem to jeste jednou natocit a chytlo to a ja v pohode odjel .... pak dal cca na mesic pokoj a pak zas tu a tam zacal nahodile zlobit, ale treba na potreti to chytlo (nejsem si jisty, ale obcas kdyz jsem to odpojil od baterky a zase zapojil, tak to chytlo hned), ale vcera uz jsem to musel domu odtahnout, dnes odpoledne jsem vycistil vzduchovy filtr, rozpojil a profoukl vsechny naftove hadicky, ktere jsem objevil, vcetne palivoveho filtru, rozpojoval vsechna cidla a kontakty motajici se kolem palivoveho cerpadla a celeho systemu vstrikovani paliva kam az jsem se dostal, prostrikal to kontoxem a opet zapojil, zaroven jsem ve vsech krabicich vypojil a prostrikal vsechna rele ktera jsem nasel, pak to cele zapojil a sel nastartovat, chytil okamzite, ale zacal mi nadavat \"antipolution fault\", tak jsem ho projel, potom chcipnul a za nejake 2h opet nastartoval a nejen ze zas hned chytil, ale uz ani nenadava \"antipolution fault\" ... a ted to hledej ..... ?

1. nacate palivove cerpadlo ??

2. nacatej drv ventil ??

3. nacate nejake cidlo, senzor nebo rele ??

a nebo to s tou elektronikou vubec nesouvisi a opravdu byla zacpana jen nejaka ta trubicka (nedavno jsem zacal pouzivat aditivum, ktere mohlo zpusobit uvolneni nejakeho bordelu v nadrzi, ktery se nasledne dostal a ucpal hadicku sani ... ? (nikdy nevyjizdim nadrz do mrte, za posledni tri roky mi \"hladove oko\" svitilo tak 3x, naposled nekdy loni))

tak nevim, ... a cekat na to az me piskot nekde necha se mi moc nechce, budu rad za kazdy napad nebo podnet cim by to mohlo byt, jit metodou postupne vymeny celeho systemu dodavajiciho palivo do valcu se mi teda moc nechce :( ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dle všeho to vidím na načaté podávaci čerpadlo v nádrži. totéž mi robila má predešlá 406 2.0 HDI 80 kw r.v.99 až jsem jednoho dne nenatočil vůbec, jenomže tenhle proces u mne trval cca dva týdny a pak to chcíplo. pri otočení klíčku do polohy žhavení skus poslouchat podávací čerpadlo zda vůbec je slyšet a nebo zda vynecháva, a nebo jestli má nejaký divný zvuk.

kdyby to byl DRV tak by ti auto při ubráni plynu cukalo, v zimě bys měl špatné starty, také se projevoval i tím, že po vytažení klíčku motor chvíli běžel. může se projevovat jedním symptómem nebo nejednou všema

ješte by to mohlo být i čidlo polohy klikového hřídele

Je potřeba to dát na peugeot diagnostiku. tá by to měla napsat víc zrozumitelne než tá neorigo. hodne štestí přeju at to vyřešiš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno, tak v zime jsem mel problem nastartovat poprve letos v lednu, jak bylo par dni opravdu hodne pod nulou, rozmrazil jsem to v garazi, vymenil palivovy filtr, zacal lejt ty aditiva a od te doby klid a pak s tim startovanim zacal zlobit zas az v cervenci ....

pri ubirani plynu necuka a chcipa ihned po vypnutí, kazdopadne na tu dia pojedu dnes odpolko a to podavaci cerpadlo si poslechnu, dik za typ ! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diagnostika promluvila:

Prechodna zavada:

Sledovani vysokeho tlaku paliva. Nedostatecny tlak (unik).

kod zavady pocitace: P1112

otacky motoru: 1253ot/min

snimac tlaku v palivove nadrzi: 24bar

RCO regulator tlaku: 97,3%

proud regulatoru: 1224mA

merna teplota paliva: 33ºC

:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...
  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...